Pieśń bogini Kali (wydanie poprawione, ilustrowane)

Patronat LC
Dan Simmons Wydawnictwo: Vesper horror
Song of Kali
Janusz Ochab
Vesper
powieść fantasy literatura amerykańska horror Indie poeci Kali kult Kalkuta lata 70.
Song of Kali
horror
Janusz Ochab

Klimat jest zabijający, a Kalkuta... powinna zostać zniszczona, grzybem atomowym!

2008

Na półkach: , , , ,

Debiut mistrza słowa Dana Simmonsa wydany na nowo - "Pieśń Bogini Kali" od wydawnictwa Vesper.
"Robert Luczak pracuje dla amerykańskiego czasopisma. Zostaje służbowo wysłany do Kalkuty w celu odnalezienia legendarnego poety M.Dasa i jego niesamowitych dzieł. Udaje się tam z żoną i córką. Jednakże na miejscu pojawiają się problemy, bo poeta Das przepadł bez wieści, od kilku...

Książka niepozorna a jednak taka, o której trudno zapomnieć, która zostaje w głowie a sceny w niej opisane często powracają z siłą młota. Chociażby opowieść dwóch nowicjuszy kultu Kali, opisy miasta, okropność kalkuckiej kostnicy. To miasto żyje w mojej głowie. Być może jest to wizja nie mająca wiele wspólnego z rzeczywistością (trudno spodziewać się miasta aż tak...

Jak na debiut jest ok

Nareszcie wznowienie świetnej niedocenianej powieści Simmonsa, z PRZEREWELACYJNĄ okładką Maciej Kamuda Art! Najpiękniejsza okładka ze wszystkich światowych wydań, zapowiadająca to, co w środeczku!

Czytałam jakiś czas temu, ale do tej pory pamiętam klimat! Z przyjemnością przypomnę sobie całość, z tak piękną okładką!

Bardzo mi się podobała ta chyba naprawdę straszna...

Dyskusje

• Chcę w prezencie
  • Horror
  • Do kupienia
  • 2021
  • Dan Simmons
  • Vesper

Dodaj cytat z książki Pieśń bogini Kali (wydanie poprawione, ilustrowane)