Hobbit, czyli tam i z powrotem

J.R.R. Tolkien Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry fantastyka, fantasy, science fiction
The Hobbit, or There and Back Again
8320716810
Maria Skibniewska
hobbit Gandalf Tolkien Baggins

Opinie [2 528]

Jedna z książek mojego życia.

Nie wzięłabym się za książkę, gdyby nie fakt że syn ją przerabiał w szkole 🙈. Ale to była super decyzja, świetna książka, i choć w większości słuchałam jak czyta syn, to były super chwilę gdy razem śmialiśmy się i wyrażaliśmy opinie w trakcie czytania. Późnej razem porównywaliśmy różnice z filmem. Polecam

Klasyka fantastyki razem z trylogią Władcy Pierścieni. Zabawna opowieść, gdzie nie brakuje też momentów smutnych, a nawet strasznych. Utrzymuje poziom aż do ostatniego zdania. Serdecznie polecam!

Jeśli chodzi o Tolkiena, to niestety, o ile ogromnie cenię go za to, co wymyślił, to nie potrafię go pokochać jako pisarza. Czyta się go strasznie.

Miałam 5 lat, kiedy tata mi czytał, i bardzo mi się podobała.

Wróciłem po latach kiedy czytałem ją w szkole jako lekturę, oraz po ekranizacji.
Co do porównań weź książkę w ręce zaoszczędzisz czas i będziesz się lepiej bawił. Książka nadal ma swój czar i blask zabierając nas w niezapomnianą podróż.

Jeśli ktoś czytał i może zachęcić do przeczytania trylogii władcy pierścienia po prze molestowaniu każdej ekranizacji z 8 razy proszę o...

Swietnie opisany świat, barwne postaci, super wciągająca fabuła - wszystko co ważne u Tolkiena

Miałam to jako lekturę w 3 gimnazjum i muszę przyznać, że zanudziła mnie niesamowicie. Nie lubię stylu pisania autora. Jest strasznie nudny. Za dużo opisów widoków, przyrody i metafor. Niestety spałam i przy tej książce i przy każdym filmie.

Jak zaczniesz to wiedz, że czeka cię podróż...

Hobbit od czasów szkolnych, jako lektura, był moją ulubioną książką. To właśnie od Tolkiena zaczęła się moja przygoda z fantastyką i tak już zostanie.

Przygody Bilbo Bagginsa, Thorina Dębowej Tarczy czy Gandalfa urzekają od pierwszych stron. Akcja jest wartka, dzięki czemu przez książkę można przejść w dwa, no trzy wieczory. Mnie przeczytanie Hobbita zajęło dwa wieczory,...

68 365
    16 622