Man zou. Chiny dla dociekliwych

Okładka książki Man zou. Chiny dla dociekliwych Jacek Ambrożewski, Izabella Kaluta
Okładka książki Man zou. Chiny dla dociekliwych
Jacek AmbrożewskiIzabella Kaluta Wydawnictwo: Dwie Siostry Seria: Świat dla Dociekliwych popularnonaukowa dziecięca
popularnonaukowa dziecięca
Świat dla Dociekliwych
Dwie Siostry
2018-04-04
2018-04-04
Chiny Świat dla dociekliwych

Okładka książki Szkice z przyszłości Jacek Ambrożewski, Zosia Frankowska
Szkice z przys... Jacek Ambrożewski,&...
Okładka książki Pamiątka z Paryża Jacek Ambrożewski, Tina Oziewicz
Pamiątka z Paryża Jacek Ambrożewski,&...

Okładka książki Banzai. Japonia dla dociekliwych Zofia Fabjanowska-Micyk, Joanna Grochocka
Banzai. Japoni... Zofia Fabjanowska-M...
Okładka książki Nieumarły las Tomasz Samojlik, Adam Wajrak
Nieumarły las Tomasz Samojlik, Ad...
Okładka książki Po ciemku, czyli co się dzieje w nocy Małgorzata Piątkowska, Monika Utnik
Po ciemku, czy... Małgorzata Piątkows...
Okładka książki Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek Francesca Cavallo, Elena Favilli
Opowieści na d... Francesca Cavallo, ...
Okładka książki Kefir w Kairze, czyli podróże palcem po mapie Joanna Rusinek, Michał Rusinek
Kefir w Kairze... Joanna Rusinek, Mic...

Jestem na tak, ciekawa, dobrze się czyta, pięknie wydana, polecam każdemu dziecku i nie tylko. Myślę że, zachęci każdego do poznania historii Chin, a nawet jeśli nie to warto wiedzieć co nieco o Państwie Środka zwłaszcza jak się było "geo-ignorantem" poprzez większość dotychczasowego życia.

Chiny to kraj wielkością przypominający całą Europę. Nic więc dziwnego, że jest tak różnorodny i pełen sprzeczności. Nasze wyobrażenia o nim pochodzą głównie z filmów, ale czy są bliskie rzeczywistości? Zapewniam Was, że nie. Dziś chciałam Wam pokazać kolejną książkę z serii "Świat dla Dociekliwych", która zaprasza nas na wycieczkę po Państwie Środka.

"Man zou. Chiny dla dociekliwych" to fascynująca lektura, którą połknęłam w jeden bardo przyjemny wieczór. To ilustrowany przewodnik nie tylko dla dzieci, bowiem dorośli także będą z niego czerpać całymi garściami.

Na początku powita nas mapą Chin z zaznaczonymi najważniejszymi miejscami i zabytkami, o których potem poczytamy w tekście. Następnie zabierze nas w emocjonującą podróż, podczas której zgotuje nam niezapomniane wrażenia oraz nakarmi tak, że już nigdy nie będzie nam tak samo smakować zwykły schabowy z ziemniaczkami 😉

Czy wiecie że:
👉 To z Chin pochodzą makaron i lody?
👉 Kung-fu tak naprawdę nie oznacza sztuki walki ale osiągnięcie mistrzostwa w jakiejś dziedzinie?
👉 W Chinach wynaleziono druk i proch?
👉 Chińczycy są całkowicie zafiksowani na punkcie równowagi, którą symbolizują yin i yang?
👉 Medycyna chińska jest chyba najbardziej naturalna na świecie? Opiera się na naturalnych składnikach, masażach, ćwiczeniach i akupunkturze.
👉 Wielkiego Muru tak naprawdę nie widać z kosmosu? Za to na żywo robi piorunujące wrażenie, a cegłami z jego budowy można 5 razy opasać naszą planetę.
👉 Rodzina to najważniejsza wartość dla każdego Chińczyka. I każdy jej członek ma swoją niepowtarzalną nazwę. Inaczej mówi się np na młodszą a inaczej na starszą siostrę.

Nie każcie się prosić! Dajcie się porwać tej przygodzie i sięgnijcie po książkę, która z poziomu kanapy pozwoli przeżyć Wam niezapomniane wrażenia ❤️

"Man zou. Chiny dla...

