Harry Potter 4 and the Goblet of Fire

J.K. Rowling Wydawnictwo: Bloomsbury Cykl: Harry Potter (tom 4) literatura młodzieżowa
Data 1. wydania:
angielski
Bloomsbury
Harry Potter (tom 4)
literatura młodzieżowa
angielski

Opinie [1 647]

Dynamiczna, ciekawa fabuła. Do tego rywalizacja w Turnieju i zagadka. Książkę mimo sporych rozmiarów czyta się szybko. Zakończenie bardzo ciekawe i nieprzewidziane przez nikogo. Fabuła książka w żaden sposób nie zdradzała ekspresyjnego końca. Ponadto, zakończenie zachęca do sięgnięcia po kolejną część i zapowiada, że wiele zmieni się w świecie czarodziejów i kolejne części...

Mam nadzieje ,że to nie ostatni raz kiedy ją czytałam. Czyli nie ostatni raz kiedy ją czytałam- może następnym razem po angielsku jak się uda ;) Tak jak zawsze wspaniała fabuła bardzo dynamiczna , bohaterowie i zakończenie.
Moc magicznej siły czytelniczej
Z.

Gdy czytałem tak się wciągnąłem że przeczytałem 240 stron

uwielbiam i kocham :) jak dla mnie najlepsza część HP

Myślę,że ta część jest trochę przegadana ale i tak uwielbiam ten świat i tych bohaterów.

To wspaniałe ilustrowane wydanie, za które dałabym się pokroić nie tylko mając lat osiem, ale i grubo ponad dwadzieścia przenosi tą i tak już niesamowitą i przesyconą magią opowieści na wyższy poziom. Książka wchłania niczym myślodsiewnia. Jestem po prostu zachwycona tym, że nareszcie ktoś podszedł w do wydania mojej ukochanej opowieści z dzieciństwa w należyty sposób.

Chyba moja ulubiona część. Jak dla mnie najbardziej emocjonująca.

Bardzo przyjemnie czyta się tę część, mimo jej objętości.
Bohaterowie dorastają razem z czytelnikami.
Akcja jest rozbudowana. Możemy poznać ten świat dokładniej, ponieważ pojawiają się nowi czarodzieje z innych szkół. Ciężko się od niej oderwać. Jedna z lepszych z całej serii. Magia ❤

"To dziwne, ale kiedy człowiek się czegoś boi i oddałby wszystko, byle tylko spowolnić...

Absolutnie moja ulubiona część.
Bardzo podoba mi się książkowy Dumbledore, filmowy nie ma takiej iskry, tej twarzy, która wywoływała przerażenie u tych, którym udało się wpędzić go w złość, która przerażała samego Voldemorta. Tej potęgi, którą na co dzień skrywał pod postacią przyjemnego, dobrego staruszka. Aktorowi niestety nie udało się tego oddać.

''Zagłuszanie bólu na...

IMHO najsłabsza część. Niestety reread nie przetrwał próby czasu: świat nie trzyma się kupy, intrygi grubymi nićmi szyte, a postacie tak płaskie, że tylko mało wymagającym czytelnikom może przypaść d gustu.

84 204
    21 247