Kod Leonarda da Vinci

Okładka książki Kod Leonarda da Vinci
Dan Brown Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Robert Langdon (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
2003-01-01
Data 1. wydania:
2003-03-01
Krzysztof Mazurek
literatura współczesna literatura amerykańska XXI wiek muzeum morderstwo symbol tajemnica

więcej Więcej

Pierwsza książka Browna jaką przeczytałem ale o dziwo nie ulubiona. Jeden z tych pisarzy, którzy pisze tak lekko, przyjemnie i wciągająco, że aż ciężko się oderwać od lektury.

Zwykle wole ksiazki, jednak w tym przypadku film porwal mnie bardziej. Ksiazka nadal trzyma w napieciu, dobre dialogi no i sam pomysl jest idealny. Jednak dluzylo mi sie zanim dotarlem do polowy ksiazki, potem czytalo sie ze znacznie wiekszym zainteresowaniem.

Autor bardzo zręcznie wprowadził fabułę w świat sztuki, dzięki czemu powieść jest bardzo interesująca.

Super książka. Czytałam ją dawno temu ok 16 lat temu. Jednak wiem, że pochłonęłam ją w mgnieniu oka 😅😅😅 spotkanie z Danem Brownem zaczęłam właśnie od tej książki. Potem dowiedziałam się że to druga część serii. 😅😅 Mimo to nie przeszkadzało mi to w czytaniu. Po latach, ok 5-6 lat temu, dostałam w prezencie serię Browna. Wtedy przeczytałam od początku, w kolejności. Nie mam w...

Polecam

Bardzo dobra książka o zaskakującej treści, trzymająca w zainteresowaniu. Chce się ją przeczytać do końca.

Fajnie się ją czytało.

Pierwsza myśl, jaka nasunęła mi się po przeczytaniu "Kodu Leonarda da Vinci" to - jakie to było głupie. Co chwila autor serwuje niesamowite twisty, które szybko przestają zaskakiwać, a po prostu nużą. Czytając myślałam sobie " no, zaraz znów pojawi się jakaś głupota". Za dużo było tych niesamowitości. Brakowało w nich umiaru i logiki. Plusem książki jest natomiast wartka...

Świetna fabuła, świetna intryga. Bez niepotrzebnego owijania w bawełnę - lania wody. Czyta się bardzo przyjemnie, a co najważniejsze, ciągiem. Dan Brown nie zawodzi.

Kod Leonarda da Vinci już od dawna był na mojej liście książek do przeczytania. Gdy w końcu sięgnęłam po lekturę wprost nie mogłam się od niej oderwać. Poza interesującą fabułą, bardzo podobały mi się również watki historyczne oraz fakt, ile zdołałam się z niej dowiedzieć. Nie jest to „tylko” fikcyjna powieść. Świetny styl pisania pisarza, uwielbiana przeze mnie narracja...

Moje pierwsze spotkanie z profesorem Langdonem; zapewne dlatego oceniam wyżej niż pozostałe.

54 864
    9 551