Kup teraz - 18 ofert w cenie od 6.99 zł do 39.99 zł

Metro 2034

Dmitry Glukhovsky Wydawnictwo: Insignis Cykl: Metro (tom 2) Seria: Kolekcja 70 lat Empik fantastyka, fantasy, science fiction
Метро 2034
fantastyka, fantasy, science fiction
2018-10-17
Paweł Podmiotko
Kolekcja 70 lat Empik

W sumie to się trochę dziwię, czemu ludzie oceniają tę książkę tak nisko - wszyscy znajomi ostrzegali mnie, że jest słaba i ciężko przez nią przebrnąć.

I niestety z takim przeświadczeniem zacząłem ją czytać. Ale z każdą stroną robiło się coraz ciekawiej. i tak zostało do końca.

Polecam - książka trzyma poziom. Najlepiej przeczytać i samemu wyrobić sobie opinię :)

Książka warta przeczytania jeśli zna się pierwszą część i w ogóle uniwersum metro. Zdecydowanie słabsza od swojej poprzedniczki, ale wciąż pełna post apokaliptycznego klimatu moskiewskiego metra. Historia wydaje się być interesująca, choć główny bohater nie porywa zbyt mocno i czasami irytuje swoim zachowaniem. Mimo tego polecam osobom zaznajomionym z pierwszą częścią.

Od nowatorskiego i pełnego przygód tomu pierwszego, przechodzimy do filozoficznego, egzystencjalnego tomu drugiego. W mojej ocenie to krok serii w niewłaściwym kierunku

Książka dobra, jednak rozumiem narzekających - nie dostajemy Metra, z którym zetknęliśmy się za pierwszym razem. Mało tu tajemniczości i mrocznego klimatu, dużo przemyśleń i filozofii.

Postacie Leonida i Saszy zupełnie niepotrzebne, tak naprawdę niewiele wnoszące do całości, mogły być postaciami tylko drugoplanowymi. Zakończenie też ani zaskakujące, ani jakoś...

Metro 2034 to książka inna od Metro 2033. Zdecydowanie mniej akcji, więcej nudny rozważań, które same w sobie nie są oczywiście złe, nowe i nieciekawe postacie oraz historia jakby mniejszej wagi. Mimo to książka ma też swoje plusy oraz wydaje się, że miała być jakby otwarciem furtki do wątków poruszanych w innych książkach z uniwersum. Jeśli jesteś fanem metro nie możesz...

Tym razem bohaterami będą: znany już Stalker Hunter, a wraz z nim: Homer - starszy mężczyzna, który chce napisać książkę o ludziach w Metrze, Aleksandra - młoda blondynka, która całe życie spędziła wraz z wygnanym ojcem samotnie na jednej stacji, Leonid - młody muzyk, który zabiega o względy Saszy.

Historia nie jest tak barwna jak w pierwszej części, poznajemy tylko kilka...

Zupełnie nowa odsłona świata Metra. Akcja mimo, że toczy się w tych samych tunelach i ma podobny klimat, to jest zupełnie inaczej poprowadzona. Książka ma zupełnie inny rytm, wydaje się wolniejszy (przemierzamy Metro dużo wolniej), ale jednocześnie dalej dużo się dzieje. Mamy też innych bohaterów (już nie jednego) i ukazany ten sam świat, te same wydarzenia z zupełnie...

Takie poboczne opowiadanie, całkiem sympatyczne, raczej nie należy tego traktować jako część całości.

Na półkach: , , , ,

Dużo słabsza niż pierwsza.

To ten typ książki która wyraźnie odbiega jakością od reszty serii ale musisz ją przeczytać żeby zrozumieć fabułę kolejnej części.
Metro 2034 to książka wybitnie nudna, której fabuła mogłaby co najwyżej stanowić epilog do Metra 2033. Zmiana protagonisty też nie pomogła - Hunter nie daje się w żaden sposób polubić i przez 80% książki jest strasznym bucem.
Jeśli macie...

13 702