Arabska Miłość. Historie Prawdziwe

Okładka książki Arabska Miłość. Historie Prawdziwe Agnieszka Litorowicz-Siegert
Okładka książki Arabska Miłość. Historie Prawdziwe
Agnieszka Litorowicz-Siegert Wydawnictwo: Wydawnictwo Bauer Sp. z o.o.,Sp.k. literatura piękna
Wydawnictwo Bauer Sp. z o.o.,Sp.k.
2020-11-04
2020-11-04

Powiem szczerze, że myślałam, że książka nie będzie warta uwagi. Jednak okazało się, że jest tam wiele ciekawych historii mieszanych małżeństw. Czy były podkoloryzowane, czy w 100% prawdziwe, napisane przez życie?
To już zostawiam Wam do osobistej oceny.

To już zostawiam Wam do osobistej oceny.

Dla nas kobiet pochodzących z Polski są to interesujący mężczyźni bo są inni od Polaków i jeśli dziewczyny traktują to jako przygodę wszystko jest ok,ale jeśli planują wspólną przyszłość to niestety jest to skrajną głupota, przecież oni są wychowani w innej kulturze a wiadomo że milość też kiedyś się kończy ale pozostaje wzajemny szacunek oni nie wiedzą co to jest szacunek do kobiety, rozumiem młode dziewczęta,muszą się sparzyć aby uwierzyć ale co kieruje kobietami po 30 roku życia,chyba są masochistkami bo rozsądną kobieta wie co ich czeka w kraju męża

Agnieszka Latorowicz - Siegiert jest dziennikarką miesięcznika 'Twój STYL', a także autorką wywiadów - rzek z Ewą Błaszczyk ('Lubię żyć') i Agatą Młynarską ('Moja wizja'). Pisze powieści obyczajowe, popularność zdobyła dzięki sadze 'Olszany'. Żona z długim stażem, mama trójki dzieci, warszawianka, która serce zostawiła na rodzinnym Pomorzu Zachodnim.
'Arabska miłość. Historie prawdziwe' jest zbiorem siedmiu historii Polek, które zdecydowały się na związek z muzułmaninem. Autorka w swojej książce postanowiła oddać głos kobietom, którym nie udały się związki mężczyznami z innego kręgu kulturowego. Bohaterki pozwoliły się ponieść uczuciu, zaufały ponieważ wierzyły, że miłość pokona różnice w myśleniu, wychowaniu i odmienność kulturową. Mimo ciężkich doświadczeń wierzyły, że ich miłość pokona przeszkody. Jak pisze autorka wspólnie z bohaterkami swojej książki chcą rzucić światło na niepokojące prawidłowości i zagrożenia, które należy zauważyć.
Dla mnie jest to kolejna książka, która traktuje o tym jak ważna jest uważność i spostrzegawczość. Czasem zaślepieni uczuciem nie zwracamy uwagi na dziwne zachowania, słowa i sytuacje, dzięki którym moglibyśmy uniknąć cierpienia i depresji, z którymi będziemy walczyć przez lata. Przez nie trafione decyzje możemy wywołać również sporo zamieszania w naszym życiu. Dobrze jest sięgnąć po pozycję, która nie mówi tylko o przeżyciach kobiet mieszkających z Bliskiego Wschodu, tylko o doświadczeniach Polek. Lekturę można potraktować jak przestrogę, aby przemyśleć swój wybór co do partnera życiowego.
Mimo trudnego tematu książkę czyta się bardzo szybko. Jest to mój pierwszy kontakt z twórczością autorki. Po zapoznaniu się z tą pozycją uważam, że udało mi się trafić z wyborem, który zachęcił mnie do zapoznania się z kolejnymi książkami autorki. Język jakim posługuje się autorka jest przystępny, książka zawiera kilka historii, dzięki czemu za jednym razem możemy poznać cząstkę życia kilku osób.

'Arabska miłość....

Ciekawa książka, której treść stanowią prawdziwe historie Polek będących w związkach z Arabami, w ich przypadkach zakończonymi niepowodzeniem. Książka może służyć jako źródło wiedzy o małżeństwach mieszanych kulturowo i religijnie oraz forma przestrogi przed nimi.

Ta książka wniosła dużo w moje życie, a co najważniejsze zmieniła moje postrzeganie świata.
Ile z nas dostało wiadomości od muzułmanów? Pewnie połowa która to czyta, ja PRZEWAŻNIE na te wiadomości nie odpowiadałam ale jak napisał do mnie znajomy mojego przyjaciela z Turcji to już zmieniło postać rzeczy ale zawsze stawiałam na relacje czysto koleżeńską, ponieważ to relacja przez internet ale kto wie co by było gdybym spotkała się z nim podczas moich wakacji w Turcji? Może w przyszłości byłabym jedna z bohaterek z tej książki?
„Arabska miłość” to książka która otwiera oczy i pokazuje że tak naprawdę nie każda miłość ma zakończenie jak z bajki. Opowiada o kobietach które związały się z mężczyznami innego wyznania. Z początku nie było do czego się przyczepić, ale później ich życie zmieniało się o 180°. Dzięki tej książce już wiem że mimo że Ci faceci są przystojni, lub umieją poderwać jak nikt inny trzeba ich traktować z dużym dystansem.

#597 - Arabska miłość - Agnieszka Litorowicz Siegert- Wydawnictwo Bauer
#157/52/2021

Książka ma 256 stron. Swoją premierę miała dnia 04.11.2020 roku. Jest to moje piąte już spotkanie z twórczością autorki.

Znajdziecie tutaj siedem historii różnych kobiet uwikłanych w trudne związki z obcokrajowcami. Oczywiście największy problem stanowi zawsze różnica religijna i kulturowa.

Autorka przedstawia tutaj historie kobiet, którym te związki nie udały się.

Jak długo miłość przysłaniała im doznawane krzywdy ?
Jak dużo dawały ostatnich szans i liczyły na zmianę ? - Odkryjcie to w książce.

#597 - Arabska miłość - Agnieszka Litorowicz Siegert- Wydawnictwo Bauer
#157/52/2021