Znam twój sekret

Okładka książki Znam twój sekret
Sue Watson Wydawnictwo: Filia Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
9788381955706
Anna Pochłódka-Wątorek

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

+ ciekawe i zaskakujące zakończenie, nie spodziewałam się takiego obrotu spraw
+ choć nieco schematyczna, to ta książka fajnie obrazuje jak manipulacje i kłamstwa rujnują, oraz co się dzieje kiedy próbujemy zamiatać wszystko pod dywan, udawając, że nic się nie dzieje
- irytująca główna bohaterka, choć z biegiem akcji niektóre jej zachowania okazały się zrozumiałe
- długo rozwijająca się fabuła, aczkolwiek w fajny sposób autorka budowała napięcie
- zanim akcja się rozwinęła długo nie byłam wciągnięta, gdzieś dobrze w połowie dopiero dobrze mi się czytało

+ ciekawe i zaskakujące zakończenie, nie spodziewałam się takiego obrotu spraw
- długo...

Bardzo ciekawa pozycja. Książka nie jest przewidywalna a końcówka całkowicie mnie zaskoczyła. Nudziły mnie tylko ciągle opisy rozmyślań głównej bohaterki

„ Niekiedy nie chodzi o kłamstwo, lecz o przemilczenie prawdy, by chronić innych.” (str.348)

Bardzo dobry thriller psychologiczny trzymający w napięciu od początku do końca i z nieoczekiwanym zakończeniem. Świetnie wykreowani bohaterowie ze swoimi zaletami i wadami. Na plan pierwszy wysuwa się Clare, pielęgniarka prowadząca stronę internetową, matka trójki dzieci. W jej małżeństwie nie działo się dobrze, gdyż mąż miał romanse z innymi kobietami. Mimo że ją skrzywdził robiła wszystko by ratować swoje małżeństwo. Rodzina wyjeżdża na długo wyczekiwany urlop we włoskiej willi.

„ Małżeństwo wymaga pracy; udane związki nie trwają same z siebie.” (str.9)

Problemem była też teściowa, która dominowała w rodzinie i wszyscy chcieli ją uszczęśliwiać. Była despotką, lubiła wszystkimi dyrygować i stawiać sprawy na swoim. Była zaborcza w stosunku do synów i nie chciała się dzielić nimi z żonami. Wszystkim narzucała swoją wolę i zdanie, a rodzina się powoli podporządkowała tej sytuacji. Trójpokoleniowa rodzina spędzała razem wszystkie ważne uroczystości i urlopy.

Pogodną atmosferę wypoczynku zaburza przyjazd młodszego syna ze świeżo poślubioną małżonką Ellą. Panie od samego początku nie przypadły sobie do gustu i stosunki między nimi nie układały się dobrze. Obecność młodej, pięknej, zgrabnej dziewczyny bardzo frustrowała Clare. Młodsza na każdym kroku podkopywała autorytet starszej, prowokowała ją, odrzucała wszystko co ta mówiła, dążyła do kłótni i była złośliwa w stosunku do niej. Ella wywyższała się na każdym kroku. Lubiła przewodzić, narzucać swoją wolę, dominować i błyszczeć w towarzystwie. Zawsze pragnęła być w centrum uwagi. Manipulowała wszystkimi i bez pardonu wdzierała się w ich życie.

„ Wdarła się do rodziny niczym trzęsienie ziemi, w każdym z nas wywołując drobne drgania.” (str.227)

Powoli Ella zdobywała serce całej rodziny, jej relacje z nią się zacieśniały, podczas gdy świat Clare rozsypywał się na drobne kawałki. Zaczynała się czuć osaczona przez tych, których kochała. Dodatkowo Ella trzymała Clare na muszce, bo znała jej niechlubny sekret. Od męża nie miała wsparcia, wręcz przeciwnie adorował swoją szwagierkę. Dla Clare priorytetem były zawsze dzieci i rodzina i dbała by relacje między nimi były dobre. Teraz sytuacja wymykała się jej spod kontroli.

Później następuje nieoczekiwany zwrot akcji. Cała prawda wychodzi na jaw. Wszystkie elementy układanki wskakują na swoje miejsce i okazuje się, ze nic nie było takie jak się postrzegało. Clare dostrzegła wreszcie to co do tej pory było niewidzialne. To ją wzmocniło i pozwoliło zaplanować przyszłość.

Książka wciągnęła mnie niesamowicie. Zaczęłam ją zaraz z rana przed pracą i w pracy dokończyłam. Dzięki krótkim rozdziałom czyta się przyjemnie i szybko, akcja i napięcie stopniowo narasta co bardzo mi się podobało. To już moje kolejne spotkanie z tą autorka i wiedziałam, że w pewnie się nie zawiodę. Historia pełna napięć i dwa dość mocne zwroty akcji pod koniec czyni tę książkę naprawdę dobrą i wartą uwagi pozycją. Kibicowałam Clare od samego początku chociaż wydawać by się mogło, że to ona jest tą złą. W końcówce wszystko zostało wyjaśnione a ja nie spodziewałam się takiego zakończenia. Strasznie irytowała mnie Ella ale zapewne taki był pomysł autorki na tę bohaterkę, bo czym były by idealne wakacje bez wkurzającej szwagierki? Ale inni bohaterowie również nie byli bez wad. Z daleka widać, że prawie każdy bohater jest tutaj odrobinę negatywny i toksyczny. Nie chciałabym żyć w takiej rodzinie. Ale książkę polecam, uważam że warto po nią sięgnąć chociażby jako odskocznia od tych bardziej krwawych thrillerów i kryminałów.

