Zmuszona, by zabić

Okładka książki Zmuszona, by zabić
Rachel Abbott Wydawnictwo: Filia Cykl: Stephanie King (tom 1) Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
2020-01-29
2020-01-29
Adrian Napieralski
Literatura angielska thriller psychologiczny

Książka wciąga, napięcie, niepewność, karuzela wciąż zmieniających się podejrzeń i hipotez. Także 3/4 książki niemal na 10 punktów, ale końcówka mnie nie przekonała. Mimo to dobrze spędzony czas.

Wciągający kryminał, który do samego końca pozostawia czytelnika w niepewności. Polecam

Dość przewidywalna, dość nieautentyczna, choć momentami potrafi wciągnąć. Głębszej psychologii tam nie znajdziecie, wysmakowanego języka też nie - ale przecież nie dla nich sięgamy po tego typu literaturę. Jako zabijacz czasu sprawdzi się dobrze, choć lepiej wchodzi z lampką wina - całkiem na trzeźwo jest za słaba, żeby porwała.

Bardzo lubię książki Rachel Abbott więc sięgnęłam po następną. "Zmuszona by zabić" jest typowym thrillerem psychologicznym. Jak wszystkie książki autorki czyta się ją dobrze i szybko. Jest tajemnica i ciekawi bohaterowie. Jedynie zakończenie jest moim zdaniem lekko przekombinowane.

Książka ciekawa z zakończeniem i przewidywalnym i zaskakującym.

Do czego może doprowadzić chorobliwe pragnienie zemsty i jak bardzo niszczy ono człowieka? Wystarczy przeczytać tę powieść. Zakończenie wydaje mi się nieco "wymęczone", ale widocznie taki był zamysł autorki.

Mimo ciągnącego się początku książki, który w pewnym momencie zaczął iść mi bardzo opornie, w końcu lekko się rozkręciła. Ciekawe poprzeplatane wątki, intrygi, stare i nowe fakty pomieszane ze sobą. Jednak zdecydowanie nie jest to mój typ książki. Było w niej zdecydowanie za mało śledztwa, dochodzenia do prawdy, a za dużo zbędnych i mam wrażenie, że momentami tych samych...

Nie była to tak ekscytująca i pełna zwrotów akcji książka, jak seria z Tomem Douglasem, ale naprawdę trzymała w napięciu. Intryga goniła intrygę i do ostatniej strony nie było wiadomo kto kogo, po co i dlaczego :)

Przeciętna, po prostu dobra. Plus za pomysł. Jednak mało tu śