Kod Leonarda da Vinci

Okładka książki Kod Leonarda da Vinci
Dan Brown Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Robert Langdon (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Robert Langdon (tom 2)
The da Vinci Code
Sonia Draga
2020-08-12
2020-08-12
Krzysztof Mazurek
literatura współczesna literatura amerykańska XXI wiek muzeum morderstwo symbol tajemnica

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

2079 ocen

Świetna książka

Świetna książka

Bardzo ciekawa i zawiła, czytanie było przyjemnością :)

Bardzo ciekawa i zawiła, czytanie było przyjemnością :)

Naprawdę świetnie się bawiłam przy tej książce!

Naprawdę świetnie się bawiłam przy tej książce!

Książkę dobrze się czyta, jest lekka i dość wciągająca, ale mam co do niej mieszane uczucia. Sądząc po jej popularności spodziewałam się czegoś więcej. Na plus są fragmenty dotyczące nauki o symbolach, rzeczywiście mnie zaciekawiły, zachęciły do zgłębienia tematu i bliższego przyjrzenia się znanym obrazom. Jednak zagadki momentami wydawały się zbyt prozaiczne i powtarzalne, czasem dziwne było, jak bohaterowie nie są w stanie zrozumieć kodów, które większość osób kojarzy z dzieciństwa. Książka ma też wartkie tempo i cliffhangery na końcu niemal każdego rozdziału - dla niektórych to będzie na plus, mnie to nieco nużyło, pozbawiało realizmu i nie dawało za dużo czasu na przetrawienie tego, co się właśnie dzieje. Myślę, że stricte dla fanów akcji ta książka będzie dobrą lekturą, ja zbytnio nie siedzę w tym gatunku. Nudził mnie powtarzalny i ciągnący się wątek sakralności kobiecej. Końcówka też mnie lekko zawiodła, nie czuję, żeby ta historia rzeczywiście doprowadziła do czegoś ważnego.

Teorie spiskowe wciągają. Jakie by niebyły. Wciągają. Książka zatem wciągająca w wir konspiracyjnej fabuły. Przeczytana w trzy wieczory.

Dan Brown to pisarz którego czyta się z wielką przyjemnością

Dan Brown to pisarz którego czyta się z wielką przyjemnością

Jak dla mnie pierwszy tom z Robertem Langdonem w roli głównej "Anioły i demony" dużo ciekawszy.

„Kiedy nie ma się dobrej odpowiedzi na pytanie, pozostaje odpowiedź szczera.”

W paryskim Luwrze został zamordowany kustosz, Jacques Saunière. Korzystając z tego, że w mieście zbrodni przebywa znany na cały świat badacz symboli, Robert Langdon, policja angażuje go w śledztwo. Kluczowe bowiem wydają się symbole, które dodają całej sprawie tajemniczości. Langdon podejrzewa, że ofiara była szeregach Zakonu Syjonu; organizacji chroniącej tajemnicy Świętego Graala. Profesor ma dobę na odkrycie zagadki, w której kluczową rolę odgrywają Mona Lisa i Ostatnia Wieczerza. Czy Langdon rozwiąże zagadkę i ucieknie sprzed nosa mordercy, który dybie na jego życie?

Pozycja absolutnie obowiązkowa, wątpię, że są na tym świecie ludzie, którzy nie słyszeli, nie czytali albo nie oglądali „Kodu”.
„Kod Leonarda da Vinci” to kontynuacja losów profesora Roberta Langdona, znakomitego historyka i badacza symboli. Książka jest napisana na najwyższym poziomie - Brown zadbał, aby szczegóły były dopracowane, fabuła zawiła i ciekawa, a rozwiązanie niebanalne. Czytając „Kod” za pierwszym razem, praktycznie co chwilę łapałam się za głowę i szukałam informacji, czy te informacje są prawdziwe. Teraz można uznać tę pozycję za absolutny klasyk gatunku.
Niewątpliwe rozgłos autorowi i jego twórczości przyniosła ekranizacja z Tomem Hanksem w roli głównej.

„Kiedy nie ma się dobrej odpowiedzi na pytanie, pozostaje odpowiedź szczera.”

jakiś klasyk, świetnie zrobiony

jakiś klasyk, świetnie zrobiony

⭐RECENZJA⭐

Iii kolejna perełka za mną 💪🏻😁 A mowa tutaj o powieści "Kod Leonarda da Vinci" pisarstwa @authordanbrown. Jest to tom drugi serii o profesorze Robercie Langdonie. Jakież to było dobre! Normalnie po raz kolejny nie mogę pozbierać się po przeczytanej książce. Czuć, że autor czerpie bardzo dużo szczęścia i satysfakcji z pisania lektur dla nas, czytelników. Również czuć lekkość pióra i nader przyjemny oraz przejrzysty styl. Kunszt pisarki @authordanbrown jest na wysokim poziomie, jest niepowtarzalny i nieskazitelny. Bardzo cenie sobie pióro pisarza. Historia w tej lekturze zaczyna się od dość brutalnej sceny, aby potem bardzo mocno wciągnąć nas w niezwykle intrygującą, szokująca i trzymającą w napięciu powieść. Pytania bez odpowiedzi, kolejne morderstwa, niewiadome i przeszłość pełna zagadek i tajemnicy. O mamuniu! To jest najlepsze, co może dostać czytelnik i to na dodatek fan kryminałów. Wierzcie mi, że musicie przeczytać tę książkę i przekonać się sami, jaka jest świetna! Profesora Roberta Langdona poznałam przy pierwszym tomie "Anioły i demony", dlatego jest mi znamy. Cenię sobie jego osobowość, chęć pomocy w rozwiązaniu zagadki i ogólnie pomocy w różnych, ludzkich sprawach. Widać, że pisarz przy jego kreacji się napracował i spędził nad wszystkimi szczegółami dość dużo czasu, żeby na koniec zaszczycić nas tak "realną" postacią. Oczywiście postać kobieca też była niczego sobie. Była pełna niewiadomych, pełna takiej, jakiejś otoczki z przeszłości. Dokładnie nie umiem Wam odpisać, o co mi chodzi. Musicie przeczytać, żeby zrozumieć 😉😊 Dodatkowo chcę wspomnieć o czarnym charakterze, który mnie tu "wciągnął" w to wszytko, że momentami nie wierzyłam w to, co czytam. Jego podejście do wielu spraw, jego manipulacja ludźmi i faktami, to jest coś niebywałego. Dzięki temu człowiek chce wiedzieć więcej i więcej. Zakończenie jest godne takiego zagranicznego mistrza pisania, jakim jest pisarz @authordanbrown! Byłam zaskoczona obrotem spraw, jak również całą tą otoczką, która towarzyszyła tej historii. Polecam bez dwóch zdań! Nie czekajcie na nic, tylko bierzcie się za cykl o profesorze Robercie Langdonie 😁💪🏻😁 A jeśli jest tutaj ktoś, kto czytał już książki autora, to bardzo proszę o podzielenie się ze mną swoimi wrażeniami 🤗💚😊
🤯
Współpraca z @wydawnictwosoniadraga 💚