Zmyślenie

Burda Książki
kryminał, sensacja, thriller
Ewa Kleszcz
manipulacja nienawiść obsesja szantaż thriller zemsta

Oj książkę przeczytałam jakiś czas temu (wcale nie tak dawno, może nie cały tydzień temu) a szczerze powiedziawszy dobrze muszę się zastanowić co w niej było. Dla mnie bardzo przeciętna, a po wszystkich pozytywnych ocenach spodziewałam się czegoś co mnie porwie, zaskoczy, albo chociaż zostawi po sobie minimalną refleksję - przecież to książka o przemocy domowej. Jednak nie...

Stella znajduje wymarzony dom, szybko decyduje się na zakup i przeprowadzkę. Jednak jej partner nie jest zachwycony perspektywą zmiany miejsca zamieszkania oraz zakupu akurat tego domu. Pewnej nocy w nowym miejscu, natarczywe pukanie do drzwi burzy spokój pary. W drzwiach staje Lori, pobita kobieta, uciekająca przed mężem. Pozwalając zostać kobiecie, Stella i Jack...

Mogłaby być lepsza.

Niestety nie udało mi się dotrwać do końca. W mojej opinii książka jest po prostu nudna. Nie tego oczekuję od thrillera.

strasznie naciągane to wszystko... :/ główna bohaterka postępuje w zupełnie irracjonalny sposób i wszystko, co powodowałoby zapalenie się czerwonej lampki u większości osób, po niej spływa jak po kaczce ;)
zbyt dużo bezproduktywnej narracji, roztrząsanie jednego wydarzenia na pięciu stronach drobnym maczkiem... rozwiązanie historii całkiem zgrabne, ale przez zbyt wiele...

Nie przekonała mnie. Nie wierzę, że ktoś może być taki naiwny.

Książka porusza trudny temat przemocy w rodzinie. Mąż bije żonę matkę swoich dzieci a one są tego świadkami przez lata co doprowadza do wielu zaburzeń i niestety często również do agresji wobec innych.

Bardzo wciągająca historia. Na początku było mi trochę trudno zrozumieć kto jest kim, ale po kolejnych przeczytanych stronach wszystko układało się w spójną całość.
Każdy odkryty wątek był bardzo niespodziewany. W pewnym momencie miałam ogromną ochotę potrząsnąć główna bohaterkę, żeby się opamietała 😂

Świetna książka, polecam zapoznać się z twórczością autorki 💜

Ciekawa, zaskakująca lecz poprzednio przeczytana "Wszystkie nasze tajemnice" tej autorki bardziej mi się podobała.
Książka opowiada o Stelli, która jest w trakcie remontu zakupionego domu. Okazuje się, że wcześniej było tam schronisko dla maltretowanych kobiet. Życie i związek bahaterki zmienia się gdy do jej drzwi puka nieznajoma, potrzebująca pomocy...

Dałbym 10 gwiazdek gdyby główna bohaterka nie była taką naiwną łatwowierną "pipką ' - aż miałam ochotę krzyknąć "zrób coś w końcu kobieto!" Zbyt flegmatyczna dla mnie postać,W moim odczuciu jej bierność była niemożliwa, odrealniona.
Zaczęła mnie zwyczajnie irytować w pewnym momencie.

Wszystko inne mega! Motyw książki,cała fabuła, przeczytałam z wielką przyjemnością ;)

• 2021
  • 2020