Zabijaj uważnie

Okładka książki Zabijaj uważnie
Karsten Dusse Wydawnictwo: Otwarte Cykl: Zabijaj uważnie (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Zabijaj uważnie (tom 1)
Achtsam morden
Otwarte
2021-06-02
2021-06-02
Mateusz Borowski

Pierwsza komedia kryminał która spowodowała u mnie śmiech. Do tej pory tego typu literatura niestety wywoływała u mnie śmiech ale niestety politowania. W ty przypadku jest jednak inaczej. Świetny pomysł i rewelacyjnie poprowadzona fabuła. Już nie mogę doczekać się kolejnej części.

Ja rozumiem pomysł nabijania się z czasopismowych guru od sposobu na szczęście, ale ta książka po prostu jest słabo napisana.

Jestem zawiedziona, że nie mogę czytać dalej, gdyż kolejny tom się jeszcze w Polsce nie ukazał. Książka dostarczyła mi wiele momentów gdzie wybuchałam śmiechem (a o to naprawdę trudno). Genialna historia, świetna postać głównego bohatera, pomysł na samo morderstwo i wykonanie robi wrażenie. Jestem bardzo na tak!

Wielkie rozczarowanie, ani to komedia, ani kryminal.

Wielkie rozczarowanie, ani to komedia, ani kryminal.

Björn Diemel jest adwokatem. Żona daje mu ultimatum, albo pójdzie na terapię i przestanie tak dużo pracować, albo koniec z ich małżeństwem i ograniczenie kontaktów z córką. Björn korzystając z książki napisanej przez swojego terapeutę próbuje się dostosować do wskazówek tworząc np. wysepki czasu. Niestety jego klient kryminalista, zaburza mu ją, więc adwokat go zabija.
Jeżeli lubicie komedie kryminalna to koniecznie przeczytajcie tą książkę. Dawka czarnego humoru sprawi, że będzie ciekawie i śmiesznie. To nie jest typowy kryminał gdzie trzeba się domyślać kto zabił, bo to wiemy już na samym początku. Książka nas po kolei uczy jak być uważnym w tym co się robi. Książka ma krótkie rozdziały, a każdy zaczyna się złotą myślą z poradnika uwazności. W rozdziale jest przedstawione jak bohater wykorzystuje tą wiedzę w życiu. Na prawdę bardzo fajny sposób na napisanie dobrej książki. Gorąco polecam!

Słuchałem w wykonaniu Pana Perkucia. Świetnie przeczytana ale jeszcze lepiej napisana. Zabawna i z humorem czyli to czego szukam w chwilach ze słuchawkami na uszach. Świetna na trening lub do auta. Polecam.

Recenzja - ZABIJAJ UWAŻNIE

Na wstępie chciałabym podziękować mojej koleżance, głównej księgowej 😘😘😘 @eliza_kurzynska za możliwość przeczytania tej książki.
To ona zorganizowała booktoura, którego sporo przetrzymałam. Na szczęście jestem ostatnia i to mnie trochę ratuje. Elizka wybacz, już prawie do Ciebie wraca 🥰

Wracając do książki to po przeczytaniu ostatnio dużej ilości romansów a nawet fantasy, czułam się świetnie jak dostałam trochę świeżej krwi. Sama książką jestem przerażona. Przerażona tym, że każde zachowanie głównego bohatera można racjonalnie wytłumaczyć, kierował się tylko penymi zasadami, które przekazał mu terapeuta. Robił to przebiegle, ze stoickim spokojem. Ale to mi się podobało.

Jak że zwykłego adwokata można zostać mordercą? No może nie zwykłego, bo byl adwokatem jednego z członków mafii.
Po ponad dziesięciu latach w kancelarii zaczęło walić się całe jego życie. Żona stawia ultimatum, córkę widuje tylko kiedy śpi. A groźba klienta względem jego córki przelewa czarę goryczy.
I tak prawie przypadkiem dochodzi do pierwszego morderstwa...

Polecam

Recenzja - ZABIJAJ UWAŻNIE

Wracając do książki to po przeczytaniu ostatnio dużej...

