Kasta. Granice pokusy

Okładka książki Kasta. Granice pokusy Kinga Litkowiec, Ana Rose
Okładka książki Kasta. Granice pokusy
Kinga LitkowiecAna Rose Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos Seria: Heartbeats literatura obyczajowa, romans
Heartbeats
Wydawnictwo WasPos
2021-02-14
2021-02-14

Okładka książki Colombian mafia. Nierozerwalne więzi Ana Rose, K. A. Zysk
Colombian mafi... Ana Rose, K. A. Zys...
Okładka książki Colombian mafia. Niezapomniane wakacje Ana Rose, K. A. Zysk
Colombian mafi... Ana Rose, K. A. Zys...
Okładka książki Grzeszna muzyka Nana Bekher, Camilla En, Iwona Feldmann, Mateusz Gostyński, AT. Michalak, Ana Rose, Anna Wolf, K. A. Zysk
Grzeszna muzyka Nana Bekher, Camill...

Recenzja booktour

[…]Rozbudź wszystkie zmysły. Miej oczy dookoła głowy. Bądź gotowa na wszystko. Nadchodzi Kasta[…]

Co prawda czytałam książkę już bardzo dawno temu więc jej szerszą recenzję znajdziecie na moim blogu. I mimo iż czytałam ją wcześniej, to czytając ją po raz drugi, nadal czuję stan podniecenia, rozpalenia wszystkich zmysłów, tego gorąca pojawiającego się na policzkach. Tych ciarek biegnących po całym ciele. Tych niegrzecznych myśli jakie miałam podczas czytania i mimowlnie zaciskających się ust. To na pewno i wy będziecie czuło podczas czytania, chyba, że na pierwszym miejscu będzie chęć wysłania bohaterki do szpitala psychiatrycznego😂😂😂to co ona tam wyrabiała wołało o pomstę do nieba. I pewnie zapytacie co? Ano tego musicie się sami przekonać.

Fajnie było wrócić do tej książki i znowu zagłębić się w doznania tak wielkie, że jeszcze dochodzę do siebie. Dziękuję

Recenzja booktour

Dramat. Obleśne. Nie wiem nawet do końca jak to skomentować. Jestem w stanie zrozumieć erotyk, ale tutaj bohaterowie żyją seksem i to w przerażający sposób. Napastowanie seksualne co rozdział, porwania dziewczyn, czy gwałty (jednak, żeby nie było sus, to bohaterki gwałcone ostatecznie czerpią z tego przyjemność (?))Rozumiem wpływowych rodziców, ale żeby aż do takiego stopnia, żeby bohaterowie mogli czynić swoje igraszki w miejscach publicznych. Jakby wtf…? Prze toksyczne zachowania oraz brak jakiegokolwiek połączenia z rzeczywistością. Plus jedynie za to, że książka jest w miarę krótka, więc nie męczyłam się z nią długo.

Książka opisujące nastolatków w szkolnych zagranicznych realiach. Zero hamulców, brak zasad moralnych i mnóstwo scen erotycznych. Rządzi pieniądz. Brak asertywności. Książka pełna emocji, zdecydowanie 18+, ale niestety to nie moje klimaty. Główna bohaterka zupełnie nie wie czego chce. Jej ,,nie" zwykle oznacza ,,tak". Szybka akcja, fajne cięte riposty i przystojni nastolatkowie. Sama nie mogę ocenić czy polecać czy nie.

Na wstępie dodam, że się wstrzymam od oceny, bo nie wiem co o tym sądzę. Chyba bardziej pokręconej ekipy to ja w książkach nie widziałam... Albo nie czekajcie jest taka jedna ekipa jeźdźcy. No ale od czego, by tu zacząć?

Poznajcie Kinsley i Kastę, cała ekipa nierozerwalnie złączona, która sprawi, że przewartościujesz wszystko. Nastoletni Kinsley wyznaje miłość koledze brata, ten ją wyśmiewa co sprawia, że teraz jest wrogiem numer 1 dziewczyny. Dodajmy do tego dzikie zakusy samego Masona, który jest adoptowanym bratem dziewczyny oraz ich kumpli i mamy dziką mieszankę erotyczno - perwersyjną. Tak, tam jest takie przesycenie nienawiści, perwersji i seksu, że aż książka kipi tym. Nie to że jest zła czy coś, ja poprostu nie lubię jak chyba jest za dużo tego. Kinga pisze swoje książki w taki sposób, że wciągają na maksa, a akcja napędza tempo fabule i nie możesz się oderwać, ale no przesytu też nie lubię.

