Kup teraz - 20 ofert w cenie od 6.99 zł do 44.90 zł

Angels With Dirty Faces: The Footballing History of Argentina
sport
Michał Okoński
sport piłka nożna Argentyna Diego Maradona Leo Messi Gabriel Batistuta

Rewelacyjnie przedstawiona historia Argentyny i piłki nożnej. Wilson w najdrobniejszych szczegółach opisuje najważniejsze mecze reprezentacji i topowych klubów. Jestem pełen podziwu za pracę autora, jaką włożył w napisanie tej książki. Wywiady z gwiazdami Albicelestes przeplatane są faktami, ciekawostkami, polityką i problemami społecznymi Argentyńczyków. Książka nie tylko...

Dobrze napisana ,interesująca.
Po za tym Messi już dawno przerósł piłkarsko Maradonę i mistrzostwo świata tego nie zmieni ,nawet jeśli by ją zdobył to Argentyńczycy i tak będą bardziej kochać swojego pibe z biednego barrio mimo ,że był ćpunem i debilem.

Imponująca biblia argentyńskiego futbolu, pokazująca ciekawe powiązania świata piłki że światem polityki.
Dla europejskiego czytelnika pewnie najmniej ciekawe są opisy lokalnych rozgrywek ligowych - multum nazwisk, wyników, opisów meczów, które pewnie nie zostają w pamięci na długo. Ja te fragmenty czytałem pobieżnie.

Jedna z lepszych pozycji o tematyce piłkarskiej jaka wpadła mi w ręce. Klimat południowoamerykański, a zwłaszcza historia Argentyny do mnie przemawia. Jednak o sile książki świadczy świetnie napisany kontekst historyczny. Polecam.

Wybitnie nie moja tematyka, nigdy nie umiałem się wciągnąć w piłkę poludniowoamerykańską. I przez to trochę się z tą książką męczyłem.

Co nie zmienia faktu że jest to fenomenalna robota pisarsko-researchowa. Najlepszym adresatem nie byłem, ale chylę czoła.

Po przeczytaniu tej książki Buenos Aires staje się moim pierwszym celem turystycznym.

Bardzo dużo informacji i bardzo dobrze się czyta, jednak mało co zostaje w głowie.

Lektura obowiązkowa dla każdego fana futbolu bez podziału na preferencje, bo historia argentyńskiej piłki to historia mundiali, wielkich zawodników pokroju Messiego, Maradony czy Di Stefano.

Pochodzący z Anglii autor, z kraju pierwszych piłkarskich kolonizatorów świata, skąd jakżeby inaczej piłka nożna przywędrowała do Argentyny, snuje wielopłaszczyznową, często...

Wspaniała książka. Zawiera mnóstwo informacji o historii futbolu w Argentynie jaki sytuacji politycznej w tym pięknym kraju. Autor mógł zamieścić chociaż kilka zdjęć żeby europejczykowi łatwiej było się przenieść do Ameryki Południowej.

Historia argentyńskiej piłki. Od samych początków aż do czasów Messiego. Zbiór opowieści, ciekawostek, anegdot i faktów z dziejów piłkarskiej wylęgarni talentów. Przy okazji można poznać trochę historię Argentyny. Grube to miało jednak czyta się dosyć szybko. Zdecydowanie jednak lektura dla fanów piłkarskich.

• Sport
  • Piłka nożna