Wracam do Was po krótkiej przerwie. Ubiegły tydzień nie był dla mnie najłaskawszy, przez co było mnie tu znacznie mniej. 🤒 Nazbierało mi się trochę zaległości, ale mam nadzieję, że szybko wyjdę na prostą. 😅 A dziś książka której nieco się obawiałam, w skutek czego, przeleżała na półce ładnych kilka miesięcy. 🙈

Małżeństwo Björna przechodzi kryzys. Para coraz rzadziej ze sobą rozmawia, oddalając się od siebie, przestają zauważać wzajemne potrzeby i oczekiwania. Jedynym ratunkiem wydaje się być terapia u specjalisty. Björn zostaje poniekąd zmuszony przez żonę do odwiedzenia psychologa. Kobieta twierdzi, że wina leży po jego stronie. Uważa, że jej mąż za bardzo oddaje się pracy, poświęca swój wolny czas na obowiązki zawodowe i nie umie skupić się nawet na opiece nad córką. Mężczyzna jest wziętym adwokatem i broniąc swoich klientów, czuje się zobowiązany, by być na każde ich skinienie. Na szczęście terapia szybko przynosi efekty. Trening uważności i płynące z niego nauki, mężczyzna wciela w życie perfekcyjnie. Do tego stopnia, że postanawia pozbyć się swojego klienta, brutalnego gangstera, który staje się bardzo upierdliwy. Zabija go zgodnie z zasadami swojego niekonwencjonalnego życiowego guru. Tak rozpoczyna nowy etap swej egzystencji.

Oryginalny pomysł na komedię kryminalną, ale czy udany? 🤔 Nie jestem przekonana. Było kilka zabawnych sytuacji, trochę czarnego humoru, ale do mnie nie przemówiła. 🙉 Specyficzna historia. Jeśli macie ochotę, przeczytajcie i wydajcie własną opinię. Ja nie będę specjalnie namawiać. 😅 Ale miliony sprzedanych egzemplarzy o czymś świadczą. 😉

Za możliwość przeczytania dziękuję @wydawnictwootwarte . 🧡

Małżeństwo Björna przechodzi kryzys. Para coraz rzadziej ze...

Książka będąca połączeniem poradnika mindfulness i krwawego kryminału? Jak najbardziej! Takie właśnie jest „Zabijaj uważnie” i to połączenie autor Karsten Dusse przedstawił w iście mistrzowski sposób!

Dzięki tłumaczeniu Mateusza Borowskiego czytelnik ma możliwość poznać Björn’a Diemel’a – adwokata psychopaty. Gdy jego małżeństwo przechodzi kryzys, za namową żony zapisuje się na terapię by poprawić swój work-life balance. Żona żoną, ale nasz główny bohater zrobi wszystko, by móc dalej widywać swoją córkę i być lepszym ojcem. Wbrew oczekiwaniom Björn’a terapia przynosi zaskakujące owoce – udało mu się zredukować ilość stresu w jeden prosty sposób. Poprzez morderstwo swojego klienta.

Przygody Björn’a wciągają, a autor co chwila puszcza literackie oczko w stronę czytelnika. Czyta się tą książkę szybko i przyjemnie. Nie jest jednak idealna. Myślę, że mogłaby być bardziej humorystyczna. Ale nie można jej odmówić wyjątkowości. Jak nie przepadam zbytnio za poradnikami o takiej tematyce, tak dzięki „Zabijaj uważnie” nieświadomie zaczęłam wprowadzać do swojego codziennego życia lekcje w niej zawarte. W końcu jeśli mindfulness pomaga w morderstwie, to dlaczego nie miałoby pomóc i mnie?

„Zabijaj uważnie” to debiutancka powieść Pana Karstena Dusse, która porusza bardzo ciekawy temat treningu uważności w dość nietypowy, kryminalny sposób, ale za to atrakcyjny dla czytelnika. Dzięki temu dostajemy świetną komedię kryminalną

Björn Diemel jest adwokatem na usługach mafijnego bossa, psychopaty bez żadnych skrupułów. Spięty, wiecznie zajęty, nie mający czasu dla swoich bliskich zostaje zmuszony przez żonę do pójścia na terapię. To właśnie na niej poznaje zasady uważności, które z czasem doskonale przyswaja, czego najlepszym przykładem jest zamordowanie swojego klienta. Żeby to zrozumieć, oczywiście trzeba przeczytać książkę. ;) Ale to dopiero wstęp do wielu sytuacji, w których Björn będzie musiał wykazać się wielkimi umiejętnościami.

Wiele sytuacji jest mocno przerysowanych, wręcz absurdalnych. Dzięki temu dostajemy świetną komedię kryminalną z czarnym humorem. Sam wątek uważności w zestawieniu z niekonwencjonalnymi działaniami adwokata można pod ten humor podciągnąć. Björn perfekcyjnie zastosował się do wszystkich pobranych lekcji. Główny wątek bardzo mi się spodobał. Sporo ciekawych i myślę pomocnych rad, które pozwolą się wyciszyć, cieszyć się życiem i zwolnić jego tempo.

Przyznam, że na początku ciężko było mi się skupić, a książka tego wymaga. Fabuła rozwijała się raczej powoli, a więcej zaczęło się dziać od morderstwa klienta. Od tego momentu było mnóstwo emocji, zwrotów akcji i humoru. Powieść czyta się szybko i z wielką przyjemnością. Czekam na kontynuację, bardzo ciekawią mnie dalsze losy Diemela.