Odzyskana Korona

Okładka książki Odzyskana Korona
Monika Skabara Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: Dziedzictwo MS (tom 2) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Dziedzictwo MS (tom 2)
Odzyskana Korona
Wydawnictwo Kobiece
2021-01-20
2021-01-20

Na półkach: , , , ,

Ta część jak dla mnie jest o wiele lepsza niż pierwsza.
Nie ma tu zbyt dużo wątków ale za to są bardziej rozwinięte i dopracowane, przez co powieść staje się bardziej ciekawa.
Główni bohaterowie to Juri Dunajew, który na polecenie Saszy jest teraz szefem rosyjskiej mafii w Londynie i Eliza Tatarczuk. Po raz pierwszy spotykają się w klubie nadzorowanym przez Dunajewa a potem coraz częściej, bo Juri jest Eli bardzo zainteresowany, bo kogoś mu przypomina.
A ona ma swoje tajemnice i dlatego musi ciągle zmieniać tożsamość i miejsce pobytu.
Od początku wciągnęła mnie ta powieść bo byłam ciekawa dlaczego i przed kim ucieka Eli.
Autorka powoli odkrywa tajemnice jej pochodzenia i dowiaduje się o nim również Juri. Ale wrogowie nie śpią...
Bardzo fajny pomysł na powieść, którą czytałam z zainteresowaniem , tym bardziej, że pojawiają się również postacie z poprzedniej części.
Dobry i wciągający romans mafijny, gdzie jest również miejsce na namiętność i pożądanie. Są tajemnice rodzinne, niebezpieczeństwo i nietuzinkowe kobiety, które też potrafią walczyć na równi z mężczyznami.
Autorka od swojego debiutu bardzo poprawiła sposób i styl pisania i teraz nie mogę się już do niczego przyczepić.
Mam nadzieję, że ostatni tom też będzie taki ciekawy.

Ta część jak dla mnie jest o wiele lepsza niż pierwsza.

Juri Dunajew prawa ręka oraz przyjaciel Saszy (poznajemy jej historię w 1 tomie). Sasza daję władze przyjacielowi w Londynie.
Jurij wraz z przyjacielem Sergiejem (jego prawa ręka) osiadają w Londynie i zaczynają odbudowę klubu „Pandemonium”. Dzięki Katarinie wszystko rusza z przytupem oraz na najwyższym poziomie. Katarina jest świetna w tym co robi, ale jest również bardzo zapracowana co zmusza ją do zatrudnienia kierownika sali, którą zostaję śliczna dziewczyna o ciętym języku- Jo.
Eliza Tatarczuk całe swoje życie uciekała lub ukrywała się pod kolejnymi zmyślonymi nazwiskami, aby chronić siebie oraz rodzinę. Cały czas ma za sobą cień w postaci ochroniarza Maksima. Eliza dzięki swojej babci jest dobrze wykształcona, zna kilka języków oraz skrywa też wiele innych umiejętności.
Kolejnym jej przystankiem zostaje Londyn, gdzie czuje się jak w domu. Wie, że będzie tu bezpieczna, ale to co przyszykował dla niej los. Tego nikt się nie spodziewał.
Eliza nigdy nie chciała być zależna od pieniędzy babci zawsze chcę się utrzymywać sama. Pewnego dnia nogi ją prowadzą do klubu „Pandemonium” gdzie trafia na Jo i pyta o jakąkolwiek pracę dla niej. Eliza mimo krwi, która w niej płynie nie boi się ciężkiej pracy takiej jak: sprzątnie, czy wielogodzinne stanie za barem. Jo postanawia zatrudnić dziewczynę, a Eliza nie wiedząc, że wchodzi na własne do życzenie do paszczy lwa cieszy się z nowej pracy.
Ponownie spotykamy silną bohaterkę oraz przystojnego, władczego mężczyznę. W tym tomie mamy tajemnicę do rozwikłania co bardzo mi się spodobało i sprawia, że książka bardzo wciąga. Jeśli liczycie na sceny pełne namiętnego seksu, to tego tu nie znajdziecie. Autorka zdecydowanie skupiła się na świetnej fabule, a miłosne pożądanie jest dobrze wplecionym dodatkiem. Po pierwszym tomie, który zdecydowanie mnie nie zachwycił ciężko mi było zmusić się do sięgnięcia po kolejny, ale cieszę, że naprawiłam ten błąd. Ten tom jest zdecydowanie lepszy, a przede mną jeszcze trzeci.

