Opowieści o nadziei

wspomnienia Auschwitz II wojna światowa

Wyróżniona opinia i

Opowieści o nadziei

przeczytanych książek 1082 napisanych opinii 843

"Opowieści o nadziei" to podsumowanie "Tatuażysty z Auschwitz" i "Podróży Cilki", w których poznajemy losach Lalego Sokołowa, Gity i Cilki Klein. Dowiemy się, w jaki sposób pisarka poznała Lalego, zobaczymy jego historię i tęsknotę za żoną oraz ponownie wejdziemy do obozowego życia, które może i przypomina to, co znamy z książek Nowakowskiego, ale tu jest to kiepsko napisana historia. Zabrakło dopracowania, kwerendy, redakcji.

Za dużo kręcenia się w kółko, a poza tym wątpię w sens promowania tego typu dzieł

Wiele razy pisze o tym samym

Wiele razy pisze o tym samym

Niestety to nie opowieść, ale jakiś pseudo poradnik "specjalistki od życia"! A tak naprawdę mam odczucie, że to pozycja napisana na tzw. " sztukę ", tylko dla pieniędzy. Ogromnie się zawiodłam!

Dopełnienie przedstawionych historii, ciężko napisać coś miłego w tej tematyce. Dziękuję że Pani poświęciła tyle czasu i wysiłku żeby ludzie nie zapomnieli żeby już nigdy się to nie powtórzyło...

Jeśli sięgnęliście już po "Tatuażysta z Auschwitz" i "Podróż Cilki" mówiące o losach Lalego Sokołowa, Gity i Cilki Klein i chcielibyście się dowiedzieć jak, dlaczego i w jakich okolicznościach powstały obie książki, koniecznie sięgnijcie po "Opowieść o nadziei"

Jest to książka opisującą znajomość Lalego z Morris Heather, która zaczęła się od spotkania przy sześciu wafelkach i "wstrętnej" kawie. Znajomość z czasem zmieniła się w wielką przyjaźń a Lale stawał się coraz bardziej otwarty na zwierzenia i odkrywanie kart o mrocznej przeszłości jakiej doznał w obozie śmierci Auschwitz Birkenau.

Ta książka to wspomnienia autorki. Trochę pamiętnik, trochę poradnik. Zawiera dużo anegdot, trochę informacji o samej autorce, wskazówek jak słuchać ludzi którzy chcą się podzielić swoją historią, ale jest w niej także wiele powtórzeń, które powinny zostać usunięte, ponieważ nie wnoszą do książki nic, poza objętością. Gdyby ją nieco uporządkować i zredagować - byłaby po prostu lepsza, szkoda że tego tu zabrakło.
Dla mnie najciekawsze były kulisy powstawania książek autorki. Ta pozycja to taka ciekawostka, making-of, całkiem przyjemnie mi się ją czytało pomimo jej minusów.

Książka napisana tylko po to, żeby zarobić

Książka napisana tylko po to, żeby zarobić

Bardzo mądra książka dotycząca aktywnego słuchania. Wiele się można z niej dowiedzieć, lub wziąć przykład i zastosować go w codziennym życiu. Jednocześnie przedstawia kulisy pisania Tatuażysty z Auschwitz, co też jest fajnym smaczkiem.

• Przeczytane w 2021
  • E-booki