Odzyskana Korona

Okładka książki Odzyskana Korona Monika Skabara
Okładka książki Odzyskana Korona
Monika Skabara Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: Dziedzictwo MS (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Dziedzictwo MS (tom 2)
Odzyskana Korona
Wydawnictwo Kobiece
2021-01-20
2021-01-20

Akcja pędzi szybciej od swiatła przez co nie mamy sznasy nawet dobrze poznac bohaterów. Czytasz sobie czytasz i nagle - BAM! - bohaterowie są razem. bo tak. Na plus zaliczam dramy z poscigiem, strzelainą etc.

Szybko się czytało. Książka ciekawa. Czuć tą nutę tajemnicy.

Szybko się czytało. Książka ciekawa. Czuć tą nutę tajemnicy.

Jurij był prawą ręką Saszy (z pierwszej części). Teraz został szefem wszystkich szefów i sam zajmuje się pilnowaniem interesów. W pewnym klubie wpada mu w ręce pewna malutka kobieta (i to dosłownie wpada🖐️). Od razu budzi jego zainteresowanie. Głównie przez oczy, a potem przez włosy. Wygląda jak młodsza kopia ..... 🤫🤫

Eliza w swoim życiu miała już kilka nazwisk. Uciekała i kryła się w przeróżnych miejscach. W końcu zaczęła pracę w Pandemonium i jej życie po raz kolejny nabrało szybkiego tempa💨. A wszystko to przez pewnego dobrze zbudowanego blondyna.

Okazuje się, że oboje mają wrogów, którzy nie zawahają się strzelać nawet do dzieci i kobiet w ciąży🤰. Eli pokazała swoją odwagę stając w obronie Nastii, ale sama zapłaciła wysoką cenę😧.

Kogo przypomina Eli i dlaczego te dwie kobiety wcześniej się nie spotkały? Czy Eli wyjdzie cało po swoim bohaterskim czynie, a może wszystko pójdzie w zupełnie w złą stronę?

Tutaj dzieje się trochę mniej niż w pierwszej części. Sytuacje rozwijają się wolniej, spokojniej i możemy za wszystkim nadążyć. Jest to o tyle dobre, że zawiłości rodzinne wymagają sprecyzowania.
Bardzo podobała mi się postać Eli. Była bardziej zrównoważona niż Sasza i zdecydowanie bardziej konsekwentna w swoim charakterze. Jurij niewiele się zmienił od pierwszej części. Może stał się jedynie bardziej opiekuńczy😍. By zapewnić bezpieczeństwo Eli, poszedł podobną drogą co Antoni, ale to akurat dobrze. Mimo wspólnych elementów te dwie części tworzą osobną historię. Dla porządku jednak, najlepiej zacząć od początku. Po prostu prościej jest się zorientować kto, z kim, po co i dlaczego.

Czyta się błyskawicznie. Pomimo wolniejszej akcji, nie nudzi się ani przez chwilę. "Złotko"🥇, czyli określenie Jurija na Eli też jest mniej spotykane niż sztampowe "mała", czy "malutka", chociaż te określenia też idealnie pasowały do kobiety. Generalnie książka bardzo na plus.

Eliza w swoim życiu miała już kilka nazwisk. Uciekała i...

Tytuł: "Odzyskana korona"
Autor: Monika Skabara
Wydawnictwo: Kobiece

"Odzyskana korona" to drugi tomserii "Dziedzictwo" autorstwa Moniki Skabary.
Jurij - prawa ręka Saszy, dostaje władze w Londynie i wraz ze swoim przyjacielem Siergiejem wyjeżdża, by odbudować nocne kluby. We dwóch mają odbudować potęgę rosyjskiej mafii. A nie będzie to wcale łatwe.
Eliza - piękna, rudowlosa kobieta, która ukrywa się, zmieniając tożsamości jak rękawiczki. Nie wiedzie normalnego życia, nie ma przyjaciół, a nad jej bezpieczeństwem bezustannie czuwa babcia, która ukrywa pewną rodzinną tajemnicę i jej jedyny przyjaciel Maksim, będącym za razem jej "aniołem stróżem".
Eliza wyjeżdżając do Londynu nie zdawała sobie sprawy, że trafi do pracy w klubie nocnym, którego właścicielem będzie właśnie Jurij. Mężczyzna natomiast zrobi wszystko, żeby dziewczyna była jego, od samego początku wpadła mu w oko. Lecz cały czas kogoś mu przypomina. Szperając w życiu Elizy, Jurij odkrywa kim ona naprawdę jest i co jej grozi. Próbuje przekonać ją do siebie, zapewnić jej bezpieczeństwo, robi wszystko, żeby mu zaufała.

Czy Jurij skradnie serce Elizy?
Czy ta dwójka będzie razem?
Co łączy Elizę z Sasza?
A najważniejsze pytanie - jaka tajemnica ujrzy światło dzienne?

Na te pytania musicie sobie sami odpowiedzieć sięgając po książkę, po której się płynie i czyta bardzo lekko. Nawet nie wiadomo kiedy, a jest się na ostatniej stronie. Wykreowani bohaterowie, mają bardzo silne charaktery, nie ma tu typowej "szarej myszki". Co jest naprawdę plusem!

Mi osobiście książka się podobała, i na pewno sięgnę po więcej książek Moniki, nawet po to, żeby zobaczyć kolejny progres w pisaniu.

Tytuł: "Odzyskana korona"
Autor: Monika Skabara
Wydawnictwo: Kobiece

"Odzyskana korona" to drugi tomserii "Dziedzictwo" autorstwa Moniki Skabary.
Eliza - piękna,...

