Anioł wyzwolenia

Okładka książki Anioł wyzwolenia Alicja Skirgajłło
Okładka książki Anioł wyzwolenia
Alicja Skirgajłło Wydawnictwo: Editio Seria: Editio Red literatura obyczajowa, romans
Editio Red
Anioł wyzwolenia
Editio
2021-10-05
2021-10-05
literatura polska współczesna

Ta historia wybiła mnie z rytmu, nie umiałam przestać jej czytać, nie umiałam przestać o niej myśleć. Historia opowiada o kobiecie i życiu w sekcie, o okrucieństwach jakie jej wyrządzono i innym. Tak dokładny opis tego jak zabrano człowieczeństwo ludziom zburzył mój poukładany świat.

Noemi to młoda kobieta, której życie zdecydowanie nie należało do normalnych. Urodziła się na farmie, gdzie mieszkali ludzie żyjący w specyficznej organizacji, sekcie. Społeczność żyła tam bez rozrywek i wygód, a czas poświęcali między ciężką pracę na roli a modlitwą. Żyli w przekonaniu, że poza murem otaczającym ich osadę panuje wojna i tylko tu są bezpieczni. Pierwsze lata życia Noemi były względnie normalne, jednak w wieku 7 lat została uświadomiona, że jej życie już nie będzie beztroskie. Ciężka praca, rygor oraz karność stały się jej codziennością. Uroda kobiety również stała się jej utrapieniem. Szybko została zauważona przez Carlosa - przywódcę ich społeczności. Mężczyzna brutalnie obdarł ją z niewinności, a następnie stopniowo odbierał jej wolę istnienia. Kobieta była nieustannie torturowana, zarówno psychicznie jak fizycznie. Przydzielano jej kolejnych mężów, przez których zaznawała mnóstwa krzywd, wyznaczano jej kolejne kary, torturowano... Maleńkim światełkiem w tunelu okazała się dla niej kontrola przeprowadzana na farmie, a tym samym pojawienie się na niej urzędników, wśród których znalazł się Coby. Młody urzędnik szybko zwrócił uwagę na piękną, lecz bardzo wystraszoną kobietę. Postanowił jej pomóc rozpocząć, a tym samym dał szansę na  normalne życie poza murem.
Z jakim piekłem musiała się mierzyć Noemi żyjąc na farmie? Czy Coby zdoła ją ocalić? Czy kobieta poradzi sobie za murami farmy? Czy da radę otrząsnąć się z traumy? Jakie niebezpieczeństwo może na nią czyhać? Czy uda jej się rozpocząć nowe i szczęśliwe życie?
Ileż ta książka wywołuje emocji. Czytając ją miałam na zmianę łzy w oczach i zaciśnięty z nerwów żołądek. A to wszystko napisane jest w tak dobry sposób, że czułam się jakbym przeżywała to wszystko razem z Noemi. Jest to naprawdę bardzo dobra, ale mocna książka. Niektóre sytuacje, jakie zostały w niej opisane momentami dosłownie mroziły krew w żyłach.
Nieoczekiwane sytuacje, brutalność, szok, strach. Ból, żal, niedowierzanie. Ogromne cierpienie, tortury, gwałty. Kłamstwa i mamienie ludzi. Mimo, że książka aż ocieka negatywnymi emocjami i strasznymi rzeczami to pośród tego wszystkiego znajdujemy także to światełko nadziei. Walkę o drugą osobę, budowanie zaufania, rodzące się uczucie, nadzieję. Namiętność, romans, miłość, nowy początek.
Bohaterowie zostali naprawdę genialnie wykreowani. Noemi to kobieta, której było mi tak bardzo szkoda. To, ile ta dziewczyna przeszła w swoim życiu, a mimo to się nie złamała. Pokazała jak bardzo jest silna i małymi krokami radziła sobie ze swoimi demonami. Coby z kolei zyskał moją sympatię dzięki swojej troskliwości. Mimo, że czasami było mu naprawdę ciężko nie poddał się i wytrwale walczył o dziewczynę.
"Anioł wyzwolenia" to mocna, mroczna, a także dość brutalna historia, ale ja się nią w pewien sposób oczarowałam. Jestem pewna, że będę do niej niejednokrotnie wracała. Jeśli jeszcze jej nie czytaliście, koniecznie musicie to zrobić. Polecam.
Dziękuję Wydawnictwu Editio Red oraz Alicji Skirgaiłło za egzemplarz do recenzji.

