Poznasz mnie

Okładka książki Poznasz mnie
Sarah A. Denzil Wydawnictwo: Filia Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
2021-08-11
Katarzyna Agnieszka Dyrek

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Bardzo przewidywalna, jednak szybko się czyta i nie ma poczucia nudy.

Bardzo przewidywalna, jednak szybko się czyta i nie ma poczucia nudy.

Im dalej się czyta tym gorzej

Im dalej się czyta tym gorzej

Sarah A. Denzil po raz kolejny udowodniła, że świetnie pisze. "Poznasz mnie" czytałam z gęsią skórką. Były momenty, że ciarki przechodzily po plecach 🤩

Sophie opiekuje się schorowaną matką i pracuje jako nauczycielka. Nie ma innego życia, mężczyzny ani przyjaciół. Choroba Alzheimera, która dotyka jej matkę wystarczająco zabiera jej czas wolny. Jednak nie czuje się pełna, czegoś jej w życiu brakuje. Pewnej nocy budzi ją przerażona matka. Kim jest tajemniczy cień, który tak ją przeraził? Czy to wytwór wyobraźni chorej kobiety czy ktoś obcy włamał się do mieszkania.. zaczynają się dziać dziwne rzeczy, a Sophie bliska jest szaleństwu. Czy to poznany przez internet mężczyzna ją śledzi, czy może matka udaje bardziej chorą niż jest. Aby poznać prawdę Sophie musi wrócić do swojego dzieciństwa.

Polecam 👍

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wiele pytań się nasuwa czytając ta książkę. Czy miłość matki do dziecka jest bezgraniczna. Co jesteś w stanie zrobić aby wychować swoje dziecko? Maureen choruje na Alzheimera, opiekuje się nią córka Sophie, która jest nauczycielką. W pewnym momencie w życiu obu kobiet zaczynają dziać się dziwne rzeczy, najbardziej cierpi na tym Sophie, która za wszystkie incydenty oskarża matkę. W nocy ma koszmary, śni o "cieniu" , lecz nie może sobie przypomnieć kim on dla niej jest, dopiero gdy na progu jej domu staje identyczna kobieta jak ona uświadamia sobie że to ona jest cieniem swojej siostry bliźniaczki. Wszystkie złe rzeczy które się działy w jej domu w końcu wychodzą na jaw to Becca jest ich sprawcą, ale przez ten czas póki się nie ujawniła Sophie czuła strach na każdym kroku i obawę o swojej zdrowie psychiczne. Kolejny świetny thriller psychologiczny, który wciąga czytelnika w życie bohaterów, ich losów oraz chęci poznania tajemnic z przeszłości. Nasza bohaterka wszystko poświęciła, tak została stłamszona przez swoją matkę, nie ma męża , dzieci, traci przyjaciół oraz zdrowie psychiczne bo nikt nie chce jej już pomagać w opiece nad matką, a tajemnica matki oraz to że nazywa ją Becca stają się dla kobiety najgorszym co skutkuje tym że cofa się ona do lat dziecięcych. Dzięki uporowi siostry bliźniaczki Sophie uwalnia się od matki, lecz ceną jest duża i czy warta tego co zrobiła? Mocny thriller który pozostawia czytelnikowi naprawdę wiele pytań a tak mało odpowiedzi.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

fabula niesamowicie naciaga, bohaterzy irytujacy, ciezko ich polubic. ciezko napisac cokolwiek pozytywnego

