Stalker

2022-10-19
2022-10-19
romans tajemnica

Okładka książki Shades of Revenge Magdalena Jachnik, Ewelina Kwiatek
Shades of Revenge Magdalena Jachnik, ...
Okładka książki Gangsterzy. Zrodzeni z mroku Monika Nerc, Agnieszka Siepielska, Anna Wolf
Gangsterzy. Zr... Monika Nerc, Agnies...
Okładka książki Bądź grzeczna Sandra Biel, Lena M. Bielska
Bądź grzeczna Sandra Biel, Lena M...

Nie dość, że nudna i w ogóle mnie nie wciągnęła to do tego znowu czytala ta beznadziejnie koszarna lektorka!

Ciekawa, napisana w prosty sposób dzięki czemu szybko się czyta. Fajna historia z nutką tajemnicy. Polecam.

Stalker w tym przypadku mężczyzna, którego można się bać, ale też tajemnica, którą chce się odkryć.
Książka od samego początku, skrywa wiele tajemnic, podsuwa mylne wątki w sprawie, by na końcu dać odpowiedź, której nikt się nie spodziewał.
Ta namiętność między dwojgiem ludzi. Dziewczyna, która przypadkiem dowiaduję się, że jest obserwowana i chłopak, który wie o niej więcej, niż ona sama.
Ta historia, trzyma w napięciu tak, że czytelnik nie ma pojęcia, jak szybko jest w stanie ją pochłonąć.

To bardziej książka pornograficzna niż thriller psychologiczny. Obsceniczna, wulgarna a przede wszystkim nudna , jak 1052 odcinek serialu pt. " ona ucieka a on ją goni". Słowem najczęściej powtarzającym się jest ci..a. Każdy czytelnik na poziomie będzie omijał szerokim łukiem tę pozycję.

Na półkach: , , , , , , ,

Po zabójstwie przyjaciółki, Veronica nie wiedziała komu może ufać i kto stoi za śmiercią Sonii. Chciała poznać prawdę aby ukarać winnego tak samo mocno, jak pragnęła dowiedzieć się kim byli jej biologiczni rodzice. W tym samym czasie, po kilku latach nieobecności, w jej życie pownownie wkracza On. Jej Stalker. Ten groźnie wyglądający mężczyzna jest starszy od niej o 13 lat i choć jego oczy ją przywołują, to Ona czuje, że musi przed nim uciekać.
Kim jest Stalker i czemu był jej cieniem praktycznie przez całe jej życie?

To nie jest super mroczna historia ale zawiera dużą dawkę sensacji oraz ma to, co lubię, czyli silnych i twardych bohaterów, którzy dążą do realizacji swoich celów. Zdecydowanie to był dobrze spędzony czas, tak jak z każdą inną książką tej autorki 🤩

Meg Adams i wszystko jasne… będę polecać! Dlaczego? Bo za każdym razem, gdy sięgam po książki autorki, wiem, że to będzie dobry gatunkowy miks. Romans, erotyk, nuta sensacji i mroczny klimat. Wszystko co lubię w jednym miejscu.
Veronica o swojej przeszłości, rodzinie wie tyle co nic. Adoptowana, otoczona miłością i bezpieczeństwem, jednak ciekawość... i to dziwne uczucie oddechu na plecach. Dokąd ciekawość zaprowadzi Veronice?
Z tą historią bawiłam się świetnie od samego początku do samego końca. Urwane tropy. niewyjaśnione sytuacje, dziwne wydarzenia i nuta zakazanego namiętnego uczucia. Fabuła jest nieoczywiście intrygująca. Wciągająca na tyle, że ja, która ma ostatnio kłopot z czytaniem, pochłonęłam Stalkera praktycznie na raz.
Historia niby lekka, ale jednak nie do końca. Przyjemna w odbiorze. Idealna, aby po prostu zapomnieć o tym co teraz, a przenieść się do nowego, innego świata. Jak najbardziej Wan polecam!

Młoda dziewczyna – Veronica, chce poznać prawdę o swojej przeszłości i czuje, że jest przez kogoś obserwowana. Nie daje się jednak przestraszyć, gdyż jest osobą niezwykle odważną z silnym charakterem. Ktoś zabija jej najlepszą przyjaciółkę, a Vera postanawia za wszelką cenę dowiedzieć się, kim jest jej morderca. Kobieta nie czuje się bezpieczna, ciągle ktoś depcze jej po piętach, a gdy staje oko w oko ze swoim stalkerem, akcja zaczyna się rozkręcać a sceny nabierają pikanterii…

Na pewno jest to ciekawy pomysł na kreację głównych bohaterów i dobrze poprowadzona fabuła z nieco pokręconą akcją. W książce znajdziemy dużo mrocznych tajemnic z przeszłości i nierozwiązanych problemów. Do gustu przypadł mi wątek tajemniczego prześladowcy, a sama postać stalkera nie wzbudzała negatywnych emocji i po części dało się przewidzieć, że jest to „dobry charakter”.

Jednak te sceny erotyczne nie były dla mnie, trochę mnie irytowały i były momentami zbędne. Veronica wydawała się być rozsądną osobą, mającą głowę na karku, jednak gdy już jej zawiłość z mrocznym Jaxem zaczęła się rozwijać, ona dała się wodzić za nos i stała się mu podporządkowana. Cała ich znajomość była trochę sztuczna i przewidywalna, a między nimi ciężko było wyczuć prawdziwą chemię.

