Metro 2034

Dmitry Glukhovsky Wydawnictwo: Insignis Cykl: Metro (tom 2) Seria: Kolekcja 70 lat Empik fantastyka, fantasy, science fiction
Метро 2034
fantastyka, fantasy, science fiction
2018-10-17
Paweł Podmiotko
Kolekcja 70 lat Empik

Druga część nie porwała mnie tak jak pierwsza. Może dlatego, że tak niewiele było w niej Artema. Mam wrażenie, że mniej się działo, a zachowania bohaterów były niekiedy trochę naciągane. Ciężko napisać mi coś więcej, bo trochę się zawiodłam. Nie jest to całkiem zła książka, ale pierwsza część postawiła poprzeczkę naprawdę wysoko.

Uważam, że książka jest dobra, aczkolwiek dużo jej brakuje do pierwszej części. Historia Artema było dużo bardziej wciągająca i zwyczajnie ciekawsza. Mam nadzieję, że trzeci tom będzie bardziej wciągający i powrócę do uczucia, które towarzyszyło mi przy pierwszym tomie.

Po przeczytaniu Futu.re, kupiłem sobie od razu pierwszy i drugi tom Metra. Już po przeczytaniu Metro 2033 wiedziałem, że wrażenia są zgoła inne, na niekorzyść trylogii. Po Metro 2034 sięgnąłem tylko dlatego, że powieść leżała już i tak na półce. Niestety, w mojej opinii jest jeszcze gorzej niż zakładałem, że będzie. Jedyny plus jest taki, że autor serwuje nam przez...

Książka raczej słaba, porównując do 1 części znacznie słabsza

Nie czuję się na siłach, żeby porównać część pierwszą z drugą. Natomiast dwójka nie odstaje od swojej koleżanki. Tak, dzieje się mniej, bo znajdziemy tu przemyślenia i opis odczuć bohaterów, którzy nie dostrzegają przyszłości. Są dosłownie przytłoczeni brakiem perspektyw i widzimy to w ich czynach, motywach działania i wszystkim innym.

Mam wrażenie, że im młodszy jesteś,...

Ciezko dac opinie tej czesci .... Byly momenty takie w ktorych myslalem ze ta czesc jest rownie dobra jak pierwsza a chwile potem musialem sie meczyc z filozoficznym belkotem przez 3 lub 4 strony . W mojej opini ta czesc jest bardzo przecietna .

Druga część zabiera nas do tego samego metra co pierwsza, inni bohaterowie, inna historia, ale klimat ten sam. Ponownie przemierzamy kolejne stacje z trójką bohaterów w poszukiwaniu odpowiedzi na jedno, uniwersalne pytanie: co dalej z ludzkością? Wbrew, niektórym opiniom, książka nie nuży, wręcz przeciwnie losy bohaterów są tak napisane, że chce się poznać całą historię. ...

Z serii metro najsłabsza, Jeśli chcesz to możesz ją pominąć i niewiele stracić a jak już chcesz ją przeczytać to radzę to zrobić od razu po skończeniu pierwszej (bądź trzeciej) części gdy jeszcze będziemy związani z tym światem.

Ok, ale według mnie najsłabsze ogniwo całej trylogii.

W porządku. Początkowo trochę się dłuży, końcówka została jednak, w mojej ocenie, rozegrana fenomenalnie.
Jeżeli ktoś miał nadzieję na rozwinięcie historii z Metra 2033 to może trochę się zawieść: doszło co prawda parę faktów o losach Huntera, natomiast otwierają one więcej pytań niż udzielają na cokolwiek odpowiedzi.
Niewielkie powiązanie z "2033" to zarówno plus jak i...

Dyskusje

12 621