Niespokojni ludzie

2022-02-09
2022-02-09
2020-09-08
Agata Teperek
powieść awanturnicza literatura szwedzka napad
Inne

Humor na skraju załamania

Wielkie rozczarowanie. Infantylna, dziecinna, naiwna, słabo napisana, moim zdaniem powinna być zakwalifikowana jako powieść dla młodzieży ze względu na swoją prostotę i styl. Główna historia jest tak słaba i oczywista, że trudno mi uwierzyć, że ta książka zrobiła taką karierę na rynku międzynarodowym. Wątki poboczne, odrobinę ciekawsze (ale tylko dlatego, że ta główny wątek jest tak STRASZNIE słaby) tracą mi Paulem Coelho, czyli ogólnie mówiąc - trzymaj się z daleka.

Po przeczytaniu innej książki tego autora, która mi się bardzo podobała (Mężczyzna imieniem Ove) narobiłam sobie nadziei, że i ta mi się spodoba. Niestety, nie przypadła mi zupełnie do gustu, nie mój rodzaj poczucia humoru, za dużo jakichś psychologiczno-filozoficznych (nie do końca trafnych moim zdaniem) dywagacji, przeczytałam (albo przemęczyłam ;)),ale to nie moja bajka ;).

Bardzo przyjemna książka. Autor ma wielki talent do wzruszania.

Bardzo przyjemna książka. Autor ma wielki talent do wzruszania.

Fabuła trochę naiwna, ale wciągająca. Czytało się bardzo dobrze.

Fabuła trochę naiwna, ale wciągająca. Czytało się bardzo dobrze.

Całkiem przyjemnie się czyta. Do tego ma się wrażenie jakby się było częścią historii. Kto wie ile podobnych zdarzeń jest tuż obok nas. Co prawda narracja jest pozytywna, czasem sarkastyczna to jednak mimo to - głęboko poważna. Dotyczy ludzkich potrzeb, emocji, zranień, wsparcia, zrozumienia i akceptacji. Czasem w życiu musi się wydarzyć coś naprawdę szczególnego by wybudzić Ego z letargu. tzn. zburzyć niby porządek, niby to co się wydaje, że jest ok i nic nie da się z tym zrobić. Choć historia brzmi cukierkowo, bajkowo to czy nie jest tak, że próbuje nam przypomnieć to co faktycznie jest ważne? Miłość, bliskość, wysłuchanie, obecność, troska?

A co ty bierzesz dla siebie?

Kolejny raz zachwyca mnie Backman.
Książka z niezłym twistem na końcu.
Bardzo podobały mi się postacie i rozwój fabuły.

Kolejny raz zachwyca mnie Backman.
Książka z niezłym twistem na końcu.
Bardzo podobały mi się postacie i rozwój fabuły.

To moje drugie spotkanie z książkami p. F. Backmana. I także trafione ,( choć " Mężczyzna imieniem Otto" jest na pierwszym miejscu). Duża doza humoru wymieszana z problemami ludzkimi , trochę przerysowana ale nadająca postaciom charakteru.
I na koniec jeden wniosek , że samemu zdziałamy bardzo mało , a dopiero gdy mamy wsparcie w innym człowieku możemy pokonać swoje lęki , problemy i samotność.
Fajnie Facet Pisze.

sięgnęłam po tę książkę w idealnym miejscu i czasie, po sesji kiedy potrzebowałam odmóżdżenia, ale nie w sposób infantylny. niespokojni ludzie angażowali mnie humorem autora, to jest książka która przypadnie do gustu miłośnikom książek, ale też tym który z książkami się nie kumplują. poruszane były codzienne problemy zwykłych ludzi, ale nie pompatycznie tylko tak przyziemnie i z sensem, jakby się rozmawiało z dobrym kumplem. z humorem i empatią niespokojni ludzie mi się kojarzą bdb książka polecano <3

Czytając tę książkę czułem jakbym oglądał serial w telewizji typu sitcom. Książka jest dla mnie przesycona czymś właśnie takim. Muszę przyznać, że nawet mnie rozbawiła, ale nie wiem czy dla tego, że sam miałem dobry humor czy ona po prostu to sprawiła. Książka opowiada o problemach i smutkach poszczególnych bohaterów, ale właśnie w taki sitcomowy sposób. Podoba mi się.

Książka mnie zaskoczyła. Wydaje się być tylko komedią o najdziwniejszym wzięciu zakładników, ale przy tym porusza wiele poważnych i ważnych spraw jak m.in. depresja i samobójstwo. Przy tym jest świetnie napisana!

• Audiobooki