Ucieczka w zniewolenie. Tom II

Okładka książki Ucieczka w zniewolenie. Tom II Karolina Agata Socha
Okładka książki Ucieczka w zniewolenie. Tom II
Karolina Agata Socha Wydawnictwo: Novae Res Cykl: Ucieczka w zniewolenie (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Ucieczka w zniewolenie (tom 2)
Novae Res
2021-08-25
2021-08-25
9788382194456
Romans Śmierć Uczucie Tajemnica Troska

2079
2017

Książka „Ucieczka w zniewolenie. Tom II” Karoliny Agaty Sochy zabiera nas do dalszych losów Sue James i Russella Cho. Bohaterowie od niechęci do miłości przeszli wiele, jednak rozdziela ich strzelanina. Wszystkie sekrety wychodzą na jaw, a powrót do świata żywych wydaje się bardzo trudny. Pojawiają się niespodziewane trudności. Brak stabilizacji, ciągłe martwienie się o ukochanego, brak normalnego życia wywołuje poczucie zagubienia. Ciągłe poszukiwanie prawdy stopniowo ujawnia kolejne sekrety, a obrazy zdrady ukochanej osoby przepełniają wszystko. Podjęta zostaje decyzja nie tylko o przywróceniu normalności, ale przede wszystkim o uratowaniu serca przed rozpadem. Świat Sue zostaje wywrócony do góry nogami przez uświadomienie sobie kolejnego niespodziewanego wydarzenia.
Czy dla bohaterów jest szansa na szczęśliwe zakończenie?
Czy spodzielibyście się takiego obrotu spraw?
Jakie wątpliwości będą targać naszymi bohaterami?
Książka lepsza od pierwszego tomu.

Kontynuacja cz1 równie dobra, czytało się świetnie i nie mogłam się oderwać. Dobrze napisana. Brawa dla autorki. Polecam, bo warto;)))

Bardzo długo czekałam na drugi tom. Pierwszy zostawił mnie z ogromnym apetytem na więcej. Sue i Russell nie są tradycyjną parą. Zderzenie kultur, światów, wartości i przekonań stworzyło w efekcie ogromny dysonans między bohaterami. Pierwszy rozdział wzbudził u mnie zdziwienie, ponieważ doskonale pamiętam pierwszy tom, a tam wszystko wyglądało inaczej. Tych kilka pierwszych stron zaostrzyło jedynie moją chęć co do dalszej lektury i odkrycia przyczyny takiej a nie innej zmiany. Ten pierwszy rozdział wyprzedza w czasie opisane w dalszej części książki wydarzenia, ale i pozwala czytelnikowi na snucie pewnych przypuszczeń, w jakim kierunku może rozwinąć się akcja.
Sue to młoda kobieta, która musi zmierzyć się z trudnym i smutnym wydarzeniem, jakim jest śmierć męża. Mimo iż została Panią Cho w niecodziennej sytuacji a jej relacje z mężem nie zaliczały się do idealnych, to jego strata odcisnęła na niej ogromne cierpienie. Kolejne obowiązki oraz przejęcie firm i interesów męża przysparzają młodej dziewczynie zmartwień, ale i wzbudzają szereg wątpliwości. Pojawia się coraz więcej pytań bez odpowiedzi oraz tajemnice, które kładą się cieniem na relacji Russella i Sue.
Główna bohaterka z pozoru nie wie, co się dzieje i nie potrafi sprostać sytuacji, która zdaje się ją przerastać. Jakież jest zdziwienie innych oraz czytelnika, kiedy pokazuje swoją spostrzegawczość oraz umiejętność logicznego myślenia i łączenia faktów. Nie boi się stanąć twarzą w twarz z bezpośrednim zagrożeniem i udowodniła, że dla bliskich jest w stanie zrobić wszystko.
"Ucieczka w zniewolenie" to lekka i przyjemnie napisana lektura. Przeczytałam ją jednym tchem, rozbudziła moją ciekawość oraz chęć przeczytania kolejnych książek autorki. Każdy z wątków został ciekawie rozwinięty i poprowadzony. Autorka zadbała o zwroty akcji i zaskoczenia, które nie były oczywiste. Dobrze bawiłam się podczas lektury i wiem, że warto było czekać. Lubię styl pisania autorki, który uspokaja, mimo iż opisywane wydarzenie nie należą do spokojnych. Wątek kryminalny który stanowi dominującą część fabuły, jest trudny ale bez niepotrzebnych komplikacji. Angażuje czytelnika, zapewnia dreszczyk emocji, jednak nie ma poczucia, że jest przesadzony, co bardzo mi się podobało. Z czystym sumieniem mogę Wam polecić zarówno pierwszy, jak i drugi tom. Mam nadzieję, że będziecie się bawić równie dobrze jak ja!

