Xavier Cold

Okładka książki Xavier Cold Michelle A. Valentine
Okładka książki Xavier Cold
Michelle A. Valentine Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Hard Knocks (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Hard Knocks (tom 2)
Xavier Cold
NieZwykłe
2020-06-24
2020-06-24
2016-01-20
Kinga Markiewicz

Książka bardzo dobra, aczkolwiek znów nieco irytowała mnie Anna - cały czas odnosiłam wrażenie, że znali się z Xavierem stosunkowo krótko, a ta wciąż, z uporem maniaka, domagała się od niego, żeby opowiedział jej o swojej traumatycznej przeszłości, chociaż wiedziała, jakie to dla niego trudne. Mogła nieco zluzować i dać im czas na lepsze poznanie się, a ta ciśnie i ciśnie, jak jakiś dożarty pies, który dorwał się do kości...
A tak oprócz tego to książka całkiem dobrze napisana i myślę, że warto ją przeczytać.

Xavier Cold, znany jako Phenomenal X, wychował się na niebezpiecznych ulicach Detroit. Teraz jest nową gwiazdą w świecie profesjonalnego wrestlingu. Mężczyźni się go boją, a kobiety tracą rozum z pożądania.
Anna Cortez jest absolwentką college'u, nieświadomą tego, że świat jest brutalny. Zmęczona nieustannym kontrolowaniem swojego życia przez konserwatywna rodzinę, postanawia się jej sprzeciwić i przyjmuje posadę asystentki najpopularniejszego zapaśnika wszech czasów.
Phenomental X ma magnetyzujący, zwierzęcy temperament, któremu żadna dziewczyna, nawet tak porządna jak Anna, nie jest w stanie się oprzeć.
Kiedy pewnego wieczoru są zmuszeni dzielić pokój w hotelu, i kiedy granice zostają przekroczone, szybko odkrywają, że jedna upojna noc zmieni wszystko i już nigdy nie będą tacy jak przedtem.

W drugiej części "Hard knocks" jest jeszcze goręcej niż w poprzedniej. Skomplikowana relacja Xaviera i Anny rozwinęła się w związek pełen wzburzeń, miłości, pożądania, a zakochani muszą stawiać czoła przeszłości zapaśnika,choć nie jest to łatwe dla żadnego z nich. X nie chce podzielić się swoimi problemami, dławi je w sobie i nie daje sobie pomóc. Jego ukochana próbuje przebić się przez mur, który X zbudował wokół siebie, ale nie jest to łatwe. Problemy związane z pracą w Tension potęgują napięcie, federacja rozdziela parę by ukarać zapaśnika, a ten daje z siebie wszystko by ochronić Annę przed wrogami, którzy kiedyś byli przyjaciómi w biedzie, a teraz stanowią największe zagrożenie, którego trzeba się strzec we dnie i w nocy.

Historia pełna wzlotów i upadków, gdzie walka jest codziennością i przykrą koniecznością, choć niektórych cieszy i daje możliwość wybicia się na innych. Wchodząc w świat federacji Tension poznajecie brutalny świat show biznesu, układy i układziki, które jednych wspierają a drugich kopią. Jednocześnie przeżywacie z bohaterami jedne z najtrudniejszych życiowych prób i ścieracie się z ich demonami, jakby były one waszymi własnymi. Przeżywacie życia i historie, które mogłyby w pewnym stopniu spotkać was lub może czegoś z nich mieliście okazję doświadczyć w większym lub mniejszym stopniu. Ta książka pokazuje, jak ciężko trzeba pracować na szczęście, jak trzeba walczyć o siebie, o bliskich, jak trudno czasem jest stawiać czoła życiu, jak trzeba doceniać to co się ma. Pokazuje, że każdy, kto na to zasłuży, powinien dostać szansę, bez względu na to, co było kiedyś.

