Niewłaściwy facet

Okładka książki Niewłaściwy facet
Anna Pamuła Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Taniec nad przepaścią (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Taniec nad przepaścią (tom 1)
NieZwykłe
2021-03-03
2021-03-03
literatura polska romans współczesny taniec

Świetna lektura. Z tych lekkich i przyjemnych. Z dużą dozą humoru. Polecam.

Świetna lektura. Z tych lekkich i przyjemnych. Z dużą dozą humoru. Polecam.

Ta książka utwierdziła mnie w przekonaniu, że nie lubię polskich autorów. Wszystko to przez ciężki język, nie taki powszedni, codzienny, ale szkolny, wyszukany. Jeszcze forma tej powieści- no streszczenie. Wszystko opowiadane w czasie przeszłym, bardzo mało dialogów, większość to dywagacje narratora. No ciężko się czytało, nie porwało.
Pomijam już fabułę, bo wyobraźnię autorka ma sporą, szkoda tylko, że jej nie uwierzyłam.
Kto co lubi, ja po drugą część nie sięgnę.

Pomijam już fabułę, bo wyobraźnię...

"To prawda, że nie potrafimy doceniać drobiazgów, zanim nie zostaną nam odebrane."

Sky czuje się spełniona zawodowo i prywatnie. Razem z Jayem, przyjacielem z dzieciństwa, z sukcesem prowadzi studio taneczne. Co więcej, atrakcyjny biznesmen, z którym się spotyka, wydaje się prawdziwym księciem z bajki. Jednak wystarcza jedno spojrzenie przystojnego nieznajomego, żeby w jej codzienność wkradł się chaos. Sky już nie wie, co jest właściwe, a co nie. W dodatku okazuje się, że nowo poznany mężczyzna świetnie tańczy. Blue wkracza do jej życia, ale wbrew temu, co o nim myślała, on nie jest osobą, za jaką się podawał. Wkrótce kobieta zrozumie, że z tej znajomości wynikną same kłopoty.

Ciekawa książka, którą czyta się bardzo, a jej język jest przyzwoity i pasujący do całej tematyki. Idealna lektura na jeden, góra dwa wieczory. Dostarcza wielu różnych emocji, czasem skrajnych. Pikantne sceny dodają dramatyzmu i dynamiczności, a dobrze wykreowani bohaterowie sprawiają, że akcja toczy się w zawrotnym tempie. Tematyka pełna brutalności, morderstw, tajemnic i agresywności to propozycja oryginalna dla każdego czytelnika. Mimo, że jest to pozycja, wydawać by się mogło, jedna z wielu, to jednak pokazuje pewne realia, historię kobiety, która wkracza w świat dotąd nieznany, tajemniczy. Autorka kreuje akcję w sposób naturalny, jest wiele zwrotów, zaciekawiających czytelnika i sprawiających, że ten aż czeka na sposób zakończenia.

Bardzo duży plus za wywoływanie wielu emocji, czasem byłam pełna niepokoju, niecierpliwości, a momentami śmiałam się do łez. Ciekawy pomysł na książkę, czytałam z przyjemnością. Z rozdziału na rozdział akcja się rozkręca. Czasem jednak zbyt dużo było opisów, a mało dialogów, przez co akcja momentami zwalniała. Akcja opowiadana jest z perspektywy kilku bohaterów, co jest zabiegiem bardzo ciekawym. Autorka porusza również trudne tematy, takie jak gwałt, agresja, brutalność. Oryginalny jest fakt, że historia dotyczy tematyki tańca i tancerzy połączona z niebezpiecznymi gierkami i gangsterami. Do tego tajemnice rodzinne, które powoli, z biegiem akcji wychodzą na jaw.

Mimo, że jest to debiut, to moim zdaniem jest on jak najbardziej udany. Jeżeli lubicie zrelaksować się z dobrą książką, ciekawymi bohaterami i wartką akcją to jest to pozycja idealna. Można doszukiwać się kilku mankamentów, jednak koniec końców ocena książki jest naprawdę dobra. Byłam ciekawa zakończenia i z dużym zainteresowaniem sądziłam losy ciekawie wykreowanych bohaterów. Polecam.

"Tak czasem w życiu bywa, że jesteśmy w stanie zdefiniować miłość, dopiero kiedy ją ostatecznie utracimy."

