Dziewczyna feniksa

Okładka książki Dziewczyna feniksa Monika Skabara
Okładka książki Dziewczyna feniksa
Monika Skabara Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece, Niegrzeczne książki Cykl: Dziewczyna Feniksa (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Dziewczyna Feniksa (tom 1)
Wydawnictwo Kobiece, Niegrzeczne książki
2021-09-29
2021-09-29
literatura polska romans

Wielka miłość
Samotne wychowywanie córki
Pożądanie
Bardzo wciągająca historia ,polecam każdemu.

Wielka miłość
Samotne wychowywanie córki
Pożądanie
Bardzo wciągająca historia ,polecam każdemu.

Ava wyjeżdża na wymianę studencką do Sydney. Tam, na jednej z imprez poznaje Aleksa. Miłość od pierwszego wejrzenia, szybki ślub i co dalej ? Żyli długo i szczęśliwie ? Otóż nie. Dzień w którym Ava dowiaduje się, że jest w ciąży jest dniem najszczęśliwszym życiu a zarazem najgorszym - traci swojego niedawno poślubionego męża, Dziewczyna nie poddaje się i chce wychować swoją córkę najlepiej jak potrafi ale nie jest to łatwe, ponieważ Aubrey okazuje się być dzieckiem z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Gdy mała ma 3 lata i chodzi do przedszkola, Ava chce coś zmienić w swoim życiu i tak trafia do studia tatuażu ,gdzie zaczyna pracę.
Wszystko miało być już dobrze, nowy szef - przyjazny, troskliwy, sympatyczny , nowa koleżanka z pracy przyjacielsko nastawiona, ale pewnego dnia wraca drugi z właścicieli studia. On już nie ma tak przyjaznych stosunków, a wręcz ma wrogie nastawienie.
Ava jest silną kobietą, która nie boi się przeciwstawić innym.
Fin to uparciuch, który pragnie zemsty na przeszłości i nie po drodze mu z nową pracownicą. Czy jego nastawienie się zmieni? Czy będą się w stanie dogadać ? Czy znajdą wspólny język ? Czy może będzie to jedna wielka katastrofa ?
"Dziewczyna Feniksa" to zdecydowanie wciągająca historia, pełna wzruszeń, napięcia i zwrotów akcji.
Książka porusza trudne tematy - samotne wychowywanie wyjątkowego dziecka, niesprawiedliwość systemu, strata. Historia jest naprawdę dobrze napisana, nawet nie wiem kiedy a czytałam jej ostatnią stronę. Zakończenie ? Cóż, naprawdę się tego nie spodziewałam. Autorka zrzuciła na nas niezłą bombę.

Trochę wynudziła mnie ta historia. Choć przyznam, że zakończenie interesujące.

Trochę wynudziła mnie ta historia. Choć przyznam, że zakończenie interesujące.

Bardzo lekka i przyjemna lektura. Czytając "trudniejsze" tematy wcześniej... dobrze jest się zrelaksować przy dziewczynie feniksa :) Myślałem, że będzie więcej scen erotycznych, ale mimo wszystko jest akcja, jest erotyka, są przestępcy i ci dobrzy :).

Książka bardzo dobra.

Książka bardzo dobra.

Na początku bardzo dobrze się słuchało, ale czym dalej tym gorzej. Gdybym wiedziała, że zakończeniem jest " ciąg dalszy nastąpi", nie zaczęła bym w ogóle

Avę spotyka ogromna tragedia, po której musi sama poradzić sobie z wychowaniem chorej córeczki. Nie jest jej łatwo, ale dziewczyna jest bardzo silna i odważna.
Pewnego dnia Ava postanawia zajrzeć do studia tatuażu i tam też dostaje pracę. W studio poznaje fantastycznych ludzi, którzy od razu ją polubili, przez co jej życie zaczyna nabierać barw.
Po pewnym czasie do studia wraca również kolejny z właścicieli - Finn. Mężczyzna bardzo tajemniczy, rządny zemsty ale jak się z czasem okazuje także troskliwy i ciepły.
Para na początku swojej znajomości nie potrafi się ze sobą dogadać. Ciężko przychodzi im nawet tolerowanie siebie. Jednak w pewnym momencie wszystko się zmienia..

Zaskoczyła mnie bardzo postawa Finna. Po tym co przeszedł nie sądziłam, że zaakceptuje Avę i jej córeczkę. Jednak dziewczyny, a szczególnie Aubrey zaczęły kruszyć mur wokół jego serca.
"Dziewczyna Feniksa" to historia, która bez dwóch zdań wciąga. Pełna emocji, zwrotów akcji i wzruszająca.
Spodziewałam się typowego romansu-erotyku. Zostałam bardzo mile zaskoczona, bo historia okazała się bardzo subtelna pod tym względem. Muszę jednak przyznać, że miałam w pewnych momentach odczucie, jakbym czytała przerobioną kopię "Liliany" od Ani Szafrańskiej. Książkę jednak czyta się bardzo szybko. Akcja nie zwalnia tempa, a zakończenie jest bardzo zaskakujące, dlatego muszę w najbliższym czasie sięgnąć po drugą część i zdecydowanie nadrobić. Kto jeszcze nie miał okazji poznać "Feniksów" musi zdecydowanie nadrobić 💕

Po pewnym czasie do studia...

Książka mnie tak wciągnęła że przeczytałam ją w jeden dzień.

Książka mnie tak wciągnęła że przeczytałam ją w jeden dzień.

Fantastyczna historia, która bawi i wzrusza jednocześnie. Niektórzy, twierdzą, że jest schematyczna i oczywista - ona i ona poturbowani przez życie, ale nie dla mnie. Ona właśnie burzy go z każdą stroną coraz bardziej, by na końcu zostawić tylko popiół? Otóż NIE, jest problematycznie i jest gorąco, nawet bardzo - rodzące się uczucie miedzy bohaterami jest właśnie jak ten mityczny ptak.
Autorka pokazuje nam bardzo realistyczny portret zachowań dziecka z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, a dodatkowo wzbogaciła fabułę o wątek dotyczący opieki społecznej. Wszystko to sprawia, że emocjonalne napięcie i zainteresowanie wydarzeniami trwa do ostatniej kartki. Zakończenie książki wprawiło mnie w takie osłupienie, że moja szczęka opadła mi do podłogi.

Fajnie się czytało a końcówka zrobiła robotę

Fajnie się czytało a końcówka zrobiła robotę

Dodaj cytat z książki Dziewczyna feniksa