Star wars the clone wars wojny klonów żadnych jeńców

Okładka książki Star wars the clone wars wojny klonów żadnych jeńców Karen Traviss
Okładka książki Star wars the clone wars wojny klonów żadnych jeńców
Karen Traviss Wydawnictwo: Amber Seria: Kolekcja książek Star Wars fantasy, science fiction
Kolekcja książek Star Wars
Star wars:the clone wars:no prisoners
Amber
2012-01-01
2012-01-01
Błażej Niedziński

Dla fanów SW pozycja obowiązkowa!

Dla fanów SW pozycja obowiązkowa!

Następna książka ze Star Wars, poluje jeszcze na te legendy które da radę złapać w swoje ręce i dołączyć do kolekcji. Co tu dużo mówić, powiem tak, mimo że bardzo lubię Timothy'a Zahna to przy jego ostatniej książce nie dałem się porwać, Sok Millennium był fajny ale nie na tyle żeby wbić mnie w ziemię. Ta książka też nie zdołała, żeby była jasność ta książka też mnie nie wbiła...ale muszę przyznać że była ciekawa, pod względem fabularnym, oczywiście ma kilka głupotek, szkoda mi tu wykorzystania postaci kapitana Paellona, który moim zdaniem nie nadawał się do wydarzeń książkowych, trudno było się przyzwyczaić że to ten sam Paellon którego spotkam dopiero w Ręce Sprawiedliwości i Trylogii Thrawna. No ale fabuła książki była moim zdanie fajna i barwna, przede wszystkim ciekawa, jak się już te książkę wzięło do ręki to jednak chciało się ją czytać. Mamy to odbicie agenta republiki, oraz odłam Jedi, którzy są uważani przez główny zakon za heretyków gdyż mogą się przywiązywać oraz mogą brać nieograniczoną ilość uczniów. I choć ci Jedi razem z ich mistrzem oraz filozofią strasznie mnie irytowali... to książka mi się podobała, ich wątek był interesujący, no ale nijak niestety nie ma się do głównej trylogii jeśli chodzi o naszego Anakina oraz heretyków Jedi (ten kto ma zrozumieć, zrozumie). Ogólnie chyba zbyt bardzo przywykłem do Revana, bo od razu kiedy stykam się z Gwiezdnymi Wojnami odrazu o nim myślę. No ale mniejsza, w każdym razie książka mi się podobała, i polecam każdemu. Nie jest to może książka z górnej pułki, ale jest to przynajmniej ciekawa i dobrze poprowadzona opowieść w czasie której fanie się bawimy.
Z Panem Bogiem
Pozdrawiam

Pozycja na zbliżonym poziomie co poprzednie tomy serii. Nie mniej dla mnie nico słabsza od poprzedniej. Ciekawym jest wprowadzenie "nieortodoksyjnych" Jedi. Poznamy trochę kulis działania wywiadu Republiki.

Książkę sponsoruje słowo: Przywiązanie.

Szpiegowska misja Republiki kończy się fiaskiem. Zdemaskowana szpiegówa wysyła sygnał: RATUNKU. Zostaje on odebrany przez statek "jedi", osób czułych na moc, jednak wykluczonych z zakonu Jedi ze względu na przekonania i swoje zasady.
Do misji ratunkowej przyłącza się także statek Republikański po remoncie i nie do końca zdolny do walki.

Książkę dobrze się czyta, nie wieje nudą.

Książkę sponsoruje słowo: Przywiązanie.

Pomimo, że znów napotkałem Karen Traviss na swojej drodze, pochwalam ten tom serii. Czyta się szybko, a co ciekawe autorka łamie stereotypy honorowych i sztywnych Jedi, wprowadzając ludzi obdarzonych Mocą, którzy nie należą, bądź odeszli od Zakonu. Okazuje się, że Mistrz Yoda myli się i jego pozycja jako ideologicznego przywódcy lekko została zachwiana przez "odrodzonych" w postaci Djinn'a Altisa i jego popleczników. Takie urozmaicenie zapewne ucieszy wielu fanów serii, bo cykl książek nie jest już tak "skostniały" i przewidywalny.

kolejna z historii z wojen klonów

kolejna z historii z wojen klonów

• Gwiezdne Wojny
  • Gwiezdne wojny