A Christmas Carol and Other Holiday Treasures

Ta książka nie została jeszcze oceniona

Bądź pierwszy - oceń książkę

Piękna historia , do której uwielbiam wracać nawet po latach. Piękny świąteczny klimat , który połączony jest z ogromnym przesłaniem sprawia ,że książka ta powinna być moim zdaniem przeczytana i zrozumiana przez każdego człowieka. Gdyby tak się stało mielibyśmy na świecie mniej chciwych i egoistycznym ludzi, a więcej empatycznych i miłosiernych.

Ostatnio mam tak intensywny czas w pracy, że nie mam czasu ani siły na nic, nawet na czytanie. Ale... jak się ma dziecko, któremu z czytaniem jest mocno nie po drodze, a lektura czeka, to trzeba odgonić zmęczenie. Dzięki temu po wielu latach przypomniałam sobie "Dziady cz. II", a teraz - ze wstydem przyznaję - przeczytałam po raz pierwszy "Opowieść wigilijną". Oczywiście...

Książka przedstawiana jest jako lektura obowiązkowa w szkołach. Bardzo przydaje się jej znajomość do wypracowań, rozprawek, itd. W historii tej jest morał. Myślę, że warte przeczytania, może niektórym taka niepozorna książka otworzy oczy :))

Świetna

Książka ta to przeciętna opowieść o tym że wszyscy powinni być dobrzy, szkoda że tak nie jest... ale ma parę ciekawych aspektów które nie pojawiają się w innych moralizujących książkach.

Książka znana chyba każdemu czytelnikowi. Napisana ładnym językiem, szybko się ją czyta. Nie czuję jednak potrzeby aby do niej wracać, myślę że mi się "przejadła" albo raczej "przeczytała" :DDD

Cudowna, polecam

Święta, święta i po świętach
"Opowieść wigilijna" - 7/10.
__________

Gdy dba się wyłącznie o siebie, własny majątek i swoje ego, życie musi być proste i przyjemne, prawda? Tak zawsze myślał Scrooge i z powodzeniem wprowadzał te założenia w życie do czasu, gdy nagle postanowił odwiedzić go dawny wspólnik. W tym zresztą również nie byłoby nic niezwykłego, gdyby nie fakt,...

Książka nie jest zła sama w sobi ,ale ta przemiana bohatera jest trochę wałszywa, taka nie do końca szczera

Ta książka nie zachwyciła mnie, czytałam lepsze, bardziej wartościowe. Jest pokazana przemiana bohatera, jedyny plus tej książki.

30 743
    3 818