Drugi tom serii Hard Knocks.
W tej części poznajemy dalsze losy Xaviera, gwiazdy wrestlingu znanego jako Phenomenal X.
W dalszym ciągu ma problem z opanowaniem gniewu, przez co pakuje się w nieprzyjemną sytuację raz za razem.
Po części przez swoje dzieciństwo, a po części ze strachu odpycha od siebie Annę - jedyną osobę, która go kocha.
Jak już pisałam w opinii pierwszej części, niesamowicie poruszyło mnie jego dzieciństwo i to jak się potoczyła jego dalsza historia, gdy prawdziwym zarządzeniem losu natrafił na Nettie i Carla, dzięki którym wyszedł na ludzi.
Sam wątek romansu nie powala na kolana, ale końcówka historii, która rzuca światło na losy jego ojca po prostu zwaliła mnie z nóg.

Drugi tom serii Hard Knocks.
Jak już pisałam w opinii pierwszej...

Czy było warto rozpisywać tą historię na dwie części ? Pewnie jeżeli patrzeć na pieniądze to tak jednak co do jakości niestety nie ! Cała historia świetnie by wyglądała w jednej części i byłoby to zapewne ciekawsze gdyby wyrzuciło się całą stertę niepotrzebnych zapychaczy. No ale oceniając tą część to myślę, że poziomem podobna do pierwszej części. Chociaż całość jest naciągana i bohaterowie stali się męczący dam taką samą ocenę.

"Phenomenal X" i "Xavier Cold"

Dziewczyna z rodziny katolickiej, wychowana pod kloszem i nie znająca, ani świata, ani życia. Naiwna do granic bólu i wierząca, że we wszystkich jest dobro. Ucieka z domu przed ojcem, ślubem i wszystkimi ograniczeniami aby zaznać szczęścia i wolności.
Chłopak, który miał trudne dzieciństwo i który wylądował na ulicy aby następnie trafić do gangu. Spowija go mrok a przemoc wypełnia każdy zakamarek jego duszy a poskromia swoje demony ciężko ćwicząc i uprawiając niezobowiązujący seks.
Gdy Xavier spotyka na swej drodze piekną Annę jest już bardzo sławną gwiazdą Wrestlingu. Ona jest dla niego niczym anioł. I chociaż początkowo dziewczyna mu się opierała i poczuła przez niego skrzywdzona, to zgodziła się aby ruszyć z nim na tournee jako jego asystentka aby zaraz stać się jego opoką i dziewczyną.
Wielki świat i wrogowie nie pozwalalą im zaznać spokoju. Tłumione przez Xaviera ciągłe tajemnice powodują że dziewczynie ciężko jest mu zaufać a w dodatku dopadają ich duchy przeszłości.
Czy uda im się zawalczyć o siebie, swoją miłość i pokonać mrok czający się wokół nich oraz w mężczyźnie?

Jedynkę czytałam z zaciekawieniem. Może nie było rewelacji ale dało się czuć emocje jakie targały bohaterami. Dwójka to już duży spadek. Cała akcja zarówno dotycząca Deeny jak i Rexa zupełnie nie jest przekonująca. No i te huśtawki X'a raz tak, raz tak... i ta ulewająca się słodkość Anny. Obie części dało by się zamknąć w jednej z o wiele lepszym wynikiem dla całej historii.

"Phenomenal X" i "Xavier Cold"

Dopiero gdy już coś tracimy zdajemy sobie sprawę że nie umiemy beż tego żyć. Demony przeszłości są do pokonania tym bardziej z kochaną osobą u boku. A gdy mamy zostać rodzicem? Zmieniamy się o 180 stopni. Nie żyjemy już tylko dla egzystencji. Zycjemy by kochać I być kochanym. Wygrywamy życie

Przewidywalna do bólu, nudna do bólu, bez porównania do pierwszej części. Szkoda

Fajnie, ale spodziewałam się więcej. Jakoś tak chwilami nudnawo, myślalam, że X będzie bardziej zły, a on chwilami jak dzieciak się zachowywał. Czegoś mi tu jednak zabrakło.

Strasznie się dłużyła. Czytałam gorsze ale tutaj szału naprawdę nie ma. Sztampowa i nudna. Nie polecam.

• Romans

Michelle A. Valentine Xavier Cold Zobacz więcej