Podszept

Okładka książki Podszept Jacek Łukawski Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Podszept
Jacek Łukawski Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Krąg Painera (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Krąg Painera (tom 2)
Czwarta Strona
2021-06-16
2021-06-16
literatura polska kryminał niebezpieczeństwo powieść kryminalna seryjny zabójca śledztwo wyścig z czasem

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Okładka książki Czego dusza zapragnie Danuta Awolusi, Przemek Corso, Jakub Ćwiek, Grzegorz Gajek, Joanna W. Gajzler, Aneta Jadowska, Magdalena Kubasiewicz, Jacek Łukawski, Jakub Małecki, Marcin Mortka, Paweł Radziszewski, Magdalena Świerczek-Gryboś, Milena Wójtowicz, Tomasz Żak
Ocena 7,2
Czego dusza za... Danuta Awolusi, Prz...
Okładka książki Fantastycznie nieobliczalni Jakub Ćwiek, Karolina Fedyk, Piotr Górski, Aneta Jadowska, Maria Krasowska, Jacek Łukawski, Jakub Małecki, Marta Malinowska, Tomasz Marchewka, Aleksandra Radlak, Magdalena Świerczek-Gryboś
Ocena 5,6
Fantastycznie ... Jakub Ćwiek, Karoli...

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

Gorzki smak zemsty

186 25 1

Czytając pozytywne recenzje mogę jedynie stwierdzić że mnie nie wciągnęła historia.🫤😕

10 gwiazdek nie dam, bo jeszcze nigdy na tyle nie oceniłem żadnej książki. 9 również nie przyznam, gdyż wkurza mnie Kowalska. Tylko 2 (słownie: dwa) razy w całej książce zwróciła się po imieniu do Kryńskiego. 8 gwiazdek także nie dam, bo autor zapomniał o serii z Painerem. Między pierwszą a drugą częścią był rok przerwy, a teraz minęły już dwa lata i cisza. Cisza, która mnie wkurza, ponieważ nie mogę się doczekać trzeciego tomu.
Niżej niż 7 gwiazdek nie zejdę, gdyż byłbym nieobiektywnym. Książkę polecam na jesienny weekend.

zupelnie beznadziejna ksiazka. Jezyk jakim posluguja sie policjanci jest plugawy. Zeby tylko wystepowal w dialogach - ale niestety. Rowniez w opisach.

Bardzo dobra książka, choć znacznie szybciej odgadłem, kto stoi za morderstwami aniżeli w książce Odmęt z akcją w Chęcinach. W fabułę jednak bardzo dobrze się w ciąga, końcówkę czyta się z zapartym tchem, losy Kryńskiego są ciekawe, choć brakuje mi w tym wszystkim nieco więcej pikanterii życia prywatnego i szczegółów z tym związanych. Mimo to czekam na kolejne książki tego autora.

Książka z ciekawym pomysłem. Ma mniej opisów niż poprzednią część przez co czyta się lepiej. Jednak już po pewnym czasie można domyśleć się kto jest sprawcą.

Zaczęłam tą serię od drugiej części, na szczęście udało się uniknąć niedomówień z tym związanych. Muszę przyznać, że czytało mi się ciężko. Irytowały mnie powtarzające się słowa w kolejnych zadaniach. Może miały coś uwypuklać. Mnie wkurzały. Pomysł na książkę, w której morduje się znanych influencerów uważam za ciekawy, a i zabójstwa inne niż do tej spory spotykane. Akcja się dłużyła i nie trzymała w napięciu. Na pewno nie cofnę się do I-szego tomu, a i nie nie będę czekać na III-ci.

Zacząłem czytać Krąg Painera od drugiego tomu, ale z ciekaowścią sięgnę jeszcze po Odmęt. Książka wciągająca, ale oczywiście trzeba przyzwyczaić się do tego, że w tej powieści nie ma bohaterskich super policjantów/detektywów, którzy w pojedynkę rozwiązują całe sprawy. Ciekawym było dla mnie to, że widać było tutaj całą pracę zespołu śledczego. Sama historia opiera się na bardzo dobrym pomyśle i puenta, może nie do końca zaskakująca, jest ciekawie opowiedziana. Według mnie warto poświęcić chwilę czasu na lekturę.