Opowieść Jurija i Elie, których losy złączyły się przez przypadek. Wiecznie uciekająca Elie wkracza w życie Jurija niespodziewanie... I zostaje w nim. On próbuje ją chronić chociaż łączy ich trudna przeszłość. Książke czyta się niezmiernie szybko i wciąga od pierwszej strony. Polecam.

1993

Ta część jak dla mnie jest o wiele lepsza niż pierwsza.
Nie ma tu zbyt dużo wątków ale za to są bardziej rozwinięte i dopracowane, przez co powieść staje się bardziej ciekawa.
Główni bohaterowie to Juri Dunajew, który na polecenie Saszy jest teraz szefem rosyjskiej mafii w Londynie i Eliza Tatarczuk. Po raz pierwszy spotykają się w klubie nadzorowanym przez Dunajewa a potem coraz częściej, bo Juri jest Eli bardzo zainteresowany, bo kogoś mu przypomina.
A ona ma swoje tajemnice i dlatego musi ciągle zmieniać tożsamość i miejsce pobytu.
Od początku wciągnęła mnie ta powieść bo byłam ciekawa dlaczego i przed kim ucieka Eli.
Autorka powoli odkrywa tajemnice jej pochodzenia i dowiaduje się o nim również Juri. Ale wrogowie nie śpią...
Bardzo fajny pomysł na powieść, którą czytałam z zainteresowaniem , tym bardziej, że pojawiają się również postacie z poprzedniej części.
Dobry i wciągający romans mafijny, gdzie jest również miejsce na namiętność i pożądanie. Są tajemnice rodzinne, niebezpieczeństwo i nietuzinkowe kobiety, które też potrafią walczyć na równi z mężczyznami.
Autorka od swojego debiutu bardzo poprawiła sposób i styl pisania i teraz nie mogę się już do niczego przyczepić.
Mam nadzieję, że ostatni tom też będzie taki ciekawy.

Ta część jak dla mnie jest o wiele lepsza niż pierwsza.

Juri Dunajew prawa ręka oraz przyjaciel Saszy (poznajemy jej historię w 1 tomie). Sasza daję władze przyjacielowi w Londynie.
Jurij wraz z przyjacielem Sergiejem (jego prawa ręka) osiadają w Londynie i zaczynają odbudowę klubu „Pandemonium”. Dzięki Katarinie wszystko rusza z przytupem oraz na najwyższym poziomie. Katarina jest świetna w tym co robi, ale jest również bardzo zapracowana co zmusza ją do zatrudnienia kierownika sali, którą zostaję śliczna dziewczyna o ciętym języku- Jo.
Eliza Tatarczuk całe swoje życie uciekała lub ukrywała się pod kolejnymi zmyślonymi nazwiskami, aby chronić siebie oraz rodzinę. Cały czas ma za sobą cień w postaci ochroniarza Maksima. Eliza dzięki swojej babci jest dobrze wykształcona, zna kilka języków oraz skrywa też wiele innych umiejętności.
Kolejnym jej przystankiem zostaje Londyn, gdzie czuje się jak w domu. Wie, że będzie tu bezpieczna, ale to co przyszykował dla niej los. Tego nikt się nie spodziewał.
Eliza nigdy nie chciała być zależna od pieniędzy babci zawsze chcę się utrzymywać sama. Pewnego dnia nogi ją prowadzą do klubu „Pandemonium” gdzie trafia na Jo i pyta o jakąkolwiek pracę dla niej. Eliza mimo krwi, która w niej płynie nie boi się ciężkiej pracy takiej jak: sprzątnie, czy wielogodzinne stanie za barem. Jo postanawia zatrudnić dziewczynę, a Eliza nie wiedząc, że wchodzi na własne do życzenie do paszczy lwa cieszy się z nowej pracy.
Ponownie spotykamy silną bohaterkę oraz przystojnego, władczego mężczyznę. W tym tomie mamy tajemnicę do rozwikłania co bardzo mi się spodobało i sprawia, że książka bardzo wciąga. Jeśli liczycie na sceny pełne namiętnego seksu, to tego tu nie znajdziecie. Autorka zdecydowanie skupiła się na świetnej fabule, a miłosne pożądanie jest dobrze wplecionym dodatkiem. Po pierwszym tomie, który zdecydowanie mnie nie zachwycił ciężko mi było zmusić się do sięgnięcia po kolejny, ale cieszę, że naprawiłam ten błąd. Ten tom jest zdecydowanie lepszy, a przede mną jeszcze trzeci.

No niestety gorsze niż 1 tom.
Podobała mi się historia Alexandry, tutaj niby pokrewnie, niby ta sama historia tylko z innymi bohaterami, ale jakoś gorzej 🥴
no i sceny erotyczne bardziej dosadne i mocniejsze, jakby autorka po 1 tomie wiedziała że może sobie pozwolić na więcej, jednak mi to już nie pasowało...

No niestety gorsze niż 1 tom.

W porównaniu do pierwszej części ta była taka nijaka, bohaterowie bez żadnych szczególnych cech, sama ich relacja potoczyła się moim zdaniem za szybko. Niby więcej potyczek mafijnych, ale też bez szału. Jednak wątek z bohaterami poprzedniej części ratował chyba całą książkę :)

Kontynuacja Rosyjskiej Księżniczki i kolejny romans pomiędzy bezwzględnym gangsterem i z pozoru zwyczajną dziewczyną. Jakie tajemnice z przeszłości wyjdą na jaw? Świetnie napisane.

• Mafia
  • Przeczytane 2021