Glow up

Angela Węcka Wydawnictwo: Spisek Pisarzy literatura obyczajowa, romans
Spisek Pisarzy
2021-07-16
2021-07-16

Okładka książki Tabu Antologia. Miłość zakazana Paulina Ampulska, Caroline Angel, Monika Cieluch, J. Harrow, Paulina Nowaczyk, Patrycja Różańska, L.J. Shen, Tijan, Angela Węcka, Anna Wychowska
Tabu Antologia... Paulina Ampulska, C...
Okładka książki Świąteczna magia Dakota Arizona, Justyna Dziura, Magdalena Jachnik, K.E. December, Katarzyna Lemiesz, Marta Milda, Agnieszka Nikczyńska-Wojciechowska, Karolina Staszak, Angela Węcka, Karolina Zielińska
Świąteczna magia Dakota Arizona, Jus...

Lekka książka na zabicie czasu, ale jest trochę rzeczy, które mnie denerwowały mam wrażenie, że jak była perspektywa Aleksandra, to Marika, jakby stawała się całkiem inną dziewczyną niż była opisywana ze swojej perspektywy. Rozdziały mogłaby być na przemian mi nie pasowało to trochę, że jedna perspektywa była przez tak długi czas. Ale książki nie oceniam złe.

Marika nie miała łatwego dzieciństwa. W młodym wieku straciła rodziców i była zmuszona zamieszać z ciotką, która nie należała do najlepszych osób na ziemi. Kobieta postanawia zainwestować i kupuje mieszkanie w starej kamienicy. Wie, że musi włożyć w nie wiele pieniędzy, aby sprzedać je z zyskiem. Z tego powodu zatrudnia dobrze ocenianą ekipę remontową. W ten sposób poznaje Aleksandra, który zdecydowanie zamiesza jej w głowie.
A to wcale nie ułatwi jej drogi do swojego celu.

„Glow up” to książka napisana z dwóch perspektyw - Mariki oraz Aleksandra. Dzieki temu dowiedziałam się, że kobieta jest zdeterminowana i walczy o swoje, mimo przeciwności losu. Nie chcę pozwolić, aby cokolwiek stanęło jej na drodze. Natomiast mężczyzna to bawidamek, który nie angażuje się w żadne poważne relacje. Miałam mieszane uczucia co do jego postaci. To facet, któremu czasami mózg zamienia się z czymś innym miejscami… Jednak przekonałam się do rozdziałów z jego perspektywy, bo złapałam się na tym, że parskałam śmiechem. Myślę, że po prostu taki miał być. Sam wątek odnawiania kamienicy był taki świeży i motywujący. Z wielką chęcią czytałam o postępach w pracy. Sama relacja między bohaterami była w porządku, ale nie porwała mojego serca w całości.
Podsumowując, to była całkiem dobra zabawa, a słuchałam ją w audiobooku, ale nie zostanie ze mną na długo. Polecam, jeśli potrzebujecie kopa motywacji lub chwilowego odmóżdżenia :)

Wracając z Targów Książki w Warszawie zaczęłam słuchać w audiobooku na EmpikGo. Dobrze że miałam w domu wersję papierową, ponieważ lektorzy nie przypadli mi do gustu i miałam ochotę zrobić DNF. Na szczęście się powstrzymałam i skończyłam książkę w wersji papierowej.

Jest to historia Mariki, która nie miałam łatwego życia, śmierć rodziców, ciocia która ją wzięła pod opiekę nie za bardzo się interesowała jej życie, a do tego alkoholiczka. Marika postanawia odmienić swoje życie, kupuje mieszkanie w Bytomskiej kamienicy, które chce wyremontować i sprzedać z zyskiem. W czasie prac remontowych poznaje Aleksa, który zmienia dziewczyny jak rękawiczki i nie szuka długotrwałego związku. Między bohaterami rozwija się fajna relacja, jednakże nie chcą się przyznać co do siebie czują.

Książka mi się podobała, ale nie polecam audiobooka. Szybko się ją czyta, napisana jest przyjemnym i lekkim językiem. Relaksująca książka na niedzielne popołudnie.

Jak dla rewelacyjna książka. Przy czytaniu po raz pierwszy miałam też przemyślenia na temat piękna starych kamienic , które za często się wyburza a nie remontuje.

Pomimo ze jest to książka dla kobiet ( zle się wyrażam jest dla wszystkich tylko zawsze zaskakują mnie podziękowania gdzie autor dziękuje czytelniczkom a nie czytelnikom). Naprawdę fajnie napisana historia która wywołuje uśmiech i zaskoczenie choć jest przewidywalna. Zreszta kto nie lubi pozytywnych zakończeń ;). Bardzo podobały mi się opisy tego co się kryje w starych kamienicach to co kryją stare mury jaki ogrom historii ze sobą niosą niebywałe, skryte i tajemnicze. Idealna pozycja na wakacyjne czytanie pod gołym niebem w cieniu drzewa na polanie daleko od zgiełku miejskiego

"Glow up" to romans obyczajowy, który po dobrym początku okazał się bardzo przecietną pozycją. Niestety, miała na to wpływ niezwykle irytująca główna bohaterka. Chemię między bohaterami ciężko było zauważyć.
Można przeczytać, ale po co... Jest tyle lepszych książek na półkach.

Można przeczytać, ale po co... Jest tyle lepszych książek na półkach.

