Red, White & Royal Blue

Inne

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Oficjalne recenzje i

Odrobina pluszu dla higieny psychicznej

1991 178 81

Sama fabuła nie była zła ale wykonanie dość ciężkie. Dobrze się do książki nastawiłam ale trochę się zawiodłam. Często mnie nudziła. Były momenty które wywoływały jednak uśmiech na twarzy oraz happy end. Styl pisarski nie wpadł w mój gust, za dużo zbędnych opisów nie do wątku.

Jest to moja pierwsza pozycja, w którym głównym wątkiem jest relacja dotycząca tej samej płci. Czytał o się szybko, fajnie. Dla mnie trochę za bardzo cukierkowo.

Książkę czyta się przyjemnie. Główni bohaterowie książki nie są polskimi postaciami, choć może też nie wybitnymi. Niemniej książka warta przeczytania. Jestem pewna , że to również jedna z tych książek, do których miło będzie wrócić za jakiś czas i znów przeczytać ją z przyjemnością.

Tej książce w dużej mierze szkodzi polskie tłumaczenie. Tworzy ono wiele niespójności i pozbawia akcję dynamiki.
Pomysł uważam za oryginalny, ale nie do końca autorka wykorzystała jego potencjał. Relacja Henry'ego i Alexa w pewnym momencie staje się repetytywna i nużąca. Na plus zaliczam wszelkie sceny około polityczne.

Pomysł na fabułę był ciekawy, ale historia jest przedstawiona w taki sposób, że ciężko się czytało, często mnie nudziła, bohaterowie byli dość bezbarwni (mimo że w książce są szczegółowo opisani, to nie przywiązałam się do nich za bardzo), dialogi czasami niezrozumiałe. Ogólnie przyjemna opowieść, momentami urocza, doceniam też jej przesłanie, ale to zdecydowanie za mało żeby się zachwycić a oczekiwania były duże.

Moim zdaniem okropnie przehypowana. Urocza, powoduje uśmiech na twarzy, ale nie przywiązałam się do nikogo. No dosłownie może być.

Po licznych poleceniach spodziewałam się czegoś lepszego po tej książce. Momentami gubiłam się w fabule, miałam wrażenie, że nie mam pojęcia w jakim miejscu i czasie dzieje się akcja. Może gdybym była nastolatką odebrałabym książkę zupełnie inaczej, tymczasem z pewnością nie będzie ona pozycją, do której kiedykolwiek będę chciała powrócić.

Chyba czytałam inną książkę, bo w moim odczuciu co kilkadziesiąt stron była totalnie cringowa (szczególnie słuchając w audiobooku).

Książka opowiada o dwóch odmiennych chłopcach. Jeden jest Pierwszym Synem Ameryki, drugi Księciem Anglii. Alex z początku nienawidził Henryego, ale później, gdy miał szanse go bliżej poznać przerodziło się to w wielką i piękną miłość.

Historia sama w sobie jest bardzo urzekającą i piękna, ale oceniając książkę w całości nie porwała mnie. Myślałam, że po tym całym szumie na nią bardziej mnie zachwyci, ale niestety tak się nie stało. Jest wiele opisów, które mogłyby śmiało zostać pominięte i z większa przyjemnością by się ją czytało.

Alex i Henry to dwójka młodych dorosłych mężczyzn. Oboje są bardzo rozpoznawalni, świat obserwuje ich na każdym kroku. W końcu jeden z nich jest Pierwszym Synem Ameryki, drugi księciem Walii. Kto w XXI wieku patrzy na uczucia znanych ludzi? Najważniejszy w końcu jest wizerunek państw i kontakty geopolityczne. Jednak czy na pewno? Jedno wesele, jeden tort, jedna katastrofa a jak wiele zmian w życiu bohaterów.

Szczerze mówiąc długo nie wiedziałam co tu napisać. Nie dlatego że książka mi się nie spodobała, a dlatego że jestem tak zakochana w tej historii. Pewnie, że można się doczepić do paru rzeczy - książka zbiera opinie, że jest "wattpadowska", styl pisania jak z wattpada. Jednak mi się ją naprawdę dobrze i łatwo czytało, styl pisania lekki i przyjemny do czytania. Historia Alexa i Henry'ego wciąga od pierwszej strony. Do wątku romantycznego został super wpleciony wątek przyjaźni, rodziny, ich wsparcie. Ponad to życie przywódców państw zza kulis - myślę że to wszystko razem daje świetną historię, przy której czytelnik może wyciągnąć trochę informacji o świecie.

Szczerze nie wiem co za wiele powiedzieć poza tym, że historia jest cudowna. Polecam ją serdecznie każdemu, jeśli wahacie się czy ją czytać - zdecydowanie warto!