Noooooo zaskakujące że druga część bije na głowę pierwsza :)
Bardzo mi się podobało :)

Noooooo zaskakujące że druga część bije na głowę pierwsza :)
Bardzo mi się podobało :)

Bardzo fajna pozycja. Ciekawa i wciągająca.

Bardzo fajna pozycja. Ciekawa i wciągająca.

świetna druga część, przesłuchałam z przyjemnością :) super zakończenie historii

Sue po strzelaninie, która wydarzyła się w domu jej męża Russella Cho, próbuje odzyskać równowagę. Skupia się na swoich najbliższych, cierpiąc z powodu śmierci męża. Ma świadomość, że to co się wydarzyło, nie uciszyło jego wrogów. Szok to mało powiedziane, gdy pewnego dnia w słuchawce słyszy znajomy głos. Nie przypuszcza, ile tajemnicy ukrył przed nią Russell. Czy dojdzie do prawdy i czyj głos usłyszy w słuchawce?

Pierwszy tom tej powieści, zdecydowanie skradł całą moją uwagę. A drugi przypomniał mi, jak ta historia mnie zauroczyła 😉. W tej części Sue pokazuję się z całkiem innej strony: jako waleczna i odważna kobieta, która walczy do końca. Nie chce wam za wiele zdradzać, ale ta część pokazuje dwa światy: świat Sue, który emanuje wartościami i pięknem, którego Russell nie dostrzegał oraz świat Russella, w którym Sue nie chciała się znaleźć, charakteryzujący się przemocą, chciwością, porachunkami i brakiem głębszych emocji. W tym tomie kryje się zdrada, tajemnica, walka z samym sobą, zazdrość czy obawa o najbliższych. Nie brakuje także wątku mafii, który w tej części jest dosyć mocno rozbudowany. Końcówka oczywiście była dla mnie zaskoczeniem i tu muszę autorce bić brawo, bo mnie wywiodła w pole. Gorąco was zachęcam do sięgnięcia po całą serię! Mnie ona wciągnęła i ogromnie mi się podobała, nie mówiąc już o tym, jak mi się przyjemnie ją czytało ❤️. Nie miałabym nic przeciwko, gdyby pojawiła się trzecia część 😉.

Tak długo wyczekiwana przeze mnie książka, w końcu trafiła w moje ręce. Historia Rusella i Sue była bardzo pogmatwana w pierwszej części, potem "śmierć" męża. Nowe tajemnice wychodzące na jaw. Ale co ja będę więcej pisać, przeczytajcie! Warto!

Może wstyd się przyznać, ale nie słyszałam wcześniej o tej autorce i kiedy otrzymałam to dzieło, szybko nadrobiłam poprzedni tom. Ale wracając do drugiego tomu... Jest to kolejna książka z motywem porachunków gangsterskich, moje serce (jeśli chodzi o ten wątek) zdobyła Pani Anna Wolf, ale Pani Karolina również stworzyła ciekawą historię.

O czym jest ta powieść? Drogi Sue oraz Russela rozeszły się wskutek strzelaniny. Mężczyzna pozoruje własną śmierć, jak możecie się domyślić kobieta jest załamana i ma trudności z powrotem do normalnego życia. Sue zostaje nie tylko „wdową”, ale i spadkobierczynią ogromnego majątku oraz musi zająć miejsce swojego zmarłego męża. Dla swojego syna - Bruce’a jest w stanie zrobić wszystko i to dla niego postanawia być silna pomimo tragedii. Podczas jednej, przypadkowej nocy Sue dowiaduje się, że jej ukochany nadal żyje. Cho jest zmuszony się ukrywać, jednak jego uczucia co do Sue są zbyt silne i rozłąka z ukochaną jest dla niego katorgą. Jednak to nie jedyna przeszkoda, która stanie pomiędzy szczęściem tej dwójki. Tym „problemem” jest Rose, która za wszelką cenę pragnie zatrzymać mężczyznę tylko dla siebie. Wraz z upływem kolejnych dni, rozpoczyna się straszna gra, a zdrajca cały czas nie został rozpoznany... Jak zakończy się historia Sue oraz Cho? Czy była kochanka Cho, dużo namiesza w życiu tej dwójki? Kto tak naprawdę jest zdrajcą i ile ludzi będzie musiało stracić życie by prawda wyszła na jaw?