Marika za wszelką cenę dąży do spełnienia marzenia jakim jest wyremontowanie mieszkania w bytomskiej kamienicy i sprzedaż z zyskiem. Metamorfoza mieszkania to ogromne wyzwanie. Ale od czego są ekipy remontowe! 😍 Szczególnie te pod wodzą młodego brygadzisty! Choć nie, nie tak miało przecież być! Wiele elementów rzeczywistości głównej bohaterki miało wyglądać zupełnie inaczej, a pieczę nad remontem miał sprawować doświadczony pan Stanisław, nie facet, przy którym Marika musi się pilnować… Dodatkowo życie jej nie rozpieszcza, musi poradzić sobie ze swoją przeszłością rodzinną i niestabilnością finansową.

Marika jest młodą pewną swoich celów kobietą. Jej upór inspiruje, jednak momentami irytuje, tak samo jak sprzeczki z brygadzistą Aleksem. Kobieta doprowadza się na skraju wytrzymałości próbując zrobić wszystko samodzielnie.

💜 Okoliczności remontowe w GLOW UP są autentyczne, a nie jedynie powierzchownym tłem.
💜 Świeże spojrzenie i brak schematów to coś czego kobieca literatura potrzebuje.
💜 Książka pokazuje, że mimo niepowodzeń można spotkać życzliwe pomocne osoby. Jedynie własne uprzedzenia dzielą od upragnionego celu i często właśnie upór gubi.

👉 Glow up to przyjemna lektura na lato idealna do zabrania na urlop. Czyta się ją jednym tchem tak jak "Kampera" (również autorstwa Angeli Węckiej).
Jest to typowa literatura obyczajowa z żywym romansem i soczystymi scenami erotycznymi.

Poleciła mi blogerka z Książki takie jak my i się nie zawiodłam. Rewelacja, mega książka!

Marika młoda dziewczyna, która próbuje sił w flipperingu mieszkaniowym. Jej pierwszym zakupem jest lokal w starej kamienicy z potencjałem lecz ogrom pracy trzeba w nie włożyć. Ekipa remontowa, którą miał poprowadzić Pan Stanisław w ostatniej chwili zmienia brygadzista na Aleksandra.
Dziewczyna wraz z mężczyzną od pierwszych chwil nie pałają do siebie entuzjazmem. Chodź skaczą sobie oboje do gardeł to chemia, która się między nimi wytwarza spowoduje dość duży wybuch.
Oboje noszą ciężar doświadczeń życiowych. Przez co Aleks jest bawidamkiem a jego urok osobisty sprawia, że większość klientek rozkłada przed nim nogi. Mężczyzna lubi zabawić się z przypadkowo poznanymi kobietami.
Natomiast Marika pomimo młodego wieku skupia się na karierze, którą chce odnieść we flipperingu. Chodź życie rzuca jej na każdym kroku kłody pod nogi dziewczyna podnosi się zadziera głowę do góry by kroczyć dalej.
Oh Czytelniku tych dwoje to istna mieszanka wybuchowa. Marika w niektórych momentach zachowuje się jak furiata. Aleks pomimo hulackich zapędów potrafi zaopiekować się drugą osobą. Właśnie takie uczucia wzbudza w nim Marika. Za wszelką cenę próbuje jej pomóc, lecz dziewczyna jest zbyt dumna by przyjąć tą pomoc.
Ta historia wzbudza we mnie skrajnie różne emocję. W niektórych momentach chciałam potrząsnąć Mariką i krzyknąć 'ogarnij się! ' by za chwilę współczuć jej przeogromnie. Bardzo podoba mi się że autorka porusza w tej historii kilka ważnych aspektów. Jednym z nich jest brak reakcji przechodniów na sytuację w której drugi człowiek potrzebuje pomocy. Zobojętnienie ludzi jest porażające. Czytając tą historie natkniesz się na różne sytuację.
Gorąco polecam by poznać tych bohaterów.
Buziaki P. W.

Książkę tę czytała moja przyjaciółka. Ona uwielbia klimaty remontów, polecała mi ją, więc gdy zobaczyłam książkę na Targach Książki, stwierdziłam, że kupię.
🦓Nie lubię remontów. Programy typu "totalne remonty Szelągowskiej" omijaaaam! Rozumiem teraz bliskie mi osoby. Karolina, już wiem dlaczego Ci się podobała 😍 Klaudia polecam ją i Tobie!
A teraz wróćmy do samej historii. Mieszkam niedaleko Bytomia. Sami zastanawialiśmy się z mężem czy nie kupić tam mieszkania 🙈 więc potrafiłam wczuć się w ten klimat.

🦓 Ona i on. Mają zasady. Swoje plany, cele.
Mur zaczyna się burzyć, gdy się spotykają. Tam iskrzy od emocji! Zostają przeprowadzone metamorfozy nie tylko mieszkania ;)

🦓 Główna bohaterka, momentami mnie drażniła. Miałam chwilę, gdy śmiałam się z jej tekstów, ale chwilami miałam takie wrrrr! Rozumiem, że była uprzedzona do Aleksa, naszego głównego bohatera, ale on naprawdę starał się być miły.

🦓 W książce znajdziemy wiele poważnych tematów. Toksyczne zachowania w rodzinie, zero waste, naprawianie zepsutych mebli, a nie od razu wyrzucanie ich na śmietnik, czy nawet pierwsza pomoc dla dzieci. Brawo!
Sama odczułam znieczulicę na rynku w Krakowie, mnóstwo ludzi, ksztuszący się syn, który nie mógł złapać oddechu. Nie życzę nikomu!

🦓 Jak łatwo ocenić nam człowieka, nie przechodzą najpierw jego ścieżkami. Obydwoje to zrobili, ona jednak jednym zdaniem spowodowała, że mi szczęka opadła.

🦓 Im bliżej końca tym bałam się zakończenia. I uwaga. Jestem zadowolona. Polecam !

A teraz wróćmy do samej...

• Audiobooki
  • Romans