Harry Potter et le prisonnier d'Azkaban

Okładka książki Harry Potter et le prisonnier d'Azkaban
J.K. Rowling Wydawnictwo: Gallimard Jeunesse Cykl: Harry Potter (tom 3) Seria: Folio Junior Harry Potter fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
2017-10-12
francuski
9782070584925

więcej Więcej

Nie myślałam, że aż tak się wciągnę w Pottera.

Mam nieodparte wrażenie, że wraz z „Więźniem Azkabanu” powoli żegnamy dziecięcą literaturę i wchodzimy już w obszar starszej młodzieży. Autorce nawet udało się mnie zaskoczyć na koniec. Dla mnie to jest wybitnie dobra rozrywka i trochę żałuję, że dopiero teraz złapałam za te książki. Z drugiej jednak strony fajnie odkrywać tej...

Na półkach: , , , , , , , ,

Wydaje mi się, że "Więzień Azkabanu" to ten tom, który powolnie przełamuje wyobrażenie, że Harry Potter to seria dla dzieci. Nakierowuje już czytelnika na dalszą akcję, bardziej dojrzałą, gdzie coraz to nowsze rzeczy wychodzą na jaw, łapiąc za serce. Tom niezwykle dobry, a podczas czytania całej serii człowiek odnosi wrażenie, że odkrywa wszystko na nowo, jakby czytając...

Póki co, najsłabsza cześć w całej serii, niemniej wciąż dobra książka.

Ciekawe zwroty akcji, nowe pomysły i wzbudzający sympatię nowi bohaterowie.

Jedna ekstra gwiazdka za końcówkę. I można by dać jeszcze jedną za
Blacka oraz Lupina:)

Jako wielka fanka Harrego Pottera muszę przyznać że ta część w wersji filmowej podobała mi się najmniej. Natomiast książka bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła i muszę przyznać że była genialna! Zabawna, ciekawa i bardzo wciągająca.

Według mnie najlepsza z serii, dała mi najwięcej do myślenia i pierwszy raz przeszły po mnie ciarki.

Podoba mi się ta seria, dużo magii i czarów. Fajna książka dla nastolatka

Na półkach: , , , , , ,

Książka cuuuudowna, wiele informacji różniących się od fabuły filmu.
Bardzo dużo inofrmacji o Huncwotach, co jest bardzo przydatne, gdyż gdyby nie umieszczono tych info. w książce, oglądając film w życiu nie dałoby się stwierdzić kto był Łapą, kto Glizdogonem, kto Lunatykiem, a kto Rogaczem.
Polecam książkę fanom filmu <3

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo żałuję, iż po Harrego Pottera sięgnęłam tak późno.
Wydaję mi się, że przez to utraciłam w dzieciństwie coś wartościowego.

Na półkach: , , , , ,

Nie wiem, co myśleć o tej części. Mam mieszane uczucia. Ocenę daje stosunkowo taką samą jak poprzednim tomom, ale jednak rozczarowało mnie trochę to, że mecze quidditcha wyglądały strasznie podobnie za każdym razem i miałam wrażenie, że czytam w kółko to samo przez chwilę.
Podtrzymuję opinię, że ta seria jest dla młodszych odbiorców, ale wciąż jest fascynująca dla starszych.

SUPER

87 477