Nie była to lektura, dla której mogłabym zarwać noc. Całość czytało mi się ciężko, nie mogłam się wkręcić w akcję i momentami musiałam się zmuszać do czytania. Pozostaję przy zdaniu, że erotyki nie należą do moich ulubionych gatunków literackich. Niemniej jednak, uważam, że ta książka na pewno znajdzie uznanie w oczach fanek „dark romance”.

Jest tak jak powinno być. Historia mroczna, pełna tajemnic i niewyjaśnionych spraw , która wciąga w ten swój mrok z niebywałą mocą.

Stalker - poraniony na zewnątrz i w środku upadły anioł, ale bez cienia współczucia ale za razem pociągający swoim spojrzeniem i fizycznością.

Recenzja

"Stalker"

Zemsta. Do czego człowiek byłby w stanie się posunąć by odkryć prawdę?

Meg Adams stworzyła dla nas historię przepełnioną tajemnicą, którą za wszelką cenę chciała odkryć główna bohaterka, a ja wraz z nią.

Czytając powieść "Stalker" wciągnęłam się w mrok jakim była przepełniona fabuła wraz z jej bohaterami. Strach przeplatał się z pożądaniem, które było wręcz namacalne. Emocje jakich doświadczali, opis ich uczuć i myśli sprawiały, że pochłaniali mnie z każdą przeczytaną stroną.

Poczułam adrenalinę buzująca od postaci, które nie cofnęły się przed niczym by osiągnąć swój cel. W momentach kiedy tytułowy "Stalker" pojawiał się w książce, fragmenty te ociekały lękiem a zarazem podnieceniem.

Obietnica. Ile tak naprawdę znaczy dla człowieka?

Czytając zastanowiłam się nad tym, co to oznacza dać komuś słowo. Złożyć obietnice i kiedy przychodzi granica, że trzeba ją złamać? Ta książka pokazała mi jedno. Bohaterzy nie cofnęli się przed niczym by dotrzymać obiecanego słowa, czy to złożonego samemu sobie czy też bliskiej osobie, poświęcając tak naprawdę wszystko…
A nawet ryzykując to co najcenniejsze, czyli własne życie.

W dzisiejszych czasach tak ciężko znaleźć osoby, dla których obietnica to rzecz święta, dlatego ta książka była dla mnie czymś więcej niż tylko powieścią, była przede wszystkim nadzieją na to, żeby wierzyć i otaczać się takimi ludźmi.

Polecam książkę "Stalker" od @meg wszystkim tym, którzy widzą nie tylko oczami. Tym, którzy lubią mrok, adrenalinę i chcą poczuć jak zaciera się granica między strachem a pożądaniem.

Recenzja

"Stalker"

Zemsta. Do czego człowiek byłby w stanie się posunąć by odkryć prawdę?

"Stalker" od @meg_adams_autorka to mroczna i tajemnicza historia dziewczyny której śladem kroczy zakapturzona postać o przenikliwym spojrzeniu. Stalker od lat skrywa się w mroku ale zawsze jest w gotowości by wkroczyć.

Veronica to młoda dziewczyna z tendencją do pakowania się w niebezpieczne miejsca i sytuacje. Niepokojące wiadomości jakie zaczyna otrzymywać powodują u niej lęk a jednocześnie ciekawość.Ktoś jednak ewidentnie nie chce by dziewczyna za szybko poznała prawdę. Kolejne ofiary a w szczególności śmierć ukochanej przyjaciółki wcale nie powstrzymują Very przed dalszym śledztwem. Co więcej dziewczyna za punkt honoru obiera sobie pomszczenie przyjaciółki. Czy tajemniczy Stalker okaże się największym zmartwieniem i niebezpieczeństwem dla Very?Jakie tajemnice z przeszłości kryją się za lodowatym a jednocześnie hipnotyzującym spojrzeniem nieznajomego? Kiedy Veronice uda się wreszcie zdemaskować mężczyznę nic już nie będzie takie jak dawniej. Pojawi się jeszcze więcej pytań na które będą wspólnie szukać odpowiedzi. Trup ściele się może nie gęsto ale ilekroć bohaterowie mają wrażenie że są bliżej rozwikłania zagadki dzieje się coś co ich od tego jeszcze bardziej oddala. Z czasem strach jaki Veronica odczuwała względem Stalkera przechodzi w niewytłumaczalną fascynację pomieszaną z pożądaniem.Czy Veronica dotrze do osoby/ osób odpowiedzialnych za śmierć przyjaciółki?
Jaką rolę w tej całej historii odegra Jax?
Czy stalker może okazać się aniołem stróżem?

Autorka przeniosła nas w jak już wspomniałam mroczną ale niezwykle wciągającą opowieść. Zjawisko jakim jest stalking zostało tutaj przedstawione tak że momentami miałam ciarki i gęsią skórkę co w mojej opinii dobrze świadczy o tej książce.Jako że lubię takie mroczne klimaty czytałam z zapartym tchem.

Dziękuję @wydawnictwoniezwykle za egzemplarz w ramach współpracy reklamowej/ recenzenckiej

• Romans
  • Polscy autorzy