O jaka to była dobra książka! A początek tego nie zapowiadał...
📖
Na samym początku byłam znużona historią biednej, nieszczęśliwej Sophie. Wątek nauczycielki opiekującej się chorą na Alzheimera matką mnie nie porwał. W początkowe rozdziały za nic nie mogłam się wciągnąć i nawet przez głowę przemknęła mi myśl, żeby odłożyć książkę, co mnie z reguły się nie zdarza... Ale po chwilowej niemocy, po przezwyciężeniu ciężkiego i nudnawego początku zupełnie nieoczekiwanie się wciągnęłam. I to do tego stopnia, że książkę ostatecznie przeczytałam w ciągu jednego dnia ;) Autorka stworzyła świetną, mroczną historię od której nie da się oderwać. Początek był dla mnie średni, ale im dalej brnęłam tym było lepiej.
📖📖
Główna bohaterka Sophie to postać tragiczna. Z początku jej nie rozumiałam, ale już po kilku rozdziałach zrozumiałam, że nie jest irytująca ale naprawdę ciężko doświadczona przez życie które brutalnie się z nią obeszło. Ta kobieta zasługuje na zrozumienie i współczucie. Było mi jej żal. No i bądź co bądź, polubiłam ją.
📖📖📖
Fabuła książki jest świetna. Autorka stworzyła naprawdę mroczny klimat. Czytając powieść odczuwałam strach i niepokój. Uwielbiam tego typu thrillery, gdzie przewracając poszczególne strony namacalnie mogę poczuć emocje, które towarzyszą wykreowanym bohaterom. I właśnie w tej książce coś takiego ma miejsce - zakończenia poszczególnych rozdziałów sprawiają, że na karku czuć mroźny powiew a od powieści nie można się oderwać - trzeba czytać, żeby przekonać się co będzie dalej.
📖📖📖📖
Narracja w pierwszej osobie głównie z perspektywy głównej bohaterki Sophie.

Podsumowując: po dość ciężkim początku dalej było tylko lepiej. Świetna, wciągająca, mroczna powieść, która sprawi, że całą książkę przeczytacie dosłownie jednym tchem. Bardzo dobra pozycja.

O jaka to była dobra książka! A początek tego nie zapowiadał...
📖

Naszą główną bohaterka jest Sophie. Trzyciestopiecioletnia nauczycielka w szkole podstawowej, która cały czas poświęca uczniom i chorej na demencję matce. Nie ma wielu przyjaciol, życia towarzyskiego i czasu dla siebie. Kiedy w końcu postanawia coś zmienić i iść na randkę z facetem z portalu randkowego zaczynają się dziać niepokojące rzeczy. Guzik w ogrodzie, odbita dłoń na oknie, sińce na ciele matki. Sophie przestaje ufać komukolwiek, nawet samej sobie... głuche telefony doporowadzaja ją na skraj obsesji. Kim jest "cień " O którym wspomina matka? Kto i dlaczego je prześladuje? Aby to odkryć kobieta musi cofnąć się do wymazanych wspomnień z dzieciństwa a chora mama jej w tym nie pomaga.
Ksiazka jest wciągająca, akcja jest wartka a bohaterki bardzo realistyczne. Wątek choroby Alzheimera pokazuje do czego tacy ludzie wbrew sobie są zdolni. Autor podsuwa nam kilku podejrzanych dzieki czemu czytelnik sam moze wysuwac wnioski. Mi sie nie udalo😜Zakonczenie było bardzo zaskakujace, zupełnie niespodziewne. Bardzo Wam polecam. Taka książka na dwa wieczory 😉

W moim odczuciu książka zdecydowanie bez polotu. Początek zapowiadał sie ciekawie, jednak im dalej tym bardziej mdło i nudno.

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. spodziewałam się szmiry,a ta książka serio mnie zaskoczyła. bardzo przyjemna lekka zarazem trzymająca w napięciu fabuła.

Sophie nigdy nie czuła się kompletna, szczęśliwa ani potrzebna. Zawsze czuła czegoś brak. Zawsze też czuła ogromną niechęć ze strony swojej matki. Nigdy nie była w stanie się do niej zbliżyć, a jednak poświęciła wszystko, aby poświęcić się opiece nad matką. Wydaje się, że smutny los jest przesądzony - nudna egzystencja nad chorą na Alzheimera matką. Ale! Nagłe wypadki zdarzeń sprawiają, że Sophie zaczyna się zastanawiać, kto wziął sobie ją na cel. Czy ma prześladowcę? A może to kolejna sztuczka? Gdzie tkwi prawda?

Sarah A. Denzil Poznasz mnie Zobacz więcej