Właśnie dziś, właśnie teraz

Karolina Wilczyńska Wydawnictwo: Czwarta Strona literatura obyczajowa, romans
2021-06-30
2017-02-02
Czwarta Strona
kobieta literatura polska odmiana losu powieść obyczajowa relacje rodzinne samotność życie codzienne
literatura obyczajowa, romans
2021-06-30

Bardzo fajna książka o ciężkich i trudnych relacjach rodzinnych

2092

Mocna, naładowana emocjonalnie, ale inaczej niż dotychczas czytane przeze mnie powieści autorstwa Pani Karoliny Wilczyńskiej. Dotyka istotnych problemów i wypierania świadomości ich istnienia przez bohaterki. Są nimi trzy kobiety, które zestknął los/przypadek, a właściwie wypadek i sala szpitalna. Ich historie, ich problemy są z pozoru zupełnie inne, a jednak...

Witam Wszystkich dziś recenzja książki Karoliny Wilczyńskiej „Właśnie dziś, właśnie teraz”. To jest moje kolejne spotkanie z piórem autorki i jak najbardziej udane.

Trzy historie, trzy różne kobiety łączy ich tragicznie przeżyty pożar w markecie handlowym, poznają się w szpitalnej sali. Pozornie idealne życie Sabiny legnie w gruzach po ciężkim w skutkach wypadku.
Mąż...

Trzy kobiety i trzy historię, których los połączył w katastrofie budowlanej hipermarketu. Po pewnym czasie stają się sobie bliskie.

Bardzo dobra książka, z mądrym przesłaniem na życie :-)

Właśnie dziś, właśnie teraz to książka Karoliny Wilczyńskiej. Bohaterkami są trzy kobiety których los nie rozpieszcza. Każda z nich mierzy się z problemami życia codziennego. Historia smutna, czasami przygnębiająca.... niestety pokazująca szare życie wielu kobiet. Ja oceniam książkę dobrze.... zmusza do refleksji, do docenienia tego co się ma. Życie nie zawsze jest...

Dość typowa powieść obyczajowa. Losy trzech kobiet połączyła wspólna tragedia - pożar w hipermarkecie. Każda z bohaterek wiedzie inne życie, boryka się z innymi problemami, właściwie nic je nie łączy, ale jednak zbieg wydarzeń sprawia, że zaczynają ze sobą rozmawiać, odwiedzać, a nawet pomagać.
Dobra charakterystyka psychologiczna postaci, może nawet zbyt oczywista, ale...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Na półkach: , , , , ,

Dająca do myślenia i z refleksjami refleksyjna,piękna książka.
Wzruszyła mnie,urzekła.

Ciężko pisać o tak gorzkiej, smutnej, przygnębiającej, z niefajnymi postaciami książce że jest super i fajna, że tchnie optymizmem i pozytywnym przesłaniem. Mam nadzieję że takich bohaterek będzie wśród nas coraz mniej.

• 2019
  • 2018