Harry Potter i Czara Ognia

J.K. Rowling Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Harry Potter (tom 4) literatura młodzieżowa
Harry Potter and the Goblet of Fire
Andrzej Polkowski
harry potter dorastanie magia przyjaźń smoki

Opinie [1 513]

Na półkach: , , , ,

Harry Potter leżał u mnie na półce jakieś 20 lat.Zawsze powtarzałam sobie,że jak będę miała czas to go przeczytam,ale zawsze było tak dużo innych pozycji do przeczytania,że Harry odchodził w odstawkę.Dziś w tym trudnym czasie,gdzie biblioteki są zamknięte,a moje zasoby domowe pomału dobiegły końca wreszcie znalazłam czas...
Jest to moja pierwsza przeczytana książka o...

what would come would come and we have to meet it when it did

I could do with a few good laughs, we could all do with a few good laughs. I've got a feeling we're going to need it more than usual before long

To była moja ulubiona książka

Cudowna książka, jak wszystkie z serii. Jeśli ktoś jeszcze nie czytał to po prostu musi to zrobić. Jest to moja druga ulubiona część z tej serii.

Turniej trójmagiczny itd aż sam chciałem brać w tym udział. Książka niesamowicie działa na wyobraźnię z resztą jak wszystkie z serii.

Czwarta część jest równie dobra jak poprzednie. Z każdym kolejnym tomem świat Harr'ego Pottera staje mi się bliższy i uwielbiam go coraz bardziej. Dzięki nim mogę po prostu zapomnieć o codzienności i przenieść się do zupełnie innego świata.

Dopiero przy tej części w końcu się nie zawiodłam! Losy Harrego i bohaterów są coraz bardziej pokręcone. Widać tu już jak wkraczają w bardziej dorosły etap życia na co z niecierpliwością czekałam. Tutaj mogę śmiało powiedzieć, że warto po nią sięgnąć.

Powieść porusza naszą sferę fantazji, pozwala marzyć i wierzyć. Podziwiam autorkę za stworzenie tego niesamowitego świata i uświadomienie, że każdy ma w sobie iskierkę dobra :)

Część sagi, która rozpoczyna jakby nowy rozdział.

Jak Rowling ‘Czarą Ognia’ osiągnęła półmetek swojej serii, tak sam Potter wraz z przyjaciółmi dotarł do półmetka nauki w Hogwarcie. Czy oznacza to wreszcie upragniony spokój i możliwość niczym niezakłóconej nauki przez cała grupę czwartoroczniaków? Oczywiście nie, lecz tym razem przygoda zaplanowana została na skalę międzynarodową i, jakże by inaczej, nasz młody czarodziej...

Dyskusje

79 150