Pet Agents 1. Na ratunek zwierzakom

Okładka książki Pet Agents 1. Na ratunek zwierzakom Riina Kaarla, Sami Kaarla
Okładka książki Pet Agents 1. Na ratunek zwierzakom
Riina KaarlaSami Kaarla Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Pet Agents (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Pet Agents (tom 1)
Täältä tullaan, lemmikit!
Media Rodzina
2021-03-31
2021-03-31
dla dzieci zwierzęta pet agents

Okładka książki Pet Agents 2. Na tropie złodzieja Riina Kaarla, Sami Kaarla
Pet Agents 2. ... Riina Kaarla, Sami ...

„Na ratunek zwierzakom” to pierwsza część nowej serii książek przygodowych dla dzieci „Pet Agents” autorstwa małżeństwa kochających zwierzęta Riiny i Samiego Kaarla. Poznajcie przygody Kati-e oraz jej… robota! W pierwszym tomie robocik i jego twórczyni ratują młode wiewiórki, analizują przypadek kociaka z bólami brzuszka, spotykają psa dla diabetyka czy zastanawia się, jaki czworonóg byłby najlepszy jako zwierzak dla małej dziewczynki z miasta.

Więcej na: https://konfabula.pl/pet-agents-kati-e-i-ti-bot-w-akcji/

Bohaterka Kati-e oraz stworzony przez nią robocik Ti-bot wyruszają do akcji, aby chronić zwierzęta, oraz pomagać ludziom w opiece nad pupilami. Przygodowa seria książek dla najmłodszych, którzy kochają zwierzęta i ich los nie jest im obojętny.

Znajdziecie tu historie psa i jego właściciela diabetyka, chłopca, który marzy o własnym akwarium, chorego kotka, któremu trzeba koniecznie pomóc, historię poszukiwania zaginionego szczeniaka…

Bardzo dużo tekstu, świetne opowiadania i wiele godzin znakomitej zabawy wspólnie z bohaterami.

Znajdzie się również wątek detektywistyczny…

Polecamy wszystkim dzieciakom! 😊

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

Pet Agents to nowa seria dla dzieci, w której bystra dziewczynka i skonstruowany przez nią robocik pomagają zwierzętom. „Na ratunek zwierzakom” to pierwszy tom serii, w którym poznajemy uroczą Kati-e oraz jej wesołą, zwierzęcą gromadkę.

Zacznę od tego, jak ta książka jest ślicznie wydana. Kolorowe ilustracje, ciekawa oprawa graficzna i przyciągająca wzrok okładka z pewnością zainteresują młodego czytelnika.

Sama historia również jest bardzo fajna, dzieci mogą z niej wyciągnąć mnóstwo ciekawostek o zwierzakach (i nie tylko). Jest ciepła, pouczająca i wesoła. Dziewczynki z pewnością pokochają mądrą Kati-e, a chłopcy zainteresują się jej latającym przyjacielem.

Jedno jest pewne – każdy mały miłośnik zwierząt znajdzie w niej coś dla siebie!

Odnalezienie pasji to pierwszy krok do szczęścia. Jeśli masz ich kilka, nie musisz wybierać, której się poświęcić, wszak wszystko da się ze sobą połączyć. Skoro coś cię interesuje, jesteś w stanie stworzyć swój niepowtarzalny świat. Kati-e wie, o czym pisze. Dziewczynka kocha zwierzęta i potrafi się z nimi komunikować. Oprócz tego jest miłośniczką przygód, elektroniki i kodowania. Te pozornie różne pasje udało się jej połączyć. Teraz ramię w ramię ze swym samodzielnie stworzonym robotem, Ti-botem wyrusza na ratunek zwierzakom. Pet Agents z siedzibą na dachu bloku dopiero odkryje przed nami swoje tajemnice.

Na ratunek zwierzakom

Kocham powieści o miłośnikach zwierząt. Tą miłością zaraziłam również moje dzieci, które na każdą kolejną książkę ze zwierzętami w tle reagują okrzykami radości. Przygody Kati-e od początku przykuły naszą uwagę. Dziewczynka ma pełne ręce roboty, ale od pierwszych chwil zaraża nas entuzjazmem do swojego pomysłu. Czym właściwie jest agencja Pet Agents? To miejsce stworzone przez Kati-e, dziewczynkę, która z powodzeniem łączy zamiłowanie do elektroniki i kodowania, z miłością do zwierząt, którym chce pomagać. Dobranie odpowiedniego domu dla zwierzaków to nie przelewki, jednak dziewczynka, wraz ze swoim przyjacielem Ti-botem zawsze wykona misje.