Muszę Wam powiedzieć, że w książce sporo się dzieje i to nie od jakiegoś konkretnego momentu, ale od początku do końca! „Ucieczkę w zniewolenie. Tom II” cechuje spora ilość akcji, co bardzo cenię. Po przeczytaniu samego opisu bałam się, że będzie to typowy thriller erotyczny, w którym akcja przejdzie na drugi plan, a pierwsze skrzypce będą grały sceny erotyczne, jednak autorka mile mnie zaskoczyła, za co należą się jej ogromne brawa! Mogę Was zapewnić, że w historii Sue oraz Cho nie zabraknie sekretów, tajemnic, które nie powinny ujrzeć światła dziennego oraz zwrotów akcji, przez które trudno będzie Wam oderwać się do lektury!

Poza ciągłymi zwrotami akcji nie zabraknie tutaj wątku miłosnego pomiędzy dwójką głównych bohaterów. Bardzo spodobały mi się opisy emocji, stworzone przez Panią Karolinę. Były one bardzo realistyczne, nie były one niezrozumiałe oraz autorka idealnie pokazała czytelnikowi, walkę między sercem, a rozumiem, którą musieli staczać Sue orz Cho.

Jeśli jesteśmy już w temacie bohaterów, muszę się przyznać, że bardzo spodobała mi się postawa Sue. Zaimponowała mi swoją wytrwałością oraz odwagą, której musiała mieć dość dużo. Jednak najbardziej cenię ją za jedną „cechę”: jest w stanie zrobić wszystko by ratować swoich najbliższych. Mało kiedy mam do czynienia z takim typem bohatera, więc musiałam to podkreślić w tej recenzji :)

Cóż mogę rzec na koniec... Na pewno czekam na kolejny tom, który mam nadzieję, wyjdzie w najbliższej przyszłości. Jeśli są tutaj fani thrillerów erotycznych, z dużą dawką akcji, to śmiało, sięgajcie po tą historię. A jeśli ktoś się waha, czy sięgać po pozycje z tego gatunku, mogę Was zapewnić, że jest to jedna z lepszych książek tego rodzaju!

O czym jest ta powieść? Drogi Sue...

Jest to kontynuacja losów Sue i Russella. W tej części wyjaśniają się pewne kwestie, ale również pojawia się mnóstwo nowych tajemnic. Główna bohaterka po śmierci męża popada w rozpacz, nie wie już komu może zaufać i kto stoi po jej stronie. Kiedy na jaw wychodzi informacja, o której dziewczyna miała nie wiedzieć, stwierdza, że chce zostawić dotychczasowe życie. Ciągłe myśli o czychającym niebezpieczeństwie nie pozwalają jej normalnie żyć. Sue odkrywa, że jej mąż wcale nie umarł, a tylko upozorował własną śmierć, dodatkowo na drodze tej dwójki staje Rose. Oboje muszą zawalczyć o siebie i miłość, a także stawić czoła wszelkim przeciwnościom i niebezpieczeństwu. Jak sobie z tym wszystkim poradzą? Czy oboje będą w stanie poświęcić wszystko dla miłości?

Ta książka zapewni wam pełno emocji i napewno nie będziecie się przy niej nudzić.
W II tomie znacznie więcej się dzieje, pełno zawrotów akcji i zadziwiające zakończenie. Książka pomoże również zrozumieć, że nie każdy człowiek jest warty zaufania i nawet najbliższa osoba jest w stanie wbić nam nóż w plecy. Podoba mi się charakter głównej bohaterki i jej impulsywność oraz fakt, że dąży po trupach do celu i nic nie stanowi dla niej przeszkody. Historia tej dwójki jest bardzo wciągająca i nie idzie się od niej oderwać. Polecam!

• Romans