Jeszcze raz

Okładka książki Jeszcze raz
Agata Przybyłek Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Bez ciebie (tom 2) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Bez ciebie (tom 2)
Czwarta Strona
2020-07-02
2017-05-10
literatura polska

Druga część niczym nie zaskakuje. Raczej się nudziłam i chyba tracę serce do romantycznych opowieści.

Dla mnie niesamowity cykl. Warto przeczytać, a właściwie te dwa tytuły czytają się same. Dużo emocji. Trzeba to poczuć, ani słowa o treści.

#jeszczeraz to drugi tom serii autorki Agaty Przybyłek.
Zanim napisałam tę opinię musiało minąć trochę czasu żebym zebrała myśli. Przy pierwszym tomie byłam zachwycona, natomiast ta część nieco mnie rozczarowała. Tutaj duży fragment książki jest poświęcony bohaterce Agacie, jej dzieciństwu i koszmarowi z jakim walczyła przez okres dzieciństwa i wczesnej dorosłości. Dalej książka również przesycona jest trudnymi doświadczeniami innych postaci i ogólnie skupia się na dramatyzmie wydarzeń. To co zrobiła w pewnym momencie Agata spowodowało, że zaczęłam się śmiać mimo, iż doszło do tragedii i wylądowała w szpitalu.

Reasumując, w tej powieści dla mnie było aż za dużo dramatów, za dużo trudnych przeżyć bohaterów. Historia miłości piękna (ja sama nie byłabym w stanie tak kochać żeby zrobić to, co Agata i jest to dla mnie nie do pomyślenia🙈) i czyta się ją naprawdę szybko. Dialogi też nie są przesłodzone. Zatem jeśli ktoś lubi obyczajówki z dużą dozą doświadczeń ciężkiego kalibru lecz pisane lekkim piórem - będzie to idealna lektura.

#jeszczeraz to drugi tom serii autorki Agaty Przybyłek.

Równie wzruszająca i niesamowita pozycja. Jak uporać się ze stratą ukochanej osoby... Czy warto jeszcze uwierzyć w swoje szczęście... Do tego demony przeszłości Agaty. Według mnie to rewelacyjna seria, aż szkoda że to tylko dwa tomy.

Z tego, co autorka napisała w posłowiu do tej książki, kontynuacja powieści "Bez ciebie" była wymuszona licznymi prośbami czytelników. Ja też byłam wstrząśnięta lekturą pierwszej części, która trafiła w moje klimaty bez reszty i byłam nią urzeczona...
Druga część potwierdziła natomiast dobitnie, że czasami nie należy ulegać pokusie, by kontynuować coś "pod presją". Mnie się to nie do końca podobało, uważam, że za wiele w tym egzaltacji, dzielenia włosa na cztery, a stworzony obraz Alana, głównego bohatera, który utracił miłość swojego życia i nie może pogodzić się z tą stratą, mało realistyczny i przesadzony.
To oczywiście moja opinia. Być może Wy będziecie postrzegać to zupełnie inaczej...
To oczywiście

"Jeszcze raz" jest kontynuacją książki "Bez ciebie" i myślę, że jest lepsza, niż pierwsza część. Poruszona tematyka dotyczy, podobnie jak poprzednio, przemocy w rodzinie, tylko tym razem nieco innej, bo na linii rodzic-dziecko. Nie podobało mi się zakończenie - miałam nadzieję, że Agata trafi na nową miłość i nie będzie tak głupio walczyć o starą. Alan owładnięty obsesją na punkcie Katarzyny stracił mocno na wartości i uważam, że Agata zasłużyła na kogoś lepszego. Książka jak najbardziej warta przeczytania!

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Mam mieszane uczucia. Niby historia poprawna, ale jakoś dziwnie napisana. Początek zachęcający, rozpacz Alana i początek żałoby jeszcze było w miarę. Ale pojawia się Agata. Tu teoretycznie wszystko okej, pokazana jak zwyczajna nieszczęśliwie zakochana dziewczyna, ale później pojawia się dla mnie coś niezrozumiałego. O ile celowości wątku nie podważam, to według mnie dziwnie to zostało przedstawione. Opis historii dłuższy niż wstęp, miałam wrażenie, że to zupełnie inna historia. Martwiłam się, że nie uda się uciec Agacie, ale dała radę.
A później zjawia się znowu w Toronto. Do tej pory Agata była ukazana jako pozytywna postać, a tutaj autorka zrobiła z niej idiotkę. Po pierwsze dlatego, że chciała się narzucać byłemu. Po drugie, że z premedytacją wyskoczyła pod autobus. Po trzecie, że nie zauważyła litości. Bo mi chyba umknęło, że w którymś momencie znowu Alan coś poczuł, aż w końcu on odbywa rozmowę z przyjacielem i jest pełen wątpliwości. Nie czytałam pierwszej części i nie rozumiem fenomenu Katarzyny. Ale niech będzie, wielka miłość, tylko mam wrażenie, że platoniczna.
No i zakończenie też dziwne. Nie doszedł sam do wniosku, że trzeba żyć, tylko czekał na ciotkę. Szkoda, że koniec po łebkach. Naprawdę był potencjał, można było czytelnika wzruszyć. Miałam nadzieję, że jednak główny bohater stwierdzi, że to miłość, a dla mnie stanęło na tym, że zdecydował się nią opiekować, a nie kochać.
Rozumiem, że zakończenie takie, a nie inne, bo powstaje kolejna część? Chyba się nie zdecyduję.

"Jeszcze raz" to wzruszajaca książka o miłości, stracie oraz trudnych decyzjach, które muszą podjąć bohaterowie. Polecam

Emocjonująca i poruszająca książka.

Emocjonująca i poruszająca książka.

Obsesyjna miłość, trudne do zaakceptowania decyzje Agaty i Alan , który zmaga się z traumą po stracie ukochanej. Dla mnie książka smutna, przepełniona bólem.