Opowieści o nadziei

wspomnienia Auschwitz II wojna światowa

Wyróżniona opinia i

Opowieści o nadziei

przeczytanych książek 684 napisanych opinii 447

Dla mnie dosyć nudna. Pozostałe książki autorki czytało się świetnie ale ta mi się strasznie ciągła.

Spodziewałam się zupełnie czegoś innego. Chyba trochę na siłę napisana.

Spodziewałam się zupełnie czegoś innego. Chyba trochę na siłę napisana.

"Opowieści o nadziei" nie były dla mnie prostą lekturą. Nie spodziewałam się, aż tak refleksyjnego podejścia autorki w tej książce. Przedstawiła nie tylko swoje przeżycia podczas pisania poprzednich części historii Lale i Cilki, ale również poznaliśmy okoliczności powstawania biografie wyżej wymienionych postaci. To ta druga część literatury skradła moje serce.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

To nie powieść tylko luźne zapiski, będące częściowo wspomnieniami, częściowo poradnikiem uważnego słuchania. Wszystkie trzy powieści autorki bardzo mi się podobały, więc z przyjemnością przeczytałam jej uwagi na temat faz ich powstawania.

Niestety ta książka to pomyłka - na siłę napisana powieść, albo żeby zarobić, albo sprostać wymaganiom wydawnictwa, bo taki miała wymóg w umowie - nie wiem, ale tak odczułam sens istnienia tej powieści, w której panuje chaos i miszmasz poruszanych tematów, gdzie człowiek ma wrażenie, że czyta o wszystkim i o niczym - nuda i nie polecam :(

Autorka świetnie podkreśla jak istotne jest słuchanie i posiadanie kogoś, kto nas wysłucha.

Książka opowiada o spotkaniach autorki z bohaterami poprzednich pozycji, oraz o powieściach, które o nich napisała - akurat miałem okazję przeczytać je wcześniej.
Nie przepadam za tego typu książkami, wolę zdecydowanie powieści, ale warto uzupełnić sobie wiedzę, zwłaszcza że kilka istotnych rzeczy nie zostało opisanych we wcześniejszych powieściach.

Książka jest napisana w formie poradnika, co prawdę mówiąc do mnie nie trafiło. Nie jestem fanką poradników. Urywki wspomnień autorki są bardziej jak biografia. Porady owszem cenne i ciekawe. Mimo to te urywki wspomnień bohaterki poradnik, plus wspomnienia Lalego to wszystko tworzy misz masz który do mnie nie przemawia, bo za bardzo tworzy to haos. Mimo wszystko nie odradzam.

Książka napisana w formie poradnika niestety do mnie nie trafiła. Jedynie historia głównej bohaterki była bardzo ciekawa, można by było napisać o tym książkę.

'Opowieści o nadziei' to wspaniała opowieść o słuchaniu. Są w niej zawarte bardzo proste porady i przemyślenia, które warto byłoby zastosować w swoim życiu. Jednak codzienne zajęcia i pośpiech nie pozwalają nam nawet zwrócić na nie uwagi. Książka warta przeczytania i głębszego zastanowienia się nad nią. Tą pozycję można nazwać swego rodzaju 'poradnikiem'. Napisana jest bardzo prostym językiem, dzięki czemu przez tę książkę się płynie. Autorka w swojej najnowszej książce zdradza 'kulisy' rozmów z Lalem Sokołowem. Dowiadujemy się także jak doszło do tego, że się ze sobą zaprzyjaźnili. Polecam.

Heather Morris Opowieści o nadziei Zobacz więcej