Kup teraz - 10 ofert w cenie od 6.99 zł do 48.00 zł

literatura młodzieżowa
Emilia Skowrońska
YA literatura młodzieżowa LGBT

Oficjalne recenzje i

Odrobina pluszu dla higieny psychicznej

Link do recenzji

Jestem zaskoczona tak pozytywnymi opiniami. Bohaterowie nie są wyraziści, oboje są dość płasko i nijak nakreśleni. Ich relacja nie ma żadnego uzasadnienia i tak naprawdę gdyby im się nie udało to nie żałowałbyś. Brak tu przede wszystkim sensu i fabuły, poza relacją tych dwojga tak naprawdę nic się nie dzieje

Zakazana miłość, wątek polityczny, motyw wrogów, którzy z czasem odnajdują w sobie romantyczne porywy, a także wewnętrzna podróż do odkrywania samego siebie oraz stopniowe poznawanie swojej orientacji. Do tego romantyczna historia dwóch, niezależnych oraz silnych charakterów, a w tle amerykańskie motywy przeplatające się z angielską kulturą oraz tradycją. Czegóż chcieć...

Pierwszy Syn Stanów Zjednoczonych i następca brytyjskiego tronu? To nie może się udać! Czy może?

Casey McQuiston swój wyjątkowy pomysł opakowanała uroczą, romantyczną historią, dorzucając do niej wielką wiązankę humoru. Ale owa historia (huh?) to przede wszystkim historia o akceptacji, o poszukiwaniu siebie i swojego miejsca w tym zwariowanym świecie.

Nie odmawiam jej...

Miałam wysokie oczekiwania i chyba się nie zawiodłam. Momentami miałam jednak wrażenie, że akcja bardzo się dłuży a niektóre elementy są niepotrzebne. Wątki polityczne mogą się wydawać skomplikowane jednak z czasem można się do tego przyzwyczaić. Z kolei niektóre poboczne wątki były tak dobre, że całe chciałabym zaznaczyć znacznikami. Autorka bardzo dobrze pisze, nie ma się...

Bardzo przyjemna, fajna i poruszająca ciekawe tematy książka. Niestety zupełnie nie odnajduje się w tej tematyce oraz miałam przez pewien czas problem z relacją pomiędzy głównymi bohaterami, teoretycznie miłość pomiędzy nimi była oparta na mocnych fundamentach tym czasem za każdym razem gdy się spotykają jest tylko sex i pożądanie, nie wiem za bardzo co o tym sądzić.

"Co się stanie, gdy Pierwszy Syn Ameryki zakocha się w księciu Walii?"

Red White & Royal Blue
Odrazu po samej okładce wydała mi się ta książka ciekawa. Pstrokaty róż aż wylewa się z tej okładki, co oczywiście na plus.

Styl pisania autorki przyjemny i zrozumiały a to najważniejsze!

Sama fabuła wkręciła mnie od samego początku. Ta wrogość głównych bohaterów przeradzająca...

Co jest w tych gejowskich romansach, że je tak uwielbiam? Nie wiem, ale po Zniewolonym księciu i serii Try, dobrnęłam do pary z księciem. Tak cudna historia, że na pewno do niej wrócę!

Kolejne rozczarowanie literaturą młodzieżową. Do książki sięgnęłam chętnie, zachęcona poprzez wiele przyjemnych opinii znajomych, jednak niestety powieść nie była tak dobra, jak myślałam, że będzie. Na dobrą sprawę bardziej 5,5 niżeli 6/10.

Książkę okropnie wolno się czyta. Nie przekonują mnie do siebie zachowania głównych i pobocznych bohaterów, jak też styl pisania...

W swojej książkowej przygodzie przeczytałam setki, naprawdę setki dzieł, ale żadna inna książka nie wzbudziła we mnie tylu pozytywnych emocji. Mam wrażenie, że niemal przez całą lekturę siedziałam z bananem na gębie, chociaż zdarzały się momenty ciężkie i smutne, ale to jedynie nadawało głębi relacji. Henry’ego i Alexa po prostu nie da się nie lubić. Są pozytywnymi,...

Rozumiem, że się podoba w końcu to współczesna bajka napisana bardzo przystępnie. Jednak nadal wygląda jak harlequin LGBT (proste, naiwne, niedopracowane technicznie).
Gdyby nie sceny erotyczne powiedziałabym, że jest dla nastoletniego czytelnika.
Książka ma kilka ciekawych momentów i lekko się czyta, lecz obiektywnie nie mogę jej nazwać dobrą.

2 021
    1 993