,,Wiem, jak to jest, kiedy własne ciało staje się wrogiem, odbiera coś, co kochasz i zamyka w klatce ograniczeń, zmuszając do przewartościowania wszystkich marzeń i planów”
Jakże trafiła do mnie ta myśl zawarta przez autorkę. Utożsamiam się z tym cytatem, ponieważ mi również coś takiego się przytrafiło. Dzięki temu mogłam się wczuć w to, co odczuwała w przeszłości Sky, a w późniejszym czasie Blue.

,,Niewłaściwy facet” opowiada o spełnionej zawodowo kobiecie oraz człowieku, który samym spojrzeniem przewrócił jej życie do góry nogami. Ależ była zaciekła, aby znaleźć mężczyznę, o nieziemskich oczach. Tylko czy z tej jej zawziętości wynikło coś dobrego? Czy lepiej by było, gdyby odpuściła i dalej żyła swym życiem?

„Niewłaściwy facet” to debiutancka powieść Anny Pamuły, która bardzo mi się podobała. Urzekła mnie postać przyjaciela Sky. Jay, to pełen pomysłów, mężczyzna o wyszukanym stylu i równie wyszukanym humorze. Uwielbiam tę postać i nie wyobrażam sobie tej książki bez niej – zabawny i zaradny. Myśląc o nim, przychodzi mi określenie ,,motorek napędowy Sky”, a to dlatego, że dzięki jego prowokacjom robiła rzeczy, które chciała, lecz nie miała odwagi. Główni bohaterowie od samego początku dają się polubić, każdy z nich ma coś, co do nich przyciąga, no może poza Bossem. Od pierwszego spotkania z tą postacią, coś mi w nim nie pasowało, z każdą chwilą rosło we mnie przeczucie, że jest coś z nim nie tak – moje domysły na temat jego zachowania się potwierdziły, a to tylko spotęgowało moją niechęć. Tacy ludzie po prostu mnie odrzucają.

Jeżeli chodzi o treść, to, mimo że na początku udało mi się rozszyfrować, jak pewne sytuację się rozwiążą, to pewien wątek nie dawał mi spokoju, a dokładniej prawdziwy „stan” jednej z postaci, lecz po zakończeniu, jakie zaserwowała autorka, nie mogę się doczekać kolejnej części, aby się dowiedzieć, jak to wszystko się potoczyło, co dokładnie zdarzyło się w przeszłości i jaka będzie przyszłość. Podobała mi się ta pozycja i polecam, każdemu po nią sięgnąć, a ja z niecierpliwością wyczekuję kolejnego tomu!

Bardzo wyraziści bohaterowie, świetna fabuła. Świetnie się bawiłam.

Bardzo wyraziści bohaterowie, świetna fabuła. Świetnie się bawiłam.

Nie będę się rozwodzić na tą ksiązką. Daję jeden, bowiem strasznie się zmęczyłam przy jej czytaniu. No cóż, bywa i tak.

ocena tak wysoka, bo Blue i Jay ubawili mnie do łez. taka niepozorna okładka i do tego średni początek, ale jak to mówią im dalej w las.. w tym przypadku lepiej, chociaż zakończenie mnie nie zadowoliło.

Uwielbiam taki styl pisania. Widać dowcip i dystans. Fabuła rewelacyjna.

Uwielbiam taki styl pisania. Widać dowcip i dystans. Fabuła rewelacyjna.

Sky to fajna laska, ma bogatego chłopaka - Bossa ale i tak żyje tym co kocha tańcem.. jej najlepszy przyjaciel Jay jest przy niej i zna ją na wylot, przez to dialogi są bardzo życiowe i dowcipne, natomiast jej relacja z jej facetem jest taka .. rutynowa i ułożona jak puzzle.. aż pewnego dnia spotyka w klubie Bossa młodego człowieka wyprowadzanego przez ochroniarzy. jeden rzut oka i już jej myśli galopowały by dowiedzieć się kim jest a kiedy okazało się że fantastycznie tańczy.. to już w ogóle komplet .. tylko czuła że coś tu nie gra.. romans, elementy thillera ;) czy nawet komediowe hasła.. czy złośnica poskromi lovelasa czy lovelas jest grzecznym chłopczykiem a co na to Boss, która bańka pęknie najpierw.?

Mega podobaly mi sie niektóre opisy autorki, muszę przyznać, że pisze z humorem. Ale zbyt dużo tu opisów a za mało dialogów. 150 stron i dalej nie jestem w stanie.