Kolejna ciekawa, wartościowa część serii. Skierowana do dzieci, ale hej, nie tylko dzieci mogą ją czytać i nie tylko dla dzieci może być interesująca. Każdy ma szansę dowiedzieć się dzięki tego typu publikacjom czegoś nowego, a potem ewentualnie pogłębić wiedzę na interesujący go temat. Wizualnie mnie nie podeszło (toporne, niezbyt ładne rysunki),ale skupiałam się na tekście. Wiem za to, że moje sześcioletnie dziecko również oceniło ilustracje jako brzydkie.

Bardzo ciekawa pozycja, 4latek zainteresowany (choć część opisów trochę skracamy/upraszczamy).
Jako rodzice - jesteśmy zachwyceni, bo sami wiele się dowiedzieliśmy!

Jako rodzice - jesteśmy zachwyceni, bo sami wiele się dowiedzieliśmy!

Man zou to po chińsku "idź powoli" i jest to formułka pożegnalna a jednocześnie rada. Idąc nieśpiesznym krokiem zauważymy i zrozumiemy więcej. Według mieszkańców Państwa Środka tak jest zdrowiej i mądrzej. Takich ciekawostek znajdziecie w tej książce bez liku. Co więcej, będą z różnych dziedzin wiedzy. Historia? Proszę bardzo. Wynalazki? Też są. Mity? Zwyczaje? Współczesny transport? Jak najbardziej. Do tego podpowiedzi jak nazwać omawiane sprawy po chińsku (z zapisem fonetycznym). A w ramach gratisu mini rozmówki i kilka przepisów kulinarnych m.in. na smażone lody. Kolejne warte uwagi kompendium wiedzy z serii dla dociekliwych. Jestem jej fanem i polecam ją małym i dużym czytelnikom.

Bardzo ciekawa książka o kulturze i zwyczajach panujących w Chinach

Bardzo ciekawa książka o kulturze i zwyczajach panujących w Chinach

-/+
- troszeczkę za duży format przez co książka nie może zmieścić się do torebki :]
+ już drugi raz, piękne ilustracje przenoszą nas w sam środek świetnego miasta
🥢
+ wspaniały słowniczek na końcu książki, który uczy nas kilku przydatnych zwrotów
+ masa ciekawostek, które pomagają nam lepiej poznać ten kraj
🥢
+ duża czcionka przeplatająca się z obrazkami nie pozwala nam się oderwać
⛩️
Drugi raz sięgnęłam po książkę z cyklu " Świat dla dociekliwych". I tak jak obstawiałam - nie zawiodłam się! Kolejna porcja wspaniałych ciekawostek, dała mi tyle radości co słodycze najmłodszym!
⛩️
Oczywiście o wiele więcej dowiedziałam się z niepozornej lektury, niżeli podręczników szkolnym. Proste i lekkie przekazanie ciekawostek dotyczących Chin, sprawiły mi wiele radości. To przyjemny sposób na zyskanie wiedzy, której nie uczą niestety w szkołach. Rewelacyjne ilustracje tylko poprawiają wizerunek temu tytułowi. I nie ukrywam, że kolejny tom czeka już na mnie!
Podróżuje po świecie, nie ruszając się z domu!

-/+
+ już drugi raz, piękne ilustracje przenoszą nas w sam środek świetnego miasta
+ masa ciekawostek, które pomagają nam lepiej poznać ten kraj
🥢
+ duża czcionka przeplatająca się z obrazkami nie pozwala...

Od dawna interesują się kulturą Chin. Uczę się też dorywczo mandaryńskiego, więc gdy zobaczyłam tą książkę w księgarni nawet się nie zastanowiłam tylko od razu pobiegłam do kasy zapłacić! Izabela Kaluta pokazuje nam Chiny z innej strony. Książka ma bardzo ładne i przyjazne ilustrację. Widać, że autorka wie o czym piszę. Wszystkie tematy mają wyjaśnienia dzięki czemu wszystko jest jasne i wyraźne. Serdecznie polecam bo książka jest naprawdę świetna z praktycznego i teoretycznego Punktu widzenia.

Rewelacyjna książka, pełna ciekawostek o Chinach przedstawionych w przystępny sposób.
Teoretycznie książka skierowana jest do dzieci, ale dorośli będą bawić się podczas jej czytania równie dobrze, jeśli nie lepiej.

Fantastycza, ciekawostki o tym kraju bardzo zainteresowały mojego syna, mnie też :D

• Dla dzieci
  • Chiny