Tą książka ma dwie twarze, prosta historia z dość standardowym zakończeniem i druga misterne długie budowanie obrazu plątania sobie i innym życia, a tu wbijemy szpilę, a tu się zemszczę, a tu podłoże nogę, a tu już nikt mnie nie szanuje, bo przesadziłam... życie... poza prawdą, kształtowanie relacji na manipulacjach, nieprzemyślanych akcjach, dialogach... Ale pytanie, czy w tym nie idzie się przejrzeć?

Trzecie spotkanie z twórczością pani Watson było udane. "Znam twój sekret" nie jest co prawda lepsze od debiutu, ale podobało mi się bardziej niż "Idealna randka".
📖
W przypadku trzeciej książki autorki wciągnęłam się od razu. Z początku może nie tak bardo jak chciałam, ale akcja książki powoli się rozkręcała a ja coraz bardziej przepadałam w jej kartach. Główna bohaterka Claire jednocześnie budziła moje współczucie i sympatię ale też momentami irytowała. Była dobrą matką, dobrą kobietą ale z drugiej strony strasznie naiwną jeśli chodzi o sytuację z mężem. Jednak w moim przypadku cieplejsze uczucia przeważały - ostatecznie mogę powiedzieć, że polubiłam Claire. Inaczej ma się sprawa z Ellą... Z tą panię zdecydowanie się nie polubiłam. Była dla mnie "czarnym charakterem", ale czy słusznie? Autorka tak sprawnie i sprytnie poprowadziła fabułę, że w końcówce wszystkie moje odczucia i ustalenia wywróciły się do góry nogami - to co z pozoru wydawało mi się "dobre" wcale dobre nie było a to "złe" też nie do końca złem się okazało. Pani Watson porządnie mnie wkręciła. Nie spodziewałam się takiego zakończenia i za to plus.
📖📖
Narracja w pierwszej osobie, przez karty powieści oprowadza nas główna bohaterka Claire.

Podsumowując: fabuła książki szybko wciąga, utrzymuje w napięciu i zaskakuje na samym końcu. Kolejny dobry thriller autorki, polecam.

📖

Dość przeciętna, spodziewałam się czegoś lepszego. Napięcie jest budowane długo, dodatkowo umacnia je jedna z postaci, aż nagle jest koniec książki i wszystko staje się jasne i oczywiste. Można przeczytać, ale niestety bez szału.

Pomysł z toksyczną rodziną, jak na mój gust, trochę nadmiernie został już w literaturze wyeksploatowany. Poznajemy więc familię i jej brudy w sposób nadmiernie przerysowany, a przez to mało wiarygodny. Mam wrażenie, że jeszcze szybciej niż się ją przeczyta, o tej książce się zapomni.

Sekret chowany latami , wstydliwy,trzymany głęboko.
Sekret, który potrafi Cię zniszczyć ale również pociąga i ekscytuje. To właśnie ciężar tajemnicy jest nie do zniesienia.
Nie potrafisz spać, budzisz się i drżysz ze strachu że pewnego dnia prawda się odezwie i da o sobie znać.

"Potem pochyliła się ku mnie tak blisko,że poczułam na twarzy jej oddech...Własnego męża tez nie znasz - wyszeptała - a on z całą pewnością nie zna Ciebie. Oby nikt nie powiedział Danowi całej prawdy o jego idelanej żonce".

To miały być cudowne wakacje. Dwa tygodnie nad włoskim wybrzeżem w luksusowej willi, najbliższa rodzina ...Czego można chcieć więcej? Gdy pojawia się szwagier z żoną, o której nikt nie wie ,cudowne wakacje stają się koszmarem.

Lubię takie książki gdzie pierwsze skrzypce grają sekrety i kłamstwa a skrywane tajemnice wzbudzają w czytelniku strach.
" Znam Twój sekret" czytało mi się bardzo dobrze.Chociaż fabuła rozwijała się dość powolnym tempem,to z każdym przeczytanym rozdziałem moja ciekawość rosła. Zakończenie nie należało do spektakularnych chociaż muszę przyznać że obstawiałam inaczej. Z chęcią sięgnę po kolejne książki autorki a Wam bardzo polecam.

Sekret chowany latami , wstydliwy,trzymany głęboko.

opowieść jak kłamstwa zamiatane są pod dywan, a przeciwności losu usuwane spod nóg

Dodaj cytat z książki Znam twój sekret