Upór. Potęga pasji i wytrwałości

Galaktyka
2016-01-01
2016-01-01
2016-05-01

Okładka książki Jak zmieniać. Jak stąd, gdzie jesteś, dostać się tam, gdzie chcesz się znaleźć, czyli co nauka mówi o zmianach Angela Duckworth, Katy Milkman
Jak zmieniać. ... Angela Duckworth, K...

Wartościowa lektura szczególnie dla rodziców i nastolatków. Brakowało mi trochę konkretnych przykładów dla bezdzietnych dorosłych ludzi jak ten upór w sobie rozbudzić.

Książka uświadomiła mi, jak wiele niesłusznych przekonań miałam na temat ścieżki do sukcesu. Szkoda, że tak późno. Mimo wszystko trzeba nie lada uporu, żeby to przeczytać. Teksty popularnonaukowe polegające na znacznej ilosci studiów podobnych przypadków nużą mnie niesamowicie. Zwłaszcza kiedy treść można ująć w kilku zdaniach.

Książka zbyt ogólna. Mnóstwo historii, potwierdzających jak istotny jest upór, ale ciężko z tej książki zaczerpnąć coś dla siebie.

Czym jest upór? Co decyduje o sukcesie w różnych dziedzinach? Wytrwałość! A talent? Jest zupełnie przereklamowany.

Jedna z najważniejszych książek w moim życiu. Napisana i opracowana niezwykle profesjonalnie, nie ma tu żadnego bajkopisarstwa typu "możesz wszystko wystarczy tylko chcieć", wszystko, każde zdanie jest oparte na badaniach. Lecz nie ujmuje to w przyjemnym jej czytaniu.

Jedna z najlepszych i najważniejszych książek jakie czytałam. Pomijając wartości merytoryczne, napisana bardzo przyjemnym i przystępnym językiem - takim, że czytelnikowi robi się ciepło na sercu i po prostu od razu 'lubi' autorkę. Bardzo polecam, dla mnie to lektura z kategorii 'life-changing' a na pewno 'mindset-changing'. ;)

Bardzo interesująca książka na temat tego, w jaki sposób upór i wytrwałość w dążeniu do celów, mogą być istotniejsze niż wrodzony talent. Na minus niestety to, że jest ona zbyt ogólna i nie porusza zbyt wielu konkretów, w jaki sposób można w sobie te cechy rozwijać.

Jedna z lepszych książek motywacyjnych, wręcz nawet podręczników rodzicielstwa. Duży plus za podkreślanie, że wbrew obiegowym opiniom - o sukcesie nie decyduje talent, ale praca , konsekwencja i upór.

Są oczywiście tezy z którymi się nie do końca zgadzam, np. żeby rezygnować z rzeczy które nas nie interesują po określonych check-pointach. Czasami już po chwili widzimy, że coś w co się zaangażowaliśmy nam kompletnie nie pasuje i myślę, że szybka decyzja może być lepsza niż czekanie kilku miesięcy bądź roku. Z drugiej strony kompletna zgoda - nie rezygnuj tylko dlatego, że napotkałeś trudności.

Jeden średni minus to minimalne potraktowanie zagadnienia odnośnie kiedy upór w jednej dziedzinie psuje nam życie w pozostałych i to, żeby znaleźć optymalny punkt poświęcenia się jednej rzeczy. Epilog trochę poruszył temat, ale bardzo pobieżnie. Za to duży plus za rzeczywiste analogie realnych ludzi.

Dla mnie w top 3 książek motywacyjnych do polecenia.

Super książka o wpływie uporu w dążeniu do osiągania wszelakich celów życiowych i zawodowych w oparciu o liczne przykłady badań naukowych oraz rozmowy z ludźmi, których upór i konsekwencja w działaniu, pozwoliły odnieść sukces oraz poczucie spełnienia i szczęścia. Polecam zdecydowanie, każdy czytelnik znajdzie coś, co pozwoli mu na rozwinięcie uporu, w dążeniu do spełnienia swoich celów życiowych :)

Ciekawa i szybko sie czyta, choc w czesci podzielam zdanie, ze nie ma w niej czytelnych konkretow w tym sensie, zeby wskazac krok po kroku jak rozwijac upor. Moim zdaniem dobra opcja to czytanie jej w polaczeniu z Mastery - Roberta Greena.

• Psychologia
  • Rozwój