Harry Potter i więzień Azkabanu

Okładka książki Harry Potter i więzień Azkabanu
J.K. Rowling Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Harry Potter (tom 3) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Data 1. wydania:
1999-01-01
Andrzej Polkowski
Jonny Duddle Harry Potter fantasy magia przygoda

Polecam serdecznie, jedna z moich ulubionych książek o Harrym Potterze.

Polecam serdecznie, jedna z moich ulubionych książek o Harrym Potterze.

Trzecia część przygód młodego czarodzieja i jego przyjaciół. Jest to mój ulubiony tom przygód Harrego.
Poznajmy tu osobę, która będzie bardzo ważna dla chłopca i odegra w jego życiu ważną rolę.
„Więzień Azkabanu..” pokaże nam również, że nie warto wierzyć plotkom i że ze strachu przed innymi lub konsekwencjami swoich działań robi się różne rzeczy.
Ogromnie polecam każdemu tę serię, ponieważ jest ponadczasowa. ☺️

Ogromnie polecam...

Kiedyś „Więzień Azkabanu” był jednym z mniej lubianych przeze mnie tomów. Ale im więcej zyskiwałam wiosen, tym bardziej doceniałam historię z trzeciego roku pobytu młodego Pottera w szkole w Hogwarcie.
Bo „Więzień Azkabanu” przestaje być magiczną książką dla młodszych. A staje się magiczną książką dla nastolatków. Koniec z duszkami i nocnym wałęsaniu się pod peleryną niewidką. Tym razem strzec trzeba się mordercy.
Gdyby Rowling postanowiła opisać to w bardziej kryminalnej otoczce to myślę, że to też mogłoby się udać.
Całkiem sporo w tym tomie nauki, w porównaniu z dwoma pierwszymi tomami. Dobrze, że ta nauka się przydaje uczniom w praktyce.
Syriusz Black od początku był moim ulubionym czarnym charakterem i przy którymś już rereadzie ta miłość do bohatera jest jeszcze większa. Co poradzić.

Na półkach: , , , ,

Jak na razie najsłabsza część po rereadzie. Przez większość książki mamy do czynienia głównie z chodzeniem na zajęcia, co oczywiście nudne nie jest, ale nie nawiązuje bezpośrednio do tytułu książki. Mimo tej uwagi nadal jest to niesamowicie dobra historia.

Wracam co jakiś czas do całej serii - to wspaniała odskocznia od ponurej, mugolskiej rzeczywistości. Uciekam do Hogwartu za każdym razem kiedy zaczyna przygniatać mnie depresja i stres.

Książka jest ciekawa i świetnie napisana. Książka potrafi wzbudzić w czytelniku strach, zaniepokojenie i smutek.

"Uśmiech losu można zobaczyć nawet w tych najciemniejszych chwilach, jeżeli pamięta się żeby zapalić światło"

¯Gdybym miała opisać tą książkę jednym słowem, myślę, że byłoby to oddanie. Dlaczego?

Kolejny tom powieści Harrego Pottera jest bardzo pouczający dla czytelników. Dzięki niemu dowiedziałam się więcej o prawdziwej przyjaźni i tym, jak wielkich poświęceń można dokonać, gdy się kogoś kocha.

Tą wzruszająca powieść polecam każdemu, kto chce poznać prawdziwe oblicze przyjaźni. Dzięki niej można zauważyć swoje błędy i zmienić swe postępowanie.
Zostały pokazane w niej wartości, które bardzo sobie cenię, wyżej wspomniana skłonność do poświęceń i przyjaźń. Myślę, że są one ważne, bo w dzisiejszych czasach wielu o nich zapomina.

Ocena: 9/10

Doskonała! Można się wzruszyć i pośmiać - naprawdę polecam.

Doskonała! Można się wzruszyć i pośmiać - naprawdę polecam.

Prawdopodobnie moja ulubiona część ❤

Prawdopodobnie moja ulubiona część ❤