Zamilknij na zawsze

Paweł Wolak
zamilknij na zawsze Dying To Tell Keri Beevis thriller kryminał

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Bardziej romans niż thriller. Niestety, nie przypadła mi do gustu. Z początku czytało się całkiem przyjemnie ze względu na lekki i prosty styl. Akcja rozwleczona, pełna przemyśleń bohaterów. Rozwiązanie zagadki trochę niewiarygodne.

Nie nazwałabym tej historii, że to mocny kryminał, bo jednak połowa książki to relacja między dwójką głównych bohaterów, która czasami mnie drażniła przez ich “problemy” miłosne.

Pierwsze 70 stron wciągnęło mnie bardzo, później zaczęły mnie pewne rzeczy strasznie irytować i rozwlekać całą historię by znów zaintrygować tym co się dzieje i jak to wszystko jest przedstawione.

Myślę, że to może taki zamysł był autorki, albo po prostu takie miała pióro do tej książki. Lecz jeśli miałabym patrzeć na całość to trzeba przyznać, że to nie jest zła historia, a koniec może zaskoczyć, bo nie domyśliłam się tego co się wydarzyło, obstawiałam całkiem co innego. Dlatego za to trzeba dać wielki plus.

Gdyby nie te pewne sytuacje irytujące dałabym na pewno jeszcze wyżej, ale nic na to nie poradzę, że były momenty kiedy miałam ochotę rzucić książką. Tyle, że dobrze wiemy, każdy z książkoholików, iż dobra książka, dobra historia to taka, która wzbudza w nas wiele emocji, różnych, prze różnistych i dzięki temu można powiedzieć, że książka jest świetnie napisana, bo wyciąga z czytelnika wszystko. Polecam, aby zapoznać się z tą fabułą, która jest intrygująca.

Wybitna książka, przeczytałam jednym tchem! Bardzo mi się podobała, wciągnęła mnie od pierwszych stron. Do samego końca nie wiedziałam kto tak naprawdę za wszystkim stoi, zaskakujące zwroty akcji i dużo emocji. Główna bohaterka- Lila- silna kobieta, czasami nie mogłam uwierzyć skąd ona jeszcze czerpie chęci do życia! Natomiast Jack był bardzo porywczy, często denerwowało mnie jego zachowanie, ja już na samym początku dałabym sobie z nim spokój, ale Lila nie zraziła się. Polecam z całego serca!

Pomimo, że sięgamy po nasz ulubiony gatunek zdarza się czasami, że dana książka trafia w nasz gust. W tym przypadku było dość podobnie, chociaż sam początek zapowiadał się naprawdę dobrze. Tak do 50 strony.
Wiadomo, że jak książka na pierwszych stronach nie jest wybitnie porywająca. Musimy poznać bohaterów, przeczytać opisy ich mieszkań oraz ogarnąć ich powiązania z innymi postaciami. W większości przypadków trwa to tak do 50 strony właśnie.
Tutaj ten początek był dość ciekawy i nawet przyjemnie czytało się „start”. Potem jednak okazało się, że ten początek trwa zdecydowanie za długo o czym świadczyły przydługie opisy, przemyślenia bohaterów bogate w zaznaczanie kim oni są.
I tak skończyło się na tym, że powieść mnie dość mocno zmęczyła zanim w końcu się jakoś rozkręciła, ale to i tak mówione dość mocno na wyrost, ponieważ główni bohaterowie nie ewoluowali, a w nich samych nie było nic ciekawego. Za ich kreacjami nie kryła się żadna tajemniczość lub chociażby jakaś ciekawa cecha charakteru, która sprawia, że czujemy do danej postaci sympatię.
Przebrnęłam przez książkę i muszę przyznać, że czułam ulgę, gdy ją odłożyłam. I chociaż zakończenie było zaskakujące i dość porywające, to wszystko co było wcześniej mnie wymęczyło.
Osobiście lubię nieoczywiste thrillery, ale tutaj coś nie poszło w wykonaniu. Brakowało mi ognia lub chociażby iskierki. Zdecydowanie mogę wam polecić sięgnięcie po inny tytuł.

Nie mam dużego doświadczenia z takim gatunkiem, ale wiem, co mi się podoba. Tu było interesująco, a jednocześnie nie przerażająco. Nie lubię się bać 🙂 Nie było za ciężko, fabuła wciągała, a zakończenie zaskakiwało.
Jedyne co mnie raziło w oczy, że bez skrupułów wrzucił ją do studni.
Nie zraziłam się do gatunku. Będę sięgała po to co lżejsze.

Jedyne co mnie raziło w oczy, że bez skrupułów wrzucił ją do studni.
Nie zraziłam się do gatunku. Będę sięgała po to co lżejsze.

Tajemniczy wypadek w którym giną dwie osoby, trzecia cudem ocalała, niestety nie pamięta szczegółów tego nieszczęsnego zdarzenia. Po serii niepokojących incydentów, zaczyna bać się o swoje życie. Jack, to ceniony autor kryminałów. W wypadku stracił siostrę. Teraz wspólnie z Lilą jedyną ocalałą, próbują dojść prawdy. Co wydarzyło się owego feralnego wieczoru? Niestety ktoś za wszelką cenę próbuje ich uciszyć.

Zamilknij na zawsze, to thriller z szeroko rozwiniętym wątkiem romansu. Powiedziałabym, że to właśnie historia miłosna gra tu pierwsze skrzypce. To, co mnie najbardziej irytowało w tej powieści, to ciągłe powtarzanie jednego i tego samego w kółko. Oraz nadmierne opisy rozmyślań bohaterów nad swoimi uczuciami. Dzięki tak skonstruowanej fabule, akcja ciągnie się ślamazarnie, a czytelnikowi powieki same opadają. Co do pomysłu, owszem przyznaje jest dość ciekawy, ale z pewnością nie oryginalny, podobnie jak sam finał.

Byłam ogromnie ciekawa tej książki. Myślałam, że przeczytam naprawdę mocny i ciekawy thriller. Tak się zapowiadał. Prolog, petarda! Jeden z lepszych jaki czytałam. Niestety dalsza historia już tak ciekawa nie jest. Język i styl są poprawne. Jeśli chodzi o całokształt, zdecydowanie zawiodłam się. Gustuje w bardziej mrocznych klimatach. Natomiast fanom lekkich thrillerów, bądź thrillerów z mocno rozwiniętym wątkiem miłosnym Zamilknij na zawsze szczerze polecam. Myślę, że nie jednego czytelnika tego gatunku, ta powieść oczaruje. http://ksiazkinaszapasja.blogspot.com/2022/02/zamilknij-na-zawsze-keri-beevis.html

🥀Wypadek samochodowy w którym giną 2 osoby, ocalała tylko Ona, Lila. Kiedy wychodzi ze szpitala, okazuje się, że z wypadku niewiele pamięta. Decyduje się iść na pogrzeb dziewczyny, która zginęła w wypadku a tam poznaje przyrodniego brata ofiary i razem próbują wyjaśnić okoliczności zdarzenia, ponieważ sprawa nie jest tak oczywista jak się wydaje,ktoś ewidentnie stara się aby wydarzenia z dnia tragedii nie ujrzały światła dziennego a Lili grozi poważne niebezpieczeństwo... Ktoś ewidentnie próbuje Ją uciszyć...

🥀Calkiem ciekawy thriller, zaliczyłabym go raczej do tych lżejszych, dodatkowo z wątkiem miłosnym. Długo nie czytałam romansidła więc relacja Lili i Jacka byłam miłym oderwaniem od kryminałów, krwi, straszydeł i innych demonów.

🥀W książce nie znajdziemy mrożących krew w żyłach wydarzeń ale na pewno wciągającą lekturę z niebanalną fabułą. Zakończenie nie wbiło mnie w fotel ale jednak zaskoczyło. Podobało mi się rozwiązanie zagadki, które poznajemy dopiero na ostatnich stronach. Przez całą książkę dostajemy tylko elementy układanki i to taki w sposób, żebysmy mogli się domyślać a nie dostać gotową odpowiedź na tacy.
Bohaterowie całkiem ciekawie wykreowani, z rozterkami, przeszłością i wspólną tragedią.

🥀Podumowując, ciekawy wciągający thriller, z wolno toczącą się akcją połączony z romansidłem.

"Zamilknij na zawsze" trafi do mojego Top 3 na koniec roku.
Książka rewelacyjna, mistrzowsko poprowadzona akcja, utrzymana do końca w napięciu, bohaterowie dobrani idealnie, w końcu nic tak nie jednoczy jak wspólny wróg, a końcowy wyścig o śmierć i życie to mistrzostwo. Autorka wyprowadziła mnie w pole totalnie, nigdy w życiu bym nie pomyślała, że taki będzie finisz! Ubolewałam, że musiałam robić przerwy, bo dla mnie to książka z gatunku tych nieodkładalnych! Nie będę narzekać, bo nie mam na co, miłośnicy thrillerów znajdą tutaj sporo dla siebie. Polecam z całego serducha ❤️

"Zamilknij na zawsze" trafi do mojego Top 3 na koniec roku.

