Upór. Potęga pasji i wytrwałości

Angela Duckworth poradniki 368 str.
Grit - The Power of Passion and Perseverance

Grit - The Power of Passion and Perseverance
Galaktyka
poradniki

Porównaj ceny i

Pomijając jednak rozważania o tym, czy określenie “upór” jest fortunne, czy też nie, mamy do czynienia z jednej strony ze z podsumowaniem badań, przykładów z życia, jak i wskazówek dotyczących tego, czy rodzimy się ze swego rodzaju, wytrwałością, czy też możemy ją nabyć. A jeśli tak to, w jakim wieku, i dzięki jakim metodom. Co jest ważniejsze w długoterminowym sukcesie...

Moja ocena to pogląd osoby, która sceptycznie podchodzi do wszelkiej maści poradników, nie przepada za nimi, a czasem nawet nimi gardzi. "Upór" to dobry poradnik, to dobra książka, właściwie dla każdego. Każdego, kto stawia sobie cele, chce realizować poszczególne zadania, chce się doskonalić w dziedzinach, które go interesują. W centrum samorealizacji, dążenia do...

Dałabym wszystkie gwiazdki, gdyby w książce było więcej praktycznych sposobów na wypracowanie u siebie takich cech jak upór i wytrwałość w dążeniu do celu.

Nie wiem jak to ocenić. Czyta się przyjemnie jeśli chodzi o budowanie zdań. Czasem nawet nie przeszkadza brak konkretów. Jak dla mnie test Uporu jest bardzo ogólny. Treść nic nie zmieniła u mnie zawodowo, ani prywatnie. Fajna okładka. Bardziej polecam Kopalnię talentów.

Napisana prostym i nienaukowym językiem, przyjemnie się czyta. Dużo ciekawych przykładów i konkretów, nie ma "lania wody". Dużo odniesień do psychologii. Ogólnie w odniesieniu do motywacji to ciekawa tematyka, która w niewielu książka jest poruszana, a jeśli już to tylko zdawkowo. Jak najbardziej polecam.

Książka popularnonaukowa, w pełnym tego słowa znaczeniu. Autorka przedstawia wyniki swoich badań nad uporem w sposób bardzo przystępny, przypominający hm... taką "dziennikarską gawędę". Cała książka udowadnia tezę, że upór jest najważniejszą cechą ludzi sukcesu. Ogólnie monografia może mało odkrywcza ale ciekawa, polecam zainteresowanym tematem.

Niewiele jest książek, które wnoszą coś przełomowego do obszaru motywacji osiągnięć. Z tony motywacyjnego bełkotu trudno jest wyłowić perełkę, która inspiruje na podstawie prawdziwych opowieści, badań i daje praktyczne wskazówki.

Warto rozwiewać mit talentu, jednocześnie wskazując CO tak naprawdę wpływa na osiąganie celów. Prof. psychologii Angela Duckworth pokazuje co...

Dyskusje

• 2019