Ja nie wiem, ale chyba czytałam inną książkę... Pomysł ciekawy ale akcja kompletnie nie wciąga. Nie ma dynamiki, denerwują mnie opisy z życia prywanego bohaterów, które nic nie wnoszą. No nie wiem, ale jak kryminał mnie nie pochłonie i nie wzbudza we mnie żadnych emocji to jest według mnie jest słaby, a przynajmniej nie jest kryminałem ;)

• PODSZEPT • JACEK ŁUKAWSKI

Dzień dobry najmilsi. Dziś wcielam się w postać Marty Stoczkowskiej, która prowadziła swój kanał na YouTube pod nickiem Martuśje. Jej znakiem rozpoznawczym były duże oczy, krótkie czerwone włosy, urocza wada wymowy oraz fakt, że każdy filmik nagrywała w czerwonym gorsecie.
Nie przywiązujcie się jednak kochani. Podczas trwania jednego z odcinków MARTUŚJE ginie, poprzez spożycie zatrutego produktu, który był przedmiotem prezentacji... komu zależało na jej śmierci???

🍎🍎🍎🍎🍎🍎🍎🍎🍎🍎🍎🍎🍎🍎

Dziś niestety bez większych ochów i achów, gdyż druga część z prokuratorem Paineren w roli głównej, okazała się - w moim odczuciu - mniej porywająca od poprzedniej. No cóż. Tak bywa...
Bardzo nie lubię czytać na siłę, teoretycznie nie musiałam tego robić, gdyż książka pochodzi z prywatnych zbiorów, nie ścigały mnie terminy, ani zobowiązania. Jednak to konto prowadzę po to, by dzielić się wrażeniami i dyskutować o przeczytanych książkach, tak więc doczytałam do końca i oto jestem.

Przede wszystkim najwieksze rozczarowanie to chyba fakt, że część pierwsza bardzo mi się podobała, a nawet wyróżniłem ją na przestrzeni roku 2021 jako jedną z ciekawszych kryminałów, zatem sięgając po kontynuację liczyłam na wiele i chyba fakt, że tego nie dostałam złości mnie najbardziej.

Zacznę od tego, że nie podobają mi się liczne powótrzenia w tekście, nie kojarzę by pojawiały się w ODMĘCIE, a nawet jeśli to pochłonięta fascynującą fabułą ich nie zauważyłam. Tutaj były drażniące. Nie są one żadnym błędem, a chyba jedynie STYLEM pisania, nie do końca jednak trafił w moje gusta.

Fabuła książki rozkręca się zbyt wolno, pierwsza porządna scena ma miejsce dopiero przy 170 stronie, o wiele za późno.. dodatkowo powieść jest przepełniona całą masą definicji o charakterze informatycznym, co kompletnie nie leży w moich zainteresowaniach. Często łapałam się na tym, że nie wiem o czym czytam🫣🫣

Ze strony na stronę pizdowatosc Kryńskiego, która wcześniej wydawała mi się słodka również zaczęła być denerwująca. Chamstwo Doroty prosiło się o wymierzenie jej policzka. Dobrze, że ta kobieta jest tylko postacią fikcyjną bo gdybym spotkała ją na ulicy tooo...🤣🤣🤣🤣

Druga połowa mocno wynagradza początkową nudę. Zaczyna się robić gorąco, zarówno w kwestii śledztwa, jak i pomiędzy bohaterami, lecz udało mi się przewidzieć pewne sprawy, rozszyfrować niektóre postacie, dlatego z żalem muszę stwierdzić, że nic mnie tutaj nie zaskoczyło.🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️

Zbliżając się ku końcowi: to nie jest zła powieść, jest po prostu wolna, raczej delikatna i trochę obyczajowa. Gdyby było to moje pierwsze spotkanie z twórczością autora pewnie ocena książki byłaby wyższa, ale że wiem na co go stać to po prostu przy ODMĘCIE wypada dużo słabiej.

Wielkieh chemii nie poczułam, ale jeśli intruguje Was świat biznesu oraz influecerów, a także hakerskie triki to zachęcam każdego do wyrobienia sobie własnej opinii! Może zaiskrzy??

• PODSZEPT • JACEK ŁUKAWSKI

Nie przywiązujcie się jednak kochani. Podczas trwania jednego z odcinków...

Po beznadziejnym pierwszym tomie mimo wszystko drugi tom dostał ode mnie swoją szansę. Nie wykorzystał jej. Opowieść o Painercie znów sprawiła mi pain. Z nieznanych mi przyczyn IV Strona stawia na H. Greń czy Łukawskiego. Ich książki są nijakie.

• 2023
  • 2021