Chrześcijaństwo po prostu

Mere Christianity
filozofia, etyka
Piotr Szymczak
religia etyka duchowość chrześcijaństwo

Jedna z tych książek, które otwierają oczy na temat dotyczący wiary. Prawdopodobnie większość z omawianych tematów nie miałeś okazji poznać ani na lekcji religii, ani w kościele, a jeśli nawet to z pewnością ktoś źle Ci je przekazał. Tak jak mi. Jeśli tak, to książka dla Ciebie. Będziesz zachwycona/y

Z lekka usystematyzowany zbiór rozważań i przypowiastek nt. chrześcijaństwa. Autor nie narzuca się ze swoim światopoglądem, podkreślając niejeden raz, że sam zaczynał jako ateista. Książka zawiera sporo całkiem dobrych spostrzeżeń nt. moralności postępowania i zgrabnych uproszczeń trudnych zagadnień teologicznych. Można polecić.

"Udowadnianie" rzeczy, których udowodnić się nie da, a także prezentowanie własnych opinii jako czegoś obiektywnego.

Uczciwy blurb, który właściwie wszystko wyjaśnia:

"Dla tych, którzy chcieliby wierzyć, ale intelekt im nie pozwala"
"[...] do wierzących i niewierzących, do chrześcijan i niechrześcijan, ale przede wszystkim do wątpiących i poszukujących".

Bardzo dobra książka na początek drogi do odnalezienia Boga. Sporo błyskotliwych przykładów. Przy końcu niezbyt udana próba...

Bardzo fajne.

C.S. Levis w krótkiej i prostej formie przypomina nam, czym chrześcijaństwo jest. Celowo nie zagłębia się w któryś z jego nurtów, a szuka raczej tej treści wspólnej, tego jądra wszystkich chrześcijańskich wyznań i do niego się odnosi. Chwała mu za to – łączyć, a nie dzielić!
Mnie – ateisty i antyklerykała – do wiary nie przekona (wszak wiara to łaska od Boga, a nie wybór...

Od moralności chrześcijańskiej po teologię. Po drodze zgubi sceptyków, ale przeprowadzi chrześcijan dobrą katechezą

C. S. Lewis zaserwował czytelnikom dokładnie to, co zapowiedział samym tytułem: "Chrześcijaństwo po prostu". Ni mniej, ni więcej.

Książka ma formę zbioru wykładów, audycji radiowych i rozbudowanych esejów zredagowanych i poprawionych tak, by czytało się je jak zwyczajną książkę. Dzięki temu czytelnik otrzymuje zbiór krótkich, lecz treściwych rozdziałów napisanych lekkim,...

Skutecznie wyłożona idea "gołego" (w oderwaniu od wyznań) chrześcijaństwa.

Kilka lat temu zainteresowałem się filmami oraz książkami o Narni. Przeglądając twórczość C.S. Lewisa natrafiłem na niniejszą pozycję. Zaintrygowało mnie iż C.S. Lewis napisał książkę o religii, o chrześcijaństwie. Nie przypuszczałem iż autor który stworzył własny świat, oparty na całkiem innych zasadach, nawet można by powiedzieć świat gdzie rządzą inni bogowie, wyznawane...

Dyskusje

1 274