Wielka księga kwiatów

Okładka książki Wielka księga kwiatów
Yuval Zommer Wydawnictwo: Wilga interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Wilga
2021-03-10
2021-03-10
Michał Brodacki
dla dzieci tajemnice zagadki kwiaty rośliny

Wielka księga kwiatów to prawdziwa skarbnica wiedzy w pięknym wydaniu. Duży format, twarda oprawa, moc wiedzy i ciekawostek oraz zachwycająca szata graficzna - połączenie wprost idealne. Świetna książka, która zaciekawi dużych i małych pasjonatów przyrody. Książka została napisana i zilustrowana przez Yuvala Zommer, ale pieczę nad stroną merytoryczną powierzył on botanikom oraz ekspertom od kwiatów i dzikiej przyrody.

⭐RECENZJA⭐

"Wielka księga kwiatów" to wspaniała książka dla młodych czytelników, którzy interesują się przyrodą, roślinami, a w szczególności kwiatami. W tej lekturze opisane są rodziny kwiatów, ich budowa, zapylanie, a także ubarwienie. Następnie na każdej kolejnej stronie przedstawione są różne kwiaty - m.in. róże, tulipany, kaktusy, słoneczniki, a nawet rośliny trujące. Nie brakuje tu także uwag na temat ochrony kwiatów. Lecz to nie wszystko! Żeby zaciekawić dziecko, na części stron umieszczone zostały złociste cebulki, które czytelnik ma za zadanie odnaleźć. Jest ich dokładnie 15! Ja, nie ukrywam, znalazłam tylko 12 😅 Jednak najwspanialszą rzeczą w tej książce są rysunku! Każda strona jest przepięknie pomalowana, niezwykle kolorowa i zachwycająca. Te wszystkie ilustracje sprawiają, że dziecko (nawet i dorosły) może wejść do niezwykłego świata roślin, kwiatów i natury. Jestem wprost zachwyca tą lekturą! A jaki to jest świetny pomysł prezent! No bomba! 😃
🌺
Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję @wydawnictwo_wilga 🖤
🌺

⭐RECENZJA⭐

Kwiecista, idealna wiosenna propozycja. Przypadnie do gustu zarówno dziecku, jak i jego rodzicom. Polecam dla każdego dziecka kochającego rośliny. Znajdzie w niej bardzo wiele przydatnych i bardzo ciekawych informacji. Książka odpowiada między innymi na pytania:
Jak podróżują nasiona?
Ile słońca potrzebuje słonecznik?
Czy protee to bardzo stare rośliny?
Jak wielka jest wiktoria?
Po co dzbanecznikowi dzbanek?
Czy wszystkie storczyki wyglądają tak samo?
Co je muchołówka?
Jak ogrodnicy z Kew pomagają roślinom?
Wyjaśnia co się stanie jeśli jakiś owad potrącił przynajmniej dwa włoski muchówki, co jest magnesem na pszczoły oraz mówi jakie rośliny zakwitają tylko nocą. Barwne, przepiękne i bardzo szczegółowe ilustracje są dodatkowym, ogromnym atutem.
Obie z córką jesteśmy zachwycone. Słyszałam, że poprzednia część tej serii cieszyła się sporym uznaniem, wiem, że z tą będzie na pewno tak samo🤗. Cała książka wydana jest bardzo oryginalnie, estetycznie i przepięknie. Mam nadzieję na więcej propozycji z tego rodzaju🌷🌻🌺🌹🌞.

Jak podróżują nasiona?
Ile słońca potrzebuje słonecznik?
Czy protee to bardzo stare rośliny?
Jak wielka jest...

Na moim IG wrzuciłam kilka zdjęć, bo jestem tak zachwycona ilustracjami, że mogłabym to przeglądać raz za razem.😍
Z tej książki dowiedzieć się można o kwiatach z różnych stron świata.
Cudowne ilustracje sprawiają, że dzieciaki są zainteresowane, a do tego na wszystkich stronach szukamy ukrytych cebulek, więc oprócz wiedzy jest też zabawa 💙💙

Z tej książki dowiedzieć się można o kwiatach z różnych stron świata.

,,Od wieków ludzie za pomocą kwiatów okazywali innym miłość, sympatię i współczucie".

Któż z nas nie lubi kwiatów? Ja je uwielbiam, marzy mi się piękny, kwiatowy ogród i mam nadzieję, że osiągnę swój cel.

Dziś przedstawiam Wam ,,Wielką księgę kwiatów", która przekazuje podstawową wiedzę na ich temat. Poznajemy rodziny kwiatów oraz ich budowę. Księga przedstawia nam rolę zapylaczy, przekazuje mnóstwo ciekawostek, m.in. o barwie kwiatów, podróży nasion, czy zastosowaniu w lecznictwie. Kilka stron poświęcona jest opisom konkretnych kwiatów, poznajemy też śmiertelne rośliny i ich części. Na końcu mamy informacje o londyńskich Ogrodach Botanicznych w Kew i formuły podstawowych zagadnień jak np. fotosynteza, zapylenie itp.

Jestem zachwycona książką. Nie dość, że przekazuje tyle ciekawych informacji w króciutkich formach, to jest niezwykle barwna. Twarda, duża oprawa zachęca do zapoznania się z nią, a jej środek do kilkukrotnego oglądania i czytania. Myślę, że będzie dzieciom pomocna w początkach lekcji przyrody.

Do czego służą kwiaty? Czy mają one rodzinę? Czy kwiaty mogą rosnąć na pustyni? Ile słońca potrzebuje słonecznik?
Jeśli jesteście tego ciekawi, sięgnijcie po ‘’Wielką Księgę Kwiatów’’. Wasze dzieci poznają odpowiedzi na te pytania, jak i wiele innych. To prawdziwa skarbnica wiedzy o kwiatach i roślinach, z różnych stron świata. Młody (jak i ten starszy) czytelnik, wyniesie ogrom wiedzy, faktów, ale i ciekawostek. Dziecko pozna budowę kwiatów, dowie się do czego służą i dlaczego roślinki potrzebują naszej opieki. Jednak to nie tylko encyklopedia o kwiatach, ale zabawa w poszukiwanie ukrytych pośród roślin cebulek. Poza tym, książka jest oczywiście przepięknie ilustrowana i od razu czujemy wiosnę :)

Jestem przekonana, że po lekturze tej książki, wasza pociecha zwróci większą uwagę na kwiaty, a może postanowi zostać małym ogrodnikiem?

„Wielka księga kwiatów” to prawdziwa skarbnica wiedzy o świecie kwiatów. Znajdziesz w niej wiele odpowiedzi na nurtujące cię pytania. W księdze tej uzyskasz informacje na temat kwiatów z różnych stron świata. Dowiesz się jak zbudowany jest kwiat, co to są zapylacze, jakie kolory kwiatów lubią owady, z których roślin przygotować herbatkę, aby wzmocnić swoje zdrowie – a w czasie pandemii musimy dbać o swoją odporność 😃
Jeśli ciekawy jesteś, co to za kwiat Wiktoria Królewska czy Protea, albo chcesz wiedzieć ile lat żyje i kiedy wytwarza pierwsze kwiaty kaktus organowy to zapraszam do przeczytania tej książki.
Jest ona pięknie zilustrowana, dzięki czemu łatwiej zapamiętasz przeczytane w niej informacje.

Jeżeli chcesz przeczytać całą recenzję zapraszam na instagrama @books.are_mypassion. :)

