Strollowana rewolucja

Fabryka Słów
2021-10-01
2021-10-01
Zachód Polityka Historia Polska Unia Europejska

Historia Do Rz... Marek Gałęzowski,&n...
Historia Do Rz... Jacek Bartosiak, Łu...
Okładka książki Historia Do Rzeczy 131 (01/2024) Łukasz Czarnecki, Marek Gałęzowski, Mikołaj Iwanow, Arkadiusz Karbowiak, Jacek Komuda, Sławomir Koper, Michał Mackiewicz, Krzysztof Masłoń, Simon Sebag Montefiore, Jakub Ostromęcki, Tymoteusz Pawłowski, Maciej Pieczyński, Piotr Semka, Tomasz Stańczyk, Anna Szczepańska, Piotr Włoczyk, Rafał A. Ziemkiewicz, Piotr Zychowicz
Historia Do Rz... Łukasz Czarnecki, M...

Temat w wielu aspektach ujęty zbyt przerysowanie i zbyt emocjonalnie. Mimo tego, ogólnie rzecz biorąc, bardzo celna, napisana kapitalnie i chwilami przezabawna.

Doskonały opis otaczającej nas rzeczywistości i sprzeniewierzenia się ruchów lewicowych swoim własnym ideom. Autor kolejny raz pokazuje, że ma niezwykle rzadką zdolność do szerokiego spojrzenia i pisania syntez. Gorąco polecam!

Super pozycja. Warto poświęcić czas na przeczytanie książki. Można się z autorem nie zgadzać lecz kunszt pisania znakomity.

Rewolucja w świecie zachodnim dzieje się teraz na naszych oczach i przy współudziale niektórych z nas. Rafał A. Ziemkiewicz zauważa, że jak i poprzednie, chce ruszyć z posad bryłę świata, tym razem zmieść zastany porządek „białych heteroseksualnych suprematystów” gotujących ludzkości zagładę z przegrzania. Dlaczego ta jest jednak strollowana? Podobnie jak rewolucja francuska czy bolszewicka, głosi hasła wyzwolenia uciskanych mniejszości, które zresztą tym razem mnożą się jak króliki. Obecnie jednak pozór wyzwolenia jest już całkowicie oczywisty. O ile w XIX w. nigdy nie kalające się pracą panienki i chłopięta z dobrych domów „pochylały się troską” nad faktycznie uciśnionym proletariatem, o tyle obecnie korporacje zmuszające pracowników do brania udziału w różnych „dniach równości” i tym podobnych bzdurach, zgrabnie unikają pytań o prawdziwy ucisk, wyzysk i niszczenie planety. Nie, nie w Europie czy Ameryce, ale w Azji czy w Afryce (współczesne piekło na ziemi – kopalnie kobaltu niezbędnego do produkcji m.in. smartfonów). Bardzo trafnie pisze Ziemkiewicz o tym zjawisku: „Lewicowej dzieciarni przyklejającej się w proteście przed ‘zagładą planety’ do szyb albo blokującej ulice do głowy nie przyjdzie, że mogłaby nie mieć najnowszego smartfona. Tak samo jak nie przyjdzie im do głowy, kto i w jakich warunkach szyje za bezcen markowe ciuszki”.
Autor przytacza inne postępowe "prawdy objawione", ukazuje ich charakter oraz hipokryzję lub / i głupotę stojącą za ich głoszeniem.
No dobrze, ale skąd to dość powszechne w świecie zachodnim zgłupienie, dzielnie małpowane przez polskich postępowych Europejczyków? Opierając się na wynikach badań głównie socjologów, Ziemkiewicz daje ciekawą odpowiedź. Ja jej jednak nie przytoczę, lepiej przeczytać książkę RAZa

Jak to zwykle u niego OGROM odniesień i bardzo dużo ciekawych. Chociaż wnioski trochę może uproszczone, czy nieraz naciągane. Co niemniej ciekawa perspektywa - kto wie, może nawet trafna. Ale jednak grafomaństwo trochę prześwituje i książka nie rzadko męczy. Ale nie był to z pewnością stracony czas

Bardzo dobra książka, wiele wyjaśnia, celnie punktuje i daje sporo do myślenia, naprawdę super choć nie ze wszystkim się zgadzam, nie każdy pogląd podzielam to naprawdę warto się zapoznać. A traktuje o rzeczywistości rewolucyjnej, która nas otacza, rewolucji która deklaratywnie ma za zadanie walczyć o równe prawa i godność wszelkich mniejszości dyskryminowanych, o rewolucji która ma na celu powstrzymać zmiany klimatyczne i o tym jak te rewolucje stały się narzędziem do zarabiania kasy wielkich korporacji. POLECAM

Przerażająca analiza jednak bardzo na temat.

Przerażająca analiza jednak bardzo na temat.

Ta książka jest nierówna. Autor moim zdaniem sprawnie odczytuje problemy dzisiejszego świata jednak często jego argumentacja jest miałka i łatwa do obalenia. Największym grzechem jest ocena wydarzeń z naszego podwórka, całkowicie katolicko pisowska bez uwzględnienia racji osób o innych poglądach. Tak czy inaczej dobrze przeczytać.

"...Autor próbuje nam wyłożyć rzeczywistości w metaforyczny sposób z lekkim przewrotem. Niestety ta głęboka analiza mija się z tym jak myślą dorośli ludzie, gwarancja stałości rzeczywistości czy budowy przyszłości jak budynku to hasała głębokiej komuny. .." Całości mojej recenzji https://medium.com/@rochszatan/strollowana-rewolucja-35a94a5e425c

Bardzo cenie Ziemkiewicza za analizy, przemyślenia, ciekawe wnioski,sieganie do ważkich tematów. Książka podnosi właśnie takie, ważne i aktualne problemy. Jest w typowym Ziemkiewiczowym stylu, który w trakcie czytania trochę przeszkadza, także używanie czasem zbyt enigmatycznych metafor czy słów przeszkadza w odbiorze. To jedyne moje zarzuty, ogólnie polecam, warto się pochylić nad przedstawionymi problemami, zwłaszcza tymi dotyczącymi demokracji

• Publicystyka
  • Polityka
  • Audiobooki

Dodaj cytat z książki Strollowana rewolucja