Kod Leonarda da Vinci

Dan Brown Cykl: Robert Langdon (tom 2)
kryminał, sensacja, thriller 568 str.
Da Vinci Code
Krzysztof Mazurek
Albatros
kryminał, sensacja, thriller
muzeum morderstwo symbol powieść amerykańska - 21 w.

Da Vinci Code
Krzysztof Mazurek
Albatros
kryminał, sensacja, thriller
muzeum morderstwo symbol powieść amerykańska - 21 w.

Kup książkę

Opinie [1 747]

Fajna książka, do dziś pamiętam nazwiska bohaterów. Coś innego niż dotychczas czytałam. Dla fanów sztuki - rewelacja. Trochę się momentami dłuży, niektóre wątki są zawiłe. Oglądałam film wcześniej, ale na szczęście zapomniałam kto jest :tym złym:. :) Polecam, ale ja już do niej nie wrócę.

Doskonały pomysł i doskonałe wykonanie. ♥

"Kod Leonarda da Vinci" to druga część przygód związana z postacią profesora Roberta Langdona. Tym razem akcja powieści dzieje się głównie w Paryżu oraz Londynie. W tajemniczych okolicznościach ginie kustosz Luwru, przed śmiercią zostawia on jednak szereg znaków, który kieruje bohaterów na trop Świętego Graala, jednak francuska policja uważa, że to Langdon jest morder...

Najbardziej kontrowersyjna książka Browna. Oczywiście jest to pierwsza książka jaką przeczytałam i można powiedzieć pokochałam książki Browna dzięki tej właśnie powieści. Kod da Vinci sprawił że bardzo dużo osób dorosłych znów zaczęło czytać.
Ta książka samo za to, że została "zakazana" sprawiła, że stała się bestsellerem na całym świecie.
Brown pisze świetne...

Nie zwykle frapująca lektura, która w swojej budowie jest prosta aż genialna. Pełna intrygi zagadka, która zaskakuje z rozdziału na rozdział. Jeśli się wczuje w odpowiedni motyw rozwiązywanej zagadki nie poczuje się, jak szybko następuje rozwiązanie.

Fajna wciągająca książka, którą bardzo przyjemnie się czyta. Skrywa w sobie wiele zagadek, które zachęcają do pogłębiania wiedzy na dany temat oraz sprawiają, że ciężko się od niej oderwać. Szczególnie do gustu przypadły mi szczegółowe opisy miejsc odwiedzanych przez bohatera powieści, są one przedstawione bardzo obrazowo i pobudzają wyobraźnię.Jest to moja pierwsza książka Dan...

Wszystkie części Dan Browna przeczytałam z przyjemnością, lubię książki, w których mogę "spacerować" z bohaterami ulicami miast, które sama zwiedziłam.

Książka jest bardzo wciągająca i dość często do niej wracam. Historia, zagadki a także dzieła wielkich mistrzów połączone w opowieść od której nie można się oderwać. Polecam tym, którzy lubią rozwiązywać zagadki w oparciu o dane historyczne.

Bardzo ciekawa i wciągająca. Moim ulubionym bohaterem (może jednak nie ulubionym , ale zdecydowanie najciekawszym) był Sylas. Zdecydowanie polecam.

Super książka, po prostu wciąga

Dyskusje