No niestety gorsze niż 1 tom.
Podobała mi się historia Alexandry, tutaj niby pokrewnie, niby ta sama historia tylko z innymi bohaterami, ale jakoś gorzej 🥴
no i sceny erotyczne bardziej dosadne i mocniejsze, jakby autorka po 1 tomie wiedziała że może sobie pozwolić na więcej, jednak mi to już nie pasowało...

No niestety gorsze niż 1 tom.

Mega dobra historia. Utrzymane tępo akcji z tomu pierszego Tutaj nie ma nudy gorąco polecam

Druga część serii Dziedzictwo MS.
Tym razem historia Eli i Jurija ,od której trudno się oderwać. Pojawia się też Aleksandra i jej przystojny mąż . Co łączy Saszę z Eli ? Co wydarzyło się w przeszłości i jakie konsekwencje z tego wynikły ? Mafia rosyjska i ukraińska oraz włoska . Dużo się dzieje, a emocje ogromne.

Druga część serii Dziedzictwo MS.

Mam dla Was recenzje kolejnego tomu serii Dziedzictwo @monika_skabara " Odzyskana korona"
W tej części poznajemy Jurija Dunajew, przyjaciela i prawą rękę Saszy Askarowej (z pierwszej części) dostaje on pełna władzę nad mafia. Wyrusza więc do Londynu by ratować podupadające kluby w tym też Pandemonium, do której zostaje zatrudniona Eliza. Elizawieta Tatarczuk bo tak się naprawdę nazywa całe życie ukrywa się ,w różnych zakątkach świata, przed wrogami jej rodziny.
Jurij zauważa duże podobieństwo Elizy do swojej szefowej. Ma ogromną słabość do Elizy co sprowadzi na tą dwójkę wielkie niebezpieczeństwo.

Jaki związek mają ze sobą dziewczyny i jak potoczą się losy bohaterów koniecznie zaglądnijcie do książki 📖 proponuję zacząć od pierwszej części "Rosyjska księżniczka"

Książka tak jak pierwsza jej część nie zawiodła. Napisana rewelacyjnie, dużo akcji. Jeśli o mnie chodzi nie potrafie ocenić która część jest lepsza bo obie dla mnie napisane są 👍 w każdej się coś dzieje jedna łączy się z drugą.
Moja ocena to 10/10 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐

Kolejna część mafijnej serii Moniki Skabary. Czy lepsza? Cóż, tu główna bohaterka przynajmniej przez większość książki trzyma się swojego charakteru, choć bywają momenty, gdy ni z tego ni z owego chce się zachowywać jak bohaterka poprzedniej części, co jest dosyć drażniące. Trochę pogmatwany wątek rodzinny. Czy polecam? Cóż, czytywałam lepsze książki, ale ta nie jest znowu aż taka zła, jeśli się przymknie oko na niektóre wątki.

W drugiej części poznajemy Elizę. Ta kobieta to dopiero ma w sobie tajemnic. Jurij jest jednak bardzo dociekliwy i chęć posiadania Elizy sprawi, że wszystkie karty zostaną odkryte. A wynik rozdania zaskoczy wszystkich bohaterów.

Książki czytało się bardzo szybko. Pełne akcji, momentów grozy, ale i tych zabawnych też. Bardziej przypadła mi do gustu część druga. Eliza jednak skradła moje serce. Z niecierpliwością czekam na część trzecią 🙂

Trochę lepsza od pierwszej części. Też akcja, miłość ...tylko po co ciągle wszystkim te dzieci......??

Opowieść Jurija i Elie, których losy złączyły się przez przypadek. Wiecznie uciekająca Elie wkracza w życie Jurija niespodziewanie... I zostaje w nim. On próbuje ją chronić chociaż łączy ich trudna przeszłość. Książke czyta się niezmiernie szybko i wciąga od pierwszej strony. Polecam.