Dziewczyny są tu takie miłe

Okładka książki Dziewczyny są tu takie miłe L.E. Flynn
Okładka książki Dziewczyny są tu takie miłe
L.E. Flynn Wydawnictwo: Prószyński i S-ka kryminał, sensacja, thriller
The Girls Are All So Nice Here
Prószyński i S-ka
2021-07-29
2021-07-29
Tomasz Wilusz

Zła kobieta

Książka jest nieprzeciętnie nudna. Poddałam się po 36%. Miałam wrażenie, że ciągle czytam to samo i ciągle czekałam, aż zacznie coś się dziać. Po kolejnym zwiastunie, co jedna koleżanka zrobiła drugiej, spodziewałam się wreszcie czegoś soczystego, ale niestety - dalej czytałam powielone te same zdania. W trakcie czytania tej historii przeczytałam 10 innych książek. Serdecznie odraczam. Aha i to nie jest thriller tylko powieść obyczajowa.

Książki nie udało mi się przeczytać na raz. Co jakiś czas musiałam odetchnąć od szalonego życia studentów. Im robiłam dłuższe przerwy, tym bardziej tęskniłam, by wrócić do studenckiego życia bohaterek. W końcu są takie miłe i fajne. Razem z główną bohaterką przeczuwałam, że książka nie skończy się dobrze. I faktycznie. Niby lekka sensacja, ale zakończenie... Jestem nim tak samo zaskoczona, jak główna bohaterka. Każdy ma w sobie mordercę, tylko trzeba odpalić właściwy lont. Książka niestety nie skończyła się po mojej myśli. Czy sprawiedliwości stała się zadość? Mnie zakończenie rozwaliło i nieco przygnębiło.

Historia zepsutych moralnie studentek, dla których liczą się jedynie imprezy,popularność i dominacja.Ich pełne cynizmu i wyrachowania zachowanie oraz pogarda dla innych doprowadzają do tragicznych wydarzeń.Autorka wyraziście ukazała bohaterów powieści oraz przekonująco oddała atmosferę i klimat ich otoczenia.Ze względu na rozbudowaną narrację, książki nie da się przeczytać w jeden wieczór.

Omg, to jest takie złe.

Omg, to jest takie złe.

Trochę nierealistyczna, a trochę aż za bardzo życiowa.

Trochę nierealistyczna, a trochę aż za bardzo życiowa.

Bardzo mnie zainterosowała podczas czytania ,końcówka może na minus ,ale polecam ,psychologicznie prawdziwa o niedojrzałych bardzo młodych osobach w nowym środowisku

Pomysł dobry, wykonanie - mhmm trudno ocenić. Sama historia jest okej i chętnie zobaczyłabym ekranizację, ale zbyt duża liczba bohaterów miesza w głowie. Do tego irytujący mąż głównej bohaterki....

Cóż to był za thriller! Dawno nie czułam tylu emocji podczas czytania! Skrywana tajemnica z czasów studenckich nareszcie się wyda… nie wszyscy jednak będą z tego zadowoleni… Amb już dawno schowała swoje demony do szafy o stara się żyć normalnie. Nie jest szczęśliwa i uważa, że jej małżeństwu dużo brakuje do ideału. W pewnym sensie sama wymierza sobie karę za to co stało się kilkanaście lat temu. Podobało mi się to, że tajemnica nie zostaje wyjaśniona w pierwszych rozdziałach ale czytelnik dzięki retrospekcji sam pomału poznaje dawne życie studenckie bohaterek. Amb nie wracałaby do dawnego życia gdyby nie zjazd absolwentów jej rocznika, na którym musiała się zjawić i odkryć kto stoi za wysłanymi do niej anonimami.
Młodość ma swoje prawa ale to co robiła główna bohaterka ze swoją „przyjaciółką” pozostawia wiele do życzenia. W książce został ( co prawda w okrutny sposób) przedstawiony temat nienawiści i zazdrości między koleżankami. Niestety w tym przypadku młodzieńcze wybryki doprowadziły do tragedii.
Po wielu latach ktoś szuka zemsty na dawnych koleżankach. Kto i dlaczego? Autorka nie zdradza do samego końca! 9/10 ⭐️

Czytało się ją szybko, dobrze, takie guilty pleasure bardziej. Fajnie pokazuje do czego zdolne są niektóre dziewczyny i jak bardzo kobiety potrafią być okrutne wobec drugich kobiet.

