Dziedzictwo Barcelony, dziedzictwo Cruyffa. Ewolucja piłkarskiej taktyki: od futbolu totalnego do filozofii Guardioli

Jonathan Wilson Wydawnictwo: Sine Qua Non sport
The Barcelona Inheritance
sport
Michał Okoński
Sport piłka nożna FC Barcelona Johan Cruyff

Jonathana Wilson to osoba, która nie tylko doskonale zna się na taktyce piłkarskiej, ale również potrafi przełożyć zawiłości piłki nożnej na przyjemną i przystępną czytelniczą formę. Można było się o tym przekonać, sięgając po dowolną jego publikację. Nie było więc nikogo lepszego do zabrania się za tematykę ewolucji taktyki piłkarskiej i ukazania jej w książce Dziedzictwo...

Bardzo rzetelna pozycja od znanego autora piłkarskich książek.Była to dla mnie dużo ciekawsza lektura od tej o piłkarskich skautach.Johan Cruyff był nie tylko jednym z najwybitniejszych piłkarzy w historii, ale też znakomitym i rewolucyjnym trenerem.Był najważniejszym elementem składu Holandii w 1974, pod kierunkiem Rinusa Michelsa, futbol totalny tamtej ekipy przeszedł do...

Po przeczytaniu książek. "Barça vs. Real. Wrogowie, którzy nie mogą bez siebie żyć". Oraz "Barça. Za kulisami najlepszej drużyny świata". Uważam, że warto sięgnąć również po tą pozycję. Dobre uzupełnienie dotychczasowej wiedzy.

Wciągająca, satysfakcjonująca i zgłębiająca temat holistycznie. Nie jest to, broń Boże, cukierkowa historia Barcelony przełomu XX i XXI wieku. Wydaje mi się wręcz, że największa część lektury poświęcona jest Jose Mourinho i jego podejściu, które mocno ukształtowała Barcelona. Kawał jakościowej lektury rozkładającej najciekawsze zespoły ostatnich dekad na części pierwsze.

Solidny wilsonowy poziom. Jak zawsze dogłębny research i narracja prowadząca za rączkę przez cały zebrany w temacie materiał, z mnóstwem ciekawych wniosków.

• MUST HAVE!!!
  • Piłka Nożna