Dzikie serce. Tęsknoty męskiej duszy

John Eldredge Wydawnictwo: W drodze Seria: Psychologia i wiara nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Wild at Heart
2009-01-01
2003-01-01
Justyna Grzegorczyk
W drodze
męskość mężczyzna dzikie serce
Wild at Heart
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
2009-01-01
Justyna Grzegorczyk
Psychologia i wiara
męskość mężczyzna dzikie serce

Książce poświęciłem cały wpis na blogu, z fragmentami, które na mnie zrobiły największe wrażenie i ogólną refleksją po przeczytaniu. Polecam każdemu!

www.vitingi.pl/walka-z-fomo-trwa-recenzja-ksiazki-dzikie-serce/

Nie mam możliwości orzec, czy przedstawione tam twierdzenia rzeczywiście zgadzają się z treścią męskiego serca - aczkolwiek - na podstawie obserwacji mężczyzn z mojego otoczenia, oraz tych przedstawianych w filmach/książkach przypuszczam, że coś jest na rzeczy. Osobiście wyniosłam z niej kilka wartościowych uwag, jak postępować ( albo nie postępować ) z mężczyzną....

Dopiero za trzecim podejściem udało mi się przebrnąć przez tę lekturę. Jest trudna, ale wartościowa. Powraca do momentu jabłka, węża i pierwszej kobiety - Ewy, żeby ponownie ja omówić w zupełnie innym świetle. Nieoczekiwanie ta wiedza pomogła mi na maturze z polskiego dekadę temu - jeśli kogoś interesuje temat kobiet to może być przydatna lektura.

Książa jest kompasem dla mężczyzny i pozwala lepiej zrozumieć jego namiętności.

W tym roku przeczytałem ją po raz drugi. Pierwszym razem nie udało się dokończyć. Czyta się dosyć ciężko. Temat bardzo ciekawy ale sama książka w mojej opinii arcydziełem nie jest. Mam wrażenie, że im dalej - tym czytało się lżej, ale dobić do środka tej lektury było ciężej niż w przypadku 90% książek, które czytam.

Nie jest to książka szybka, łatwa i przyjemna, jednak uważam ją za bardzo wartościową pozycję. Nad wszystkim, co tam jest napisane należy się pochylić i to przemyśleć/ przedyskutować z sobą, partnerem, bo inaczej czytanie jej nie ma sensu.

Ciekawe spojrzenie na męską duszę i dzisiejsze stereotypy. Trochę uświadamia jak ogranicza nas ciągła ucieczka od zdrowego ryzyka. Książka nie tylko dla mężczyzn..Może właśnie dla kobiet, które nie rozumieją postępowania płci przeciwnej oraz dla każdej matki, żony, córki.

Widać protestanckie podejście do spraw wiary, życia i rodziny autora

Obowiązkowa pozycja każdego mężczyzny. Lektura dość trudna. Planuję przeczytać ponownie za jakiś czas.

Miałam dwa podejścia do tej książki, pierwsze nieudane, bo zraził mnie język i pomysł jakoby mężczyzna był stworzony do dzikości, pokonywania ograniczeń i polowań. W drugim podejściu urzekł mnie głos p.Andrzeja Lajborka, który pięknie zinterpretował tekst książki w audiobooku, a książka trafiła też na lepszy czas. Ważna lektura, by zrozumieć zranienia, których doświadczają...

Dyskusje

1 836