Wiosna to słońce, śpiew ptaków i kwiaty, a jak kwiaty… to pięknie ilustrowana „Wielka Księga Kwiatów” od wydawnictwa Wilga. Książka została napisana i zilustrowana przez Yuval Zommer.
Czy kwiaty mają rodziny? Oczywiście. Kwiaty łączą się w rodziny na podstawie wspólnych cech. Poznacie krewnych Liliowatych, Astrowatych, Storczykowatych, Kaktusowatych, Różowatych i Motylkowatych. Z tej pięknej książki dowiecie do czego służą kwiaty, jakie mają znaczenie, po co kwiatom kolory i wzory?
Jakiego koloru kwiaty najczęściej wybierają pszczoły, a jakie lubią ćmy?
Jakie zwierzęta zapylają kwiaty, oprócz pszczół i ptaków?
Które kwiaty leczą, a które nam szkodzą?
Z jeżówki i hibiskusa- parzy się herbatki na wzmocnienie, lawenda łagodzi bóle mięśni, a katarantus różowy kwiat pochodzący z Madagaskaru jest wykorzystywany w leczeniu nowotworów.
Są też kwiaty śmiertelnie niebezpieczne, oraz takie, które wywołują alergię.
Zwiedzicie Królewski Ogród Botaniczny w Londynie i dowiecie się jak nazywa się najdroższa róża świata, ile jest odmian tulipanów, oraz na czym polega praca botanika.
Możecie sami uprawiać rośliny, nawet jeśli nie macie ogrodu. Zasadźcie je w pudełkach po jogurtach lub kaloszach, może wyhodujecie jakieś niesamowite okazy.
Dla 5-10 letniej solenizantki lub jubilatki pomysł na prezent idealny. Gorąco polecam i dziękuję za tą piękną pachnącą wiosną książkę do recenzji wydawnictwu Wilga.

Twoje dziecko interesuje się roślinami, ale Ty nie za bardzo i nie masz już pomysłu, co więcej można przekazać młodemu człowiekowi, nie męcząc się przy tym za bardzo? Serdecznie polecam wszystkim kwiatolubnym najnowszą książkę popularnonaukową dla zainteresowanego tym tematem dziecka (5-10 lat, do ustalenia przez rodzica) - "Wielką księgę kwiatów" od Wydawnictwa Wilga.
Nie lubię książek, które mają być o wszystkim, a są o niczym. Od pozycji popularnonaukowej oczekuję tego, że poprowadzi mnie przez temat, na którym się nie znam, a którym jest zainteresowane dziecko. "Wielka księga kwiatów" na szczęście nie jest atlasem, tylko zbiorem uporządkowanej wiedzy na temat roślin - budowy, nasion, korzeni, sposobu żywienia się i rozmnażania, po czym następuje przegląd najbardziej popularnych rodzin z dodatkiem tych najciekawszych. Kto nie chciałby posłuchać o dzbaneczniku czy muchołówce, prawda?
Ten piękny picture book autorstwa Yuvala Zommera to baza wiedzy, częściowo pogłębionej, na konkretny temat, za co pokochałam tę książkę od pierwszego wejrzenia. Ambitniejszy rodzic wplecie w opowiadanie o typach kwiatów (tak pospolitych, jak i ozdobnych) rośliny, które dziecko może spotkać na spacerze wokół domu, na przykład stokrotkę czy mniszek lekarski, ale książka jest przygotowana na grunt europejski, więc dopowiadanie nie jest konieczne. Zwracam uwagę na duży format książki, raczej atlasowy niż baśniowy, który jest uzasadniony przyjętą bogatą formułą graficzną. Książka sprawdzi się według mnie dla odbiorcy w dość dużym przedziale wiekowym, zarówno dla zainteresowanego pięciolatka, jak również samodzielnie poszukującego pasji dziesięciolatka, ponieważ w książce nie ma krzty infantylności przy zachowaniu prostego języka.

Nie...

Wraz z otwarciem książki otwiera się dla nas świat cudownie kolorowych kwiatów z różnych stron świata. Znajdziemy tutaj informacje o poszczególnych rodzinach kwiatów, o ich budowie, o uprawie czy rozsiewaniu. Wszystko to zaprezentowane na przepięknie ilustrowanych kartkach od których ciężko jest oderwać wzrok. Zawarte w książce informacje pozwolą młodemu czytelnikowi zdobyć odpowiedzi na pytania, które pojawiają się w jego głowie – co to jest fotosynteza? Czy możliwe jest uprawianie kwiatów nie mając ogrodu? Dlaczego rośliny potrzebują naszej pomocy by mogły rosnąć? Jakie znaczenie dla ludzi mają kwiaty? Te i mnóstwo innych odpowiedzi znajdziemy w tej książce. Dodam tylko, że niejedna mama z pewnością znajdzie tu potrzebne do uprawy kwiatów informacje.

I muszę to napisać – książka jest cudownie wydana, duży format, sztywna okładka, piękna grafika sprawiają, że książka będzie idealnym pomysłem na prezent.

Dodaj cytat z książki Wielka księga kwiatów