Na ratunek zwierzakom to pierwszy tom z serii przygód tej niezależnej i rezolutnej panny. Całość spisana jest z lekkością i pomysłem, dzięki temu młodzi czytelnicy z miejsca pokochają pomysł na agencje, jej twórczynie i wszystkich podopiecznych, którym już dobrała dom. O tak, bo jej misja nie kończy się wraz ze znalezieniem miejsca. Pomoc przy wyprowadzaniu, dodatkowe szkolenia, na które należy zabrać psa i przypadki spod znaku tych nagłych, jak choćby mała wiewiórka na skraju drogi. Kati-e i jej kompani poradzą sobie w każdej sytuacji.

-------------
-------------

"Pet Agents. Na ratunek zwierzakom" to pierwszy tom serii przygód kochającej zwierzęta i kodowanie Kati-e i jej przyjaciół.
Główną bohaterką książki jest Kati-e która to nie tylko potrafi porozumiewać się ze zwierzętami ale też bardzo lubi elektronikę oraz kodowanie. Samodzielnie zbudowała robota – Ti-bota i od tego momentu razem próbują rozwiązywać problemy zwierząt i ich właścicieli. Wspólnie zakładają agencję Pet Agents której lokalizacja znajduje się na dachu bloku.
To niezwykle mądra książka, nie tylko o pomocy innym zwierzakom, ale też pokazuje jak z nimi postępować a nawet pomaga wybrać odpowiednią rasę psa by pasował swoim charakterem do naszego domu. Niewątpliwie czytelnik wyciągnie z niej dużo dobrego. Co ciekawe oprócz informacji o zwierzętach, czytelnik dostanie garść informacji o kodowaniu komputerowym. Wszystko to jest napisane bardzo przystępnym językiem a całość uzupełniają kolorowe ilustracje. Warto zawrócić uwagę że budową robota jak i kodowaniem zajmuje się dziewczyna co jest raczej rzadko spotykaną sytuacją. Jak dodamy do tego, ze jej wspólnikiem jest robot to już mamy niezwykle ciekawy duet.
„Na ratunek zwierzakom” to bardzo fajny początek serii z przygodami Kati-e i jej robota Ti-bota. Jest to niewątpliwie nowy powiew wśród książek szczególnie dla dziewczyny.

Na pomoc zwierzakom.

Niezależna, rezolutna Kati-e bardzo kocha zwierzęta, a przy okazji ma niezłą smykałkę do wszelkich nowinek technicznych (dość powiedzieć, że samodzielnie skonstruowała latającego robota: Ti-bota). Jak spożytkować te talenty jeszcze lepiej? Najlepiej pomagając czworonożnym (i nie tylko) pupilom :)

Kati-e tworzy wraz z Ti-botem agencję „Pet Agents”. Mieści się ona na dachu bloku w dawnym zbiorniku na wodę, gdzie znajduje się swoiste centrum dowodzenia dziewczynki, wyposażone w całą masę komputerów i innej elektroniki. Dziewczynce dzielnie pomagają także jej zwierzęcy przyjaciele: kot abisyński, sympatyczny kundelek, papuga i szczury wędrowne.

Zadań do wykonania będzie dużo, a okazji do pomagania zwierzakom jeszcze więcej. Kati-e nie zamierza jednak się poddawać i dzielnie pomaga innym. Przygody rezolutnej dziewczynki i jej przyjaciół pokazują jak ważne jest współdziałanie, przyjaźń i dobra energia, dzięki której można zrobić wiele pożytecznych i ważnych rzeczy.

Pierwszy tom przygód drużyny z „Pet Agents” to sympatyczna dawka dobrego humoru, przyjaźni i pełnej energii chęci niesienia pomocy innym. Bohaterowie może nie ci sami, a sama konwencja jest także nieco odmienna, ale „Pet Agents” bardzo przypomina mi „Psi Patrol” – przesłanie każdego z tych tytułów jest bardzo do siebie podobne i równie pożyteczne ;)

Polecam.

Dziękuję Wydawnictwu Media Rodzina za egzemplarz recenzencki.

#petagents #katie #tibot #mediarodzina

Na pomoc zwierzakom.

Kati-e tworzy wraz z Ti-botem agencję „Pet Agents”....

Nowa seria książeczek która zachwyci dzieci a szczególnie dziewczynki. Bardzo spodobała się mojej córci, która z zachwytem śledziła przygody Katie. Przepięknie zilustrowana, poruszająca wiele ciekawych kwestii odnośnie zwierząt. Każda a miłośniczka zwierzaczków będzie zachwycona tą książeczką. Czekamy na kolejne części

Ogromnie spodobała się mojej siostrzenicy. Dla bystrych dziewczyn, dla miłośników zwierząt, robotyki i kodowania. Przepięknie ilustrowana i podejmująca wiele ciekawych kwestii związanych z hodowlą różnych zwierzaków.

• Dominika 2021
  • Do biblioteki