Brytyjskie powieści mają taki specyficzny styl i klimat, rozpoznawalny praktycznie już po pierwszej stronie. Zawsze, jak czytam, to się zastanawiam, czy on tak naprawdę mi odpowiada? Zazwyczaj jednak cała historia wciąga mnie na tyle, że książki nie odkładam, bo chcę wiedzieć co wydarzy się dalej.
W tym przypadku było podobnie.
Wypadek drogowy, w wyniku którego giną Mark i Stephanie, a Lila uchodzi z życiem. Chwilowa amnezja oraz splot dziwnych zdarzeń nakazują sądzić, że ktoś może czyhać na jej życie. Gdy stróże prawa są sceptyczni, a wręcz nawet nieudolni, Lila oraz Jack (brat Stephanie) rozpoczynają własne, amatorskie śledztwo. Jego wyniki są zaskakujące!
Jak daleko można się posunąć by ochronić własną rodzinę? Niektórzy zdolni są do wszystkiego - dosłownie!
Ten thriller z pewnością czyta się jednym tchem. Fabuła jest przemyślana. Autorka świetnie buduje atmosferę zagrożenia, strachu i niepokoju. Akcja praktycznie nie ustaje, chociaż trzeba wziąć poprawkę na brytyjski styl powieści. Naznaczeni są nim również sami bohaterowie. Przy czym osobiście wydaje mi się, że Lila jest aż nadto idealna, a Jack zbyt nonszalancki... Być może Wy odbierzecie ich inaczej. 😉

W tym przypadku było podobnie.
Wypadek drogowy, w wyniku którego giną Mark i...

"To wszystko ukryte jest w twojej pamięci i w pewnym momencie wypłynie na powierzchnie." ❤️

Lila Amberson.
Jack Foley.
I nieszczęśliwy wypadek nad jeziorem, który będzie początkiem odkrywania tajemnic wielu osób!
Lila, jako jedyna przeżywa wypadek samochodowy. Nie pamięta jednak, jak do niego doszło. Lekarze zapewniają, że odzyska pamięć, jednak trudno przewidzieć, kiedy to się stanie.
Gdy wśród swoich rzeczy odnajdzie medalion z literą S, lawina pytań i spekulacji nie będzie miała końca!
Wszystko wskazuje na to, że medalion musiał należeć do Stephanie, dziewczyny, która zginęła w tym samym wypadku. Chęć oddania go rodzinie zmarłej doprowadzi ją do brata Stephanie, Jack'a Foley'a. Początkowo opryskliwy, niegrzeczny i wrogi wobec Lili, finalnie zrobi wszystko, by pomóc kobiecie.
Sprawda śmierci Stephanie jest jednak dużo bardziej skomplikowana niż początkowo im się wydawało!
Czego Stephanie nie mówiła bratu?
Jakie sekrety ukrywała?
Jedno jest pewne: Jack nie podda się nim nie pozna prawdy! Czy Lila jest w stanie mu pomóc?
Gdy okaże się, że ktoś pragnie i jej śmierci, Jack nie cofnie się przed niczym, by ją chronić!
Ktoś jednak dołoży wszelkich starań, by prawda, którą skrywa pamięć Lili nigdy nie wyszła na jaw!
Co tak naprawdę stało się nad jeziorem w dzień wypadku?
Czego świadkiem była Lila?
I najważniejsze: czy Lila i Jack poznają prawdę?

Macie ochotę na thriller z pełną tajemnic fabułą? Jeśli tak, to koniecznie sięgnijcie po tą książkę! Możecie liczyć na emocjonującą intrygę, liczne zwroty akcji i dość zaskakujące.. zakończenie!
Zaskoczeniem może być również mocno rozwinięty wątek romansu między głównymi bohaterami. Nie każdemu może on przypaść do gustu. Mi zdecydowanie nie przeszkadzał, a to najważniejsze! Za egzemplarz dziękuję @wydawnictwomuza ❤️
#jako_taka_matka

Lila Amberson.
Jack Foley.

Dodaj cytat z książki Zamilknij na zawsze