Ali, powstaniec z Nigerii, warszawiak z wyboru

Audioreportaż wydany przez Storytale a zlecony przez Muzeum Warszawy. Pierwsza część opowiadająca o Agboli Nigeryjczyku jedynym czarnoskórym uczestniku Powstania Warszawskiego. O tym że taka osoba była wśród powstańców wiemy od niedawna. Autorka próbuje zaprezentować postać powstańca od jego urodzenia aż po śmierć choć nie ma zbyt dużo informacji na ten temat. Bardzo ciekawy obraz przedwojennej Polski i zachowań się w stosunku do osoby czarnoskórej w Polsce w tym okresie co nie było na pewno zbyt częste. Krótkie lecz treściwe.

• Literatura faktu
  • 🎧 ® Storytel Original - Audioreportaż
  • 🧐 🎯 Literatura faktu, reportaże, biografie
  • ASa
  • 🎧 Storytel
  • ✔ Przeczytane/odsłuchane w 2020

Dodaj cytat z książki Ali, powstaniec z Nigerii, warszawiak z wyboru