Kod Leonarda da Vinci

Dan Brown Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Robert Langdon (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
The da Vinci Code
2020-08-12
2003-01-01
Data 1. wydania:
2003-03-01
Krzysztof Mazurek
Sonia Draga
literatura współczesna literatura amerykańska XXI wiek muzeum morderstwo symbol tajemnica
The da Vinci Code
Robert Langdon (tom 2)
kryminał, sensacja, thriller
2020-08-12
Krzysztof Mazurek

Opinie [1 835]

Do kociołka wrzucił Brown wiedzę z kilku dziedzin, polał to przyprawą domniemań i hipotez, a potem podlał nutą sensacji... I voila', mamy dobry bestseller!

sprawnie poprowadzona akcja, ale charaktery bohaterów płytkie, a sama wymowa antychrześcijańska

Głośny tytuł swego czasu. Sięgnęłam po niego z ciekawości o co tyle szumu. Przez zaczęciem wiedziałam, że to fikcja, ale przez głowę przyszła mi myśl, że kto wie co tak naprawdę dzieje się. Ciekawie napisana książka na nieśpieszny weekend.

Wciągająca książka. Jak już zaczniesz to nie będziesz mógł przestać, a potem będziesz żałować, że się już skończyła

Książkę czyta się szybko, przyjemnie, ale czytelnik raczej nie wynosi z niej wiele... ja po przeczytaniu szybko o niej zapomniałam, nie mówiąc już o szczegółach łamigłówek i „puzzli” zasponsorowanych przez autora w treści. Dobra książka na oderwanie się od świata.

Ostatnio obejrzałam "Kod Leonarda da Vinci" w telewizji i znowu nie mogłam się przemóc, żeby nie przeskakiwać na inne kanały, choć lubię Toma Hanksa i Audrey Tautou, uwielbiam Jeana Reno i uważam, że dobrze zagrali, ale poziom absurdalności fabuły, który w filmie jest nawet wyższy niż w książce, gdzie skupiałam się na zagadkach i pytaniu co będzie dalej, zwyczajnie mnie...

W końcu sięgnąłem po Kod, bo zawsze wydawał mi się histerycznym przereklamowanym dziwadłem. Ale biję się w piersi, bo to rewelacyjna powieść, której nie sposób zapomnieć. A to jaką Brown stworzył fabułę na bazie faktów, to arcymistrzostwo. Do tej jeszcze się z takim czymś nie spotkałem. No i oczywiście książka daje do myślenia. Nie dziwię się, że wypowiadał się o niej nawet...

Wakacyjna rozrywka ale dobra, trzyma w napięciu.

Ciekawie zinterpretowane drzewo genealogiczne Jezusa i Magdaleny...

Witam.Jest to moje kolejne spotkanie z głównym bohaterem Robertem oraz kolejne pozytywne zaskoczenie.
Akcja powieści toczy się bardzo dynamicznie, mimo, że nie ma w niej dużo postaci.Są za to wspaniałe historyczne opisy kościoła, znanych na całym świecie budynków, dzieł sztuki itp.Czytelnik z każdą stroną podąża za odgadywaniem oraz poszukiwaniem nowych symboli, które mają...

Dyskusje

52 779