Mala M.

Okładka książki Mala M.
Lilka PłonkaPaulina Świst Wydawnictwo: Akurat Cykl: Mala M. (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Mala M. (tom 1)
Akurat
2021-04-14
2021-04-14

Okładka książki Grzeszny rok Małgorzata Falkowska, D. B. Foryś, Joanna Gajewczyk, K. C. Hiddenstorm, Kinga Litkowiec, Iza Maciejewska, Marta Matulewicz, Daria Skiba, Alicja Skirgajłło, Anna Crevan Sznajder, Aniela Wilk, Paulina Świst
Ocena 7,6
Grzeszny rok Małgorzata Falkowsk...
Okładka książki Świąteczne namiętności Edyta Folwarska, J.B. Grajda, K. C. Hiddenstorm, Kinga Litkowiec, Charlotte Mils, Patrycja Strzałkowska, Agata Suchocka, Magdalena Winnicka, Anna Wolf, Paulina Świst
Ocena 7,2
Świąteczne nam... Edyta Folwarska, J....
Okładka książki Niebezpieczne związki I.M. Darkss, Edyta Folwarska, K. C. Hiddenstorm, Kinga Litkowiec, Alicja Sinicka, Patrycja Strzałkowska, Agata Suchocka, Magdalena Winnicka, Anna Wolf, Paulina Świst
Ocena 7,2
Niebezpieczne ... I.M. Darkss, Edyta ...

Nie zaskoczyła mnie niczym " autorka", znowu jest skleta,pewna siebie "zdzira" z niewyparzonym jeziorem i " Bóg seksu" w skórze niebiańsko przystojnego gangusa. Schemat sprawdzony. Tylko czemu te "wyższe" sfery takie chamskie i prostackie? Ale bawiłam się dobrze i na ten czas była to ideolo lektura.

Frywolna, momentami wulgarna. Ale - jeśli to nie razi czyjegoś poczucia estetyki - jest to lekka, momentami zabawna, lektura na jedno - dwa letnie popołudnia. Pozostaje oczywiście zagadką, kto faktycznie kryje się za nazwiskami autorek. Mam kolejny już raz poważną wątpliwość co do tożsamości pani Pauliny.

Zdecydowanie nie jest to mój gatunek literatury. Gdyby autorka postanowiła nadać jakiegokolwiek sensu tej historii, prawdziwych emocji oraz realnych bohaterów to byłaby duża szansa, że moje odczucia byłyby dużo lepsze. Oczywiście trzeba by jeszcze dopracować styl, który z książki na książkę jest coraz bardziej prostacki, a dialogi przyprawiają o ból głowy. Przez większą część lektury miałam wrażenie, że tytuł ten został napisany przez niewyżytą małolatę, która stara się udowodnić, że o życiu wie więcej niż jest to w rzeczywistości. Owszem były momenty, które sprawiały, że się nie nudziłam, ale za chwilę były totalnie zepsute jakimś banałem. Jestem skłonna nawet przyznać, że jest trochę lepiej niż w poprzednich tytułach pani Świst, ale nadal styl, język i kreacja bohaterów po prostu bolą. Chciałabym wierzyć, że autorkę stać na większy progres. Pewnie za jakiś czas sprawdzę czy nowy tytuł Pauliny Świst daje nadzieje na więcej. Tymczasem nadal pozostaję z uczuciem, że czytałam książkę bardzo bliską grafomanii.

Bardzo słaba książka, kupiłam tyłki ze względu na to, ze Paulina Świst pomagała, ale na nic się to zdało

Dawno nie czytałam książek autorki i stwierdzam, że mam z nią trudną relację....Uwielbiam całą serię ,,Prokurator" za to na ,,Karuzeli" się wynudziłam. Niestety tutaj również można powiedzieć, że się zawiodłam, choć za dużo sobie po niej nie obiecywałam.

Mala kobieta, która wie, że ma powodzenie u płci przeciwnej i sprawnie z tego korzysta. Na imprezie u najlepszej koleżanki przeżywa upojne chwilę z nieznajomym, o którym nie może zapomnieć, a on oczywiście znika. Bohaterka zauważa,że nowy sąsiad jest również warty uwagi, a że jest kompletnie inny od tajemniczego boga seksu ma nadzieję na nowy rozdział .
W nieoczekiwanym momencie nieznajomy wraca i ma powiązania z półświatkiem. Nic w życiu Mali od tej pory nie będzie takie samo.

Dla mnie totalnie bez polotu. Bohaterka mówi o czymś, po chwili zmieniając temat. Wytrącało mnie to z rytmu i gubiłam się nie wiedząc o co chodzi skoro mówi o kilku rzeczach naraz.
Mala jest taką idealną blondynką z kawałów tyle, że mało zabawną i mega irytująca...poza tym chyba ciemnowłosą.

Niby krótka lecz ja bardzo się męczyłam czytając i nawet sceny erotyczne nie porwały, choć ja bardzo lubię erotyki....

Zdecydowanie nie będę sięgać po drugą część dla mnie szkoda czasu. Mam tylko nadzieję,a wiele na to wskazuję, że fighter okaże się lepszy.

Te świstowe klimaty, własne uniwersum z tymi samymi bohaterami, które uwielbiam. Do tego pieprznie i z polotem. Szkoda, że pisarka nie zdecydowała się na kontynuację, a wspóautorka niestety nie udźwignęła tematu

Całkiem przyjemna książka. Szybko się czyta.

Całkiem przyjemna książka. Szybko się czyta.

Hej ❤️ dziś recenzja książki jednej z moich ulubionych polskich autorek. Znam wszystkie książki Pauliny i zawsze wyczekuje kolejnych premier. Tym razem autorka w duecie z Lilką Płonką. Co z tego wyszło ? Przedstawię w mojej krótkiej opinii.

Książka ta miała swoją premierę 14 kwietnia i po pierwszych recenzjach pojawiających się w sieci czekałam na nią zniecierpliwiona… Sięgając po tę pozycję, byłam pełna entuzjazmu i wręcz przekonana, że i tym razem się nie zawiodę, gdyż jest to przecież moja ulubiona autorka.

Historia Malwiny i Ramzesa rozpoczyna się od przygodnego seksu na imprezie w domu jej przyjaciółki. Im bliżej końca, tym bardziej dało się odczuć, że nie skończy się ona na jednym tomie. Co prawda momentami można się pośmiać z ciętych ripost i humoru, jakie dawkują nam autorki ale czegoś mi osobiście brakowało.
Po przeczytaniu stwierdzam, że ta książka była doba ale znając wszystkie wcześniejsze powieści Pauliny, które bardziej przypadły mi do gustu, to jednak ta była średnia. Czy sięgnę po kontynuacje? Bez żadnych wątpliwości, być może kolejna cześć bardziej mi się spodoba. Książkę polecam ale mojego serca całkowicie nie skradła 😊

w sam raz na niedzielny relaks

w sam raz na niedzielny relaks

Ponad pół roku po przeczytaniu tej książki pamiętam tylko, że "Mala M." nie zachwyca i na pewno nie chcę jej w swoich zbiorach.