Generalnie Kinsley idzie na studia i jest skazana na brata, Conora i całą bandę Kasty, a jest ich piątka. Co najgorsze oni rządzą w tej szkole, fakt, że ich rodzice są bogaci sprawia, że są nietykalni. Za cel obrali sobie złamanie dziewczyny, chcą by do nich dołączyła w roli maskotki i co najlepsze zakładają się, który pierwszy z nią się prześpi. Każdy z nich jest równie pokręcony co sama dziewczyna. Ona chyba sama już nie wie czego chce. Niby ich nienawidzi, a jednocześnie pragnie, a czasem zachowuje się jak idiotka. Zresztą chłopaki są nie lepsi, a Connor to już w ogóle. Niby chce zabawy, a jednocześnie chce ją na własność i wkurza się kiedy on ma go dość. No cóż trzeba było jej nie wyśmiewać.

Plus za cięty język bohaterki docinki były niezłe, a akcja z różowymi włosami złoto. Minus, za dużo tych scen perwersyjnych. Jak jest wyważone to jest ok. Nie wiem jak to ocenić, bo mam mieszane uczucia, więc bez oceny.

Ostatnio myślałam, że nie wiele może mnie zaskoczyć i przeczytałam tą książkę. Mogę powiedzieć, że jednak czuje się zaskoczona.
Książka porusza tematykę mrocznych i niebezpiecznych fantazji oraz gry, w której bohaterowie wyznaczają zasady i zagrażają innym. Powieść skupia się na relacjach międzyludzkich, manipulacji oraz na granicach, jakie ludzie są w stanie przekroczyć, aby osiągnąć swoje cele.

Brzydzą mnie jak cholera polskie książki 18+ za wyjątkiem powieści Magdy Mili, która umie o seksie pisać z klasą. Doszłam do strony 80 i dalej nie dałam rady. To niekończący się festiwal molestowania seksualnego nieletnich oraz młodzieży, stalkingu, zastraszania, kultury gwałtu, mizoginizmu, szantażu i innych patologicznych zachowań w szkole nie mających racji bytu. Jeśli ktoś ma takie fantazje seksualne, gdzie słowo "nie" znaczy "tak", ogromnie współczuję.
Poza wszystkim tematyka jest więcej niż wtórna, to jakby kalka serii "Elite King’s Club" Amo Jones (równie beznadziejne) oraz "Devil's Night" Penelope Douglas (można czytać bez odruchów wymiotnych). Tylko że Jones nie da się brać na poważnie, a Douglas potrafi pisać i jej bohaterowie odróżniają dobro od zła, co nie znaczy, że go nie czynią. Skoro już kopiuje się inne powieści, to dlaczego nie te porządnie napisane?
"Kasta" jest bardziej szkodliwa społecznie niż 365 dni, tam przynajmniej wszyscy byli dorośli

Młodzież amerykańska bez zahamowań - tak przedstawia sprawy polski duet aktorkek, nie żałując nam częstych scen spółowań w różnych konfiguracjach. Co 2 głowy, to nie jedna.

Młoda Kinslay za wszelką cena chciała się uwolnić od przyrodniego brata. Chcieć zacząć nowe życie w collegu. Jednak okazuje się że nie będzie to takie proste. Stowarzyszenie "Kasta "na której czele stoi Connor i jej brat zrabia wszystko żeby ją złamać. Jak daleko posunie się stowarzyszenie żeby osiągnąć swój cel?
Przeczytajcie sami ☺️☺️
Bardzo szybko się ją czyta, fantazja może czasem ponieść zbyt daleko 😅

Przeczytajcie sami ☺️☺️
Bardzo szybko się ją czyta, fantazja...

Recenzja 🥰
Książka chłonie jak mało która. Powieść jest nie banalna, trzeba mieć dość mocne nerwy... To co się dzieje w książce jest nie wyobrażalne🥺 Kilka razy musiałam przerwać czytanie bo nie mogłam dalej tego czytać... Fabuła jest nie przewidywalna, nie da się ogarnąć co się tam dzieje 🙈

Recenzja 🥰

Nie... zdecydowanie nie. Strasznie się zawiodłam. Liczyłam co najmniej na dobrą książkę, a dostałam erotyczny opis orgii nastolatków. Niestety przez to bardzo się zawiodłam.

• Od wydawnictwa
  • Przeczytane 2021