A Christmas Carol

Taka sobie, lektura szkolna.

Święta, święta i po świętach
"Opowieść wigilijna" - 7/10.
__________

Gdy dba się wyłącznie o siebie, własny majątek i swoje ego, życie musi być proste i przyjemne, prawda? Tak zawsze myślał Scrooge i z powodzeniem wprowadzał te założenia w życie do czasu, gdy nagle postanowił odwiedzić go dawny wspólnik. W tym zresztą również nie byłoby nic niezwykłego, gdyby nie fakt,...

Książka nie jest zła sama w sobi ,ale ta przemiana bohatera jest trochę wałszywa, taka nie do końca szczera

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ta książka nie zachwyciła mnie, czytałam lepsze, bardziej wartościowe. Jest pokazana przemiana bohatera, jedyny plus tej książki.

Bardzo fajna i wartościowa książka. Daje jej 9 gwiazdek Naprawdę mile się zaskoczyłam. Myślałam że dam jej mniejszą ocenę, ale jest naprawdę dobrą pozycją. Naprawdę książka do polecanie. Jest dla dla wszystkich. Jak i dzieci tak dla młodzieży dorosłych. Wnosi ona dużo ważnych wartości. Myślę że ta książka długa zostaje w głowie.
Naprawdę książka godna polecenia. Książka nie...

Książka, którą trzeba przeczytać - niesamowita i mówiąca o podstawach życia. Niezwykła.

"Opowieść wigilijna" Karola Dickensa - każdy ją czytał lub przynajmniej o niej słyszał. Przesłanie tej książki jest niezwykle głębokie i niestety niezmiennie aktualne. Nie trzeba nam duchów, które pokażą nam nasze złe postępowanie, bo świadomie czy podświadomie człowiek wie, kiedy czyni źle, a kiedy dobrze. Niestety nasza przemiana zazwyczaj nie jest taka jak u Ebenezera...

"Opowieść wigilijna" to lektura z podstawówki, którą postanowiłam sobie odświeżyć.
Doceniłam ją już wtedy ;)
Niesamowity klimat świąt Bożego Narodzenia i przemiana głównego bohatera to elementy, które sprawiają, że książka jest ponadczasowa.
Bardzo mądre przesłanie... o tym, że nie jest ważne to ile mamy, tylko czy potrafimy się tym cieszyć i dzielić z innymi.
Teraz...

Była moją lekturą, więc gdyby nie to, nie przeczytałabym tej książki. Wydanie filmowe było lepsze

Opowieść wigilijną zna każdy, powstało wiele filmów nią inspirowanych, co roku są powtarzane w okolicy świąt Bożego Narodzenia. Tym razem postanowiłam sięgnąć po oryginał, w audiobooku. To krótka opowieść, ale bardzo dobrze się słuchało. Mimo iż od jej powstania minęło już ponad 100 lat przedstawiona historia jest bardzo uniwersalna.

30 528
    3 813