5⭐/10 [6/2k22]

Tragiczne w skutkach wydarzenia z czasów studenckich drepczą Ambrosii po piętach... Kobieta po opuszczeniu murów uniwersytetu Wesleyan wyszła za mąż za młodszego od siebie mężczyznę i znalazła posadę w świecie PR. Para mieszka w wynajmowanym mieszkaniu w nowojorskiej Astorii a główne źródło utrzymania stanowi pensja Amb. Adrian pracuje bowiem jako barman i szczyci się tym, że nie ukończył studiów. Roi sobie przy tym, że napisze bestsellererową książkę, której wciąż nie rozpoczął. Ale to nie kłopoty finansowe i brak dzieci stanowią największy problem pary. Jak wiele mężczyzna wie o przeszłości swojej ukochanej? Co takiego wydarzyło się 10 lat wcześniej, że Ambrosia stara się za wszelką cenę uniknąć skorzystania z zaproszenia na zjazd absolwentów? Kogo i czego się obawia poza prawdą?

"Słowa mogą rozbroić skuteczniej niż każda broń."

Ambrosia wyrwała się na studia z nudnych przedmieść. Od początku pobytu na kampusie czuła, że nieco odstaje od pozostałych dziewczyn. W swoich własnych oczach była źle ubrana, zbyt opalona i niewystarczająco interesująca. Marzenia o zostaniu aktorką odeszły w niebyt, gdy nie dostała się na specjalizację filmową. Dziewczyna za to szybko rzuciła się w wir hardkorowych imprez oraz towarzyskich zawiłości. Gry, gierki oraz wszechobecna rozpusta suto zakrapiana alkoholem oraz kreskami kokainy. Ponadto Amb była rozdarta pomiędzy swoją nieskazitelnie miłą współlokatorką Florą a wyzwoloną Sloane zwaną Sully. Do czasu aż Ambrosia zapragnęła czegoś, co do niej nie należy. Do czasu Akademika Zguby. Do czasu, gdy została zupełnie sama, bez przyjaciółki, otoczona zewsząd domysłami i plotkami.

"Ludzie uporczywie nam wmawiają, że porównanie to złodziej radości, że fakt, że jedna laska coś ma, niczego nie ujmuje drugiej. Gówno prawda. Zapominają o przypadku, kiedy dwie dziewczyny chcą tego samego."

Nie nazwałabym #dziewczynysątutakiemiłe "wstrząsającym thrillerem psychologicznym" jak uczynnie głosi opis od wydawcy. To bardziej dramat z tajemnicą w tle, którą czyta się względnie szybko i bez większych sensacji. Jest nawet w samej historii oraz stylu L.E. Flynn coś, co przywodzi mi na myśl serię Pretty Little Liars, ale to pewnie jedynie luźne skojarzenie wywołane anonimami oraz nieoczekiwaną zmianą rezerwacji - niewypowiedzianą do końca groźbą, która wisi w powietrzu, przyduszając bohaterkę swoim ciężarem. Pierwszoosobowa narracja toczy się tutaj niespiesznie a oś czasu ulega rozwidleniu na: "teraz" oraz "wtedy", odkrywając karty zepsucia oraz wyrachowania. Nie chodzi wcale o rozbuchaną seksualność świeżo upieczonych studentek (wyraźnie zresztą zaznaczoną),raczej o zołzowaty charakter, który miał zapewnić swoistą przewagę na szczeblach towarzyskiej hierarchii. O tą bezwzględną determinację, która pozwoliła uwierzyć w to, że cudze, należy do ciebie, oraz butę, która pozwoliła po to sięgnąć. W tym kontekście tytuł książki jest nader ironiczny, wręcz kpiący. Był tu pewien potencjał, niestety wykonanie nie budzi zbyt wielkiego zainteresowania przez co fabuła wydaje się niepotrzebnie rozwleczona w czasie i przegadana. Przewrotny koniec nieco to rekompensuje, niemniej przez większość czasu byłam znudzona.

"Wątpliwości są kąkolem świata uczuć. Zarastają cały ogród, głuszą wszystko inne."

instagram.com/mrs.daraya

5⭐/10 [6/2k22]