Zapraszam wszystkich do powieści pt. "Anioł wyzwolenia" autorstwa @skialicja, która poruszy Wasze serca i Was dogłębnie. Gwarantuję, że lektura i emocje zostaną z Wami na długo.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu @editio.red

Jak sobie wyobrażacie sektę działającą na terenie Brazylii? Czy mamy pojęcie o życiu w krajach Ameryki południowej, Azji, Afryki? Jak żyją ludzie, którzy nie mają pieniędzy, czy są łatwym celem zwerbowania dla gangów? Na początek taka refleksja i pytania do Was 😉.

/"... Miałam siedem lat, byłam dzieckiem, które potrzebowało miłości i wsparcia, a dostało ból, cierpienie i traumę na całe życie"/
/"... Straciłam dwójkę dzieci, odebrano mi możliwość decydowania za siebie, pozbawiono mnie wolności i możliwości samodzielnego myślenia, robiąc pranie mózgu i zmieniając mnie w zwykłe zwierzę, z którym robili, co chcieli."/

Autorka @skialicja wprowadza czytelników mocnym prologiem, w którym Noemi ma 22 - lata i wiedzie w miarę normalne życie, ale wciąż walczy z tym co się stało w jej życiu i z pozostałościami po życiu w sekcie, które zostały z nią na zawsze. Chce nam przedstawić swoją historię, która będzie bardzo bolesna i pełna cierpienia, walki o przetrwanie, siły, ale i miłości. Czy jesteście gotowi, by poznać bliżej życie dziewczyny?

Noemi Armas urodziła się w Brazylii na obrzeżach Rio de Janeiro. Gdzie mieszka wraz rodzicami i całą wielką "rodziną" na farmie. Świat ludzi żyjących na farmie ogranicza się do uprawy roli, religii, często do modlitwy przez kilka godzin w ciągu dnia, ludzie odnoszą się do siebie z szacunkiem i kulturą, nigdy nie ma kłótni. Farma jest otoczona wielkim betonowym murem, który oddziela ich od kontaktu ze światem zewnętrznym, za którym jak sądzili panuje wojna, ludzie się mordują i panuje głód. Ich przywódcą oraz mentorem jest 48 - letni Carlos Pina, którego Bóg wybrał by prowadził swoją grupę do raju. Każdy darzy go ogromnym szacunkiem i nikt nie ma prawa mu się przeciwstawić, zawsze powtarza "swoim ludziom", "Oko Boga" jest wszędzie i wszystko widzi, wzbudza tym strach przed gniewem Pana...
Gdy dziewczynka ma 7 lat jej życie zmienia się w piekło, przywódca odkrywa drugie "ja" i "za karę" robi coś, co czyni dziecko kaleką być może do końca życia. Matka nie reaguje na ból córki, wręcz przeciwnie bije ją i krzywdzi jeszcze bardziej. Gdy, jako nastolatka kończy 13 lat zostaje pierwszy raz zgwałcona przez obcego i pijanego faceta a Carlos mówi :/"- stałaś się kobietą, Noemi, i już niedługo staniesz się żoną i matką, a Twoje dzieci będą służyć Panu najwyższemu."/. Kiedy kończy 14 lat zostaje żoną, obcego 30 - letniego mężczyzny, który ma na imię Amadis. Małżeństwo Noemi nie jest przeszkodą dla Carlosa, upokarza i krzywdzi zarówno ją jak i męża, używa przemocy fizycznej i psychicznej. Wkrótce dziewczyna zaprzyjaźnia się ze swoim "mężem", który okazuje się czułym, ciepłym, dobrym człowiekiem, tylko nieco zagubionym. Gdy dowiaduje się, że jest w ciąży, planują wspólną ucieczkę. Ta kończy się tragicznie dla Amadisa, a dziecko po porodzie zostaje jej odebrane w brutalny sposób. Noemi traci jaką kiedykolwiek nadzieję na lepszy los, jej mentor staje się dla niej katem, który zabiera ją do siebie, by ją krzywdzić, poniżać i gwałcić. Po okresie połogu po raz kolejny musi zostać żoną kolejnych mężczyzn... Mijają lata, Noemi coraz bardziej otwierają się oczy na to, co się tak naprawdę dzieje i kim jest Pina. Jest tak zastraszona, że boi się cokolwiek zrobić, aby móc wydostać z piekła w jakim tkwi od lat. Wtedy poznaje Hiszpana imieniem Gonzalo. Okazuje się gorszym katem od Piny. Jest jego prawą ręką i pomocnikiem w świecie zewnętrznym. W wieku 18 lat Noemi poślubia go, jako piątego mężczyznę, najgorszego z wszystkich jakich dotąd poślubiła. Carlos oddaje im swój "tajny dom" do którego nikt nie ma prawa wchodzić. Podczas zawarcia małżeństwa Gonzalo katuje dziewczynę i pastwi się nad nią, wykorzystuje ją w brutalny sposób i bije.
Noemi jest wypraną ze wszystkich emocji i uczuć dziewczyną... Na jej drodze pojawia się światełko w postaci wizyty urzędu skarbowego, to sprawia, że dziewczyna postanawia działać. Wśród trzech z nich jest Coby Bishop. Mężczyzna ma około 30 lat, jest przystojny, miły do dziewczyny, ta niepostrzeżenie daje mu kartkę do marynarki "błagam, proszę mi pomóc". Coby, gdy ją znajduje zaczyna własne śledztwo na temat farmy, która okazuje być sektą...

