Święto ognia

literatura piękna
Sine Qua Non
2021-09-15
2021-09-15

Okładka książki Pismo. Magazyn opinii, nr 5 (41) / maj 2021 Jon Lee Anderson, Dorota Borodaj, Agnieszka Bryc, Darek Foks, Karol Grygoruk, GIEDRÈ KAZLAUSKAITÉ, Marta Klimowicz, Zuzanna Kowalczyk, Jakub Małecki, Ania Morawiec, Kacper Pobłocki, Marieke Lucas Rijneveld, Adam Robiński, Mateusz Roesler, Bartek Sabela, Małgorzata Smolak, Marcin Wicha, Agnieszka Wolny-Hamkało, Julia Zabrodzka
Ocena 7,5
Pismo. Magazyn... Jon Lee Anderson, D...

więcej Więcej

Wspaniała książka! Wspaniała! 💙 I nie będę się rozpisywać, aby przypadkiem nie zepsuć Wam niespodzianek z jej czytania. Słowo wiecej i opis może zachęcić lub zniechecić. Sama staram sie nie czytać tylnych okładek. Niech każdy odkrywa tę książkę sam dla siebie. Tyle uczuć, tyle światów, emocji, detali...Wspaniała! Szkoda tylko ze tak krótka...Czytać.

Wspaniała książka. Absolutnie w stylu, do którego przyzwyczaił nas autor. Polecam w wersji audiobook.

Łapie za serce i zmusza do refleksji!

Wspaniała. Przeczytana jednym tchem. Cudowna opowieść o życiu, emocjach i samotności.

Jeśli spodziewacie się historii nowatorskiej i czegoś, do czego autor nas nie przyzwyczaił, to w mojej opinii tego nie znajdziecie. Jeśli szukacie i oczekujecie znanego stylu, to nie będziecie zawiedzeni. Mnie się podobało. Ja polecam, a w formie audiobooka jeszcze bardziej.

Cała opinia na www.naczytniku.com

Nie jest to Małecki w najlepszym wydaniu. Pomysł ciekawy, niestety za dużo tu literackiego chaosu.

Przeczytałam wszystkie książki tego autora. Pokochałam rdzę i dygot, do tego stopnia, że na wieść o nowym dziele Jakuba Małeckiego, przygotowałam się na przejmująca opowieść, która oderwie moje stopy od ziemi. Jest to dobra powieść obyczajowa, jednak czuje niedosyt. To tak, jakbym przeczytała krótkie opowiadanie, nieuchronnie o nim zapominając następnego dnia. Scenariusz do...

Do tej pory to "Dygot" był moją ulubioną książką autora. A teraz "Święto ognia" stanęło na równi.
Dotknęła mnie ta książka osobiście, wzruszyła nie raz.
Jakub Małecki niezmiennie pozostaje moim ulubionym autorem.

Sam nie wiem co powiedzieć. Z jednej strony, fakt, że połknąłem książkę w 3 dni - mam bardzo mało czasu na czytanie - dużo o niej mówi. Z drugiej, momentami nie mogłem się oprzeć wrażeniu pretensjonalności niektórych scen, szczególnie tych z udziałem Nastki.

Już czekam na kolejną książkę Pana Małeckiego, i mam nadzieję, że będzie jej bliżej do Horyzontu, niż do Święta ognia.

Będą ochy i achy!
Bo przeczytanie tej książki to była prawdziwa uczta dla oka, duszy i serca.
Piękna w swojej prostocie - napisana pięknym językiem, który mnie zachwycił.
Mocno poruszająca, po przeczytaniu zostaje na długo w głowie.
Bardzo kameralna.
Przykład tego jak z pozoru zwykłą historię rodziny można ubrać w piękne słowa, które rodzą się w cudowną książkę!...

• 2021
  • Przeczytane 2021