Kim tak naprawdę jest Carlos Pina, przywódcą duchowym, czy może gangsterem, który działa pod przykrywką sekty? Zwykłym przestępcą, który handluje narkotykami oraz żywym towarem czy organami na czarnym rynku?
Czy urzędnik okaże się dla Noemi wyzwoleniem z piekła,w którym żyła? Czy da jej siłę? Czy Noemi po tym co przeszła w swoim życiu da Cobiemu szanse na pokazanie czym jest prawdziwa miłość oraz uczucia? Co zawiera notatnik matki Noemi, który znajdzie policja? Czy Noemi odnajdzie swojego brata Mateo? Kim okaże się brat Noemi? Odpowiedzi zawarte są w lekturze 😉❤️.

Muszę przyznać, że dawno książka nie wywoła u mnie tak wielu emocji przez, które zostałam przytłoczona od pierwszych rozdziałów. Po tej lekturze moje 💔 na milion kawałków, a dusza krwawiła. Fabuła powieści jest bardzo mocna, zawiera masę cierpienia, bólu, tragizmu, ale także nadziei na przyszłość, budowaniu prawdziwej miłości, nauki uczuć i wybaczeniu bliskim. W lekturze doskonale jest pokazana relacja kat-ofiara. Osobiście wraz z Noemi, przeżywałam jej ból oraz cierpienie w sekcie, które było namacalne. Bardzo podziwiałam bohaterkę, która mimo, że przeszła gehennę i piekło, wciąż była silna i tliła się w niej nadzieja na lepszą przyszłość, gdy poznała Cobe'go, który wyciągnął ją z sekty. Pomaga jej we wszystkim, pokazuje świat, uczy ją zaufania, uczuć oraz miłości. Jej strach jest wciąż bardzo silny, demony nie dają o sobie zapomnieć, ale dziewczyna pomału zaczyna wychodzić na prostą. Na koniec bardzo zaskoczyła mnie postać brata Noemi, Mateo, która okazała się bardzo skomplikowana. Sceny erotyczne między Noemi a Coby są tylko dodatkiem, który dodaje lekkiej pikanterii. Koniec lektury jest bardzo wzruszający i daje czytelnikowi wiele do myślenia. Książka skłania nas do pewnych przemyśleń i refleksji. Nie będę ukrywać, że lektura może przytłoczyć emocjonalnie i będziecie chcieli ją odłożyć, ale zapewniam warto przeczytać ją do końca 😉. Wielki szacunek za pokazanie czym jest sekta dla autorki @skialicja oraz za stworzenie tak dramatycznego romansu. Na pewno książka zostanie na długo w moim sercu. Moi drodzy gorąco zachęcam do przeczytania tej lektury 😉❤️.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu @editio.red

Na wstępie pragnę zaznaczyć, że książka skierowana jest dla ludzi o mocnych nerwach ze względu na ilość okrucieństwa. Historia Naomi jest pełna bólu. lecz z pomocą Cobyego tli się tam gdzieś nadzieja na lepsze jutro. Bardzo ciężko jest poradzić sobie samemu z przeżytą traumą, a wręcz jest to niewykonalne. Autorka poruszyła ważny temat jakim są tzw. sekty, w których to nie wiadomo co tak naprawdę się dzieje i czy więcej w nich smutku czy radości. Wątek ten gdzieś mi się zdążył przewinąć, a tutaj został bardzo szczegółowo i brutalnie potraktowany. Książkę czyta się stosunkowo szybko ze względu na dosyć zrozumiały język. Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością Alicji Skirgajłło, ale na półce czekają na mnie jeszcze książki z cyklu mafijnego.

mroczna fabuła opisujaca kobiete po przejściach w sekcie;

mroczna fabuła opisujaca kobiete po przejściach w sekcie;

Alicja Skirgajłło zabiera nas w podróż pełną bólu i cierpienia, a na koniec nadziei… Ale czy można zmienić przekonania, które wpajane nam były od maleńkości?

Noemi dorasta w sekcie, w której przeważa cierpienie, strach i przemoc. Zapatrzenie i zaufanie oprawcy, manipulacja oraz ślepa wiara w Boga to ich codzienność. Jednak wciąż tli się w niej nadzieja i szczypta buntu, a kiedy na farmie pojawia się ktoś z zewnątrz…

„Taka była prawda. Ale chciałam wyjść z cienia i przestać się bać. Chciałam samodzielnie wyjść z domu, nie oglądać się za siebie i nie obawiać, że zza rogu wyskoczy mój największy wróg i robi mi krzywdę. Czułam w sobie siłę dzięki najwspanialszej osobie na świecie, którą był mój chłopak…”

Piękna w swoim cierpieniu książka, bardzo emocjonalna, poruszająca. Nie jest lekka, oj nie! Historia jest wciągająca, ale wstrząsa naszą głową i sercem.

Alicja Skirgajłło w bardzo doby sposób opisywała sytuacje zdarzeń a język i styl, z jakim się czyta jest zrozumiały dla czytelnika. Ta powieść poruszyła mnie i moje serce o szybsze bicie. Sceny są tak precyzyjnie napisane, że zamykając oczy widziałam wszystko, co napisała autorka. Książkę mogę polecić każdemu, ale dla ludzi o mocnych nerwach i na własną odpowiedzialność.
Serdecznie polecam

🖤Recenzja🔥

"Czułam, że z nim i przy jego boku moje życie będzie kolorowe, piękne i pełne szczęścia."

Noemi zna tylko życie na farmie, nie ma pojęcia, jak to jest żyć poza murami miejsca, w którym się znajduje. Wierzyła we wszystko, co wpajał im Carlos. Byli w niego ślepo zapatrzeni i ufali mu, że z nim są bezpieczni, że Bóg tak chciał.
Ich każdy dzień wyglądał tak samo. Modlitwa, praca w polu i tak cały czas. Nie wiedzieli, jak wygląda życie zewnętrzne i co dzieje się wokół nich. Dla nich najważniejszy był Carlos i Bóg.

Noemi nie była zwykłym dzieckiem. Jej dzieciństwo nie było kolorowe. Znęcano się nad nią psychicznie i fizycznie. Jednak to była kara za jej zachowanie, bo przecież Bóg się gniewa.

Z upływem lat wydoroślała i wtedy przyszedł czas, aby oddano ją mężczyźnie. Była gwałcona i nie miała prawa głosu, ale pojawi się ludzie z zewnątrz. Światełko w tunelu było coraz bliżej. Istniała szansa, że uda jej się uciec, a jej wybawicielem miał okazać się Coby Bishop.

Czy ten mężczyzna okaże się jej aniołem wyzwolenia i uratuje ją z miejsca, gdzie pierwszorzędnym słowem jest cierpienie?

Nie potrafię pozbierać emocji po tej książce. Z jednej strony mi się podobała, ale z drugiej... Sama nie wiem. Była inna niż wszystkie. Emocje, jakie towarzyszyły mi podczas jej czytania, są nie do opisania. Tej książki nie da się stracić, ją trzeba przeczytać, bo każdy z nas odbierze ją w inny sposób. Na pewno czytając ją, rzucało mi się w oczy to zapatrzenie w Boga i wierzenie, że on tak chciał. Ale czy Bóg chce naszego cierpienia? No właśnie niech każdy odpowie sobie na to pytanie sam.

Pióro autorki znam, kilku innych książek i zazwyczaj ich treść jest trudna, ale przekazuje nam wiele istotnych rzeczy i otwiera nas na świat problemów, których większość z nas nie dostrzega.

🖤Recenzja🔥

Ich każdy dzień wyglądał tak samo....

41/2022

Losy Noemi więzionej w sekcie, jej droga do szczęścia i ucieczka od tyrana.

Mocna historia, nie dla każdego. Polecam dla ludzi o mocnych nerwach.

41/2022

Losy Noemi więzionej w sekcie, jej droga do szczęścia i ucieczka od tyrana.

Mocna historia, nie dla każdego. Polecam dla ludzi o mocnych nerwach.

Książka pełna emocji. Wywarła na mnie ogromne wrażenie aż chciało się krzyczeć jak może człowiek upodlić człowieka, mieć nad nim władzę. Nie jest to opowiadanie jakich wiele, "krok do przodu, dwa do tyłu", walczysz o przetrwanie, walczysz o powrót do normalności jakiej nie znasz a chcesz być częścią obecnego życia.
Polecam, dziękuję

Polecam, dziękuję

• Patronat
  • Alicja Skirgajłło

Dodaj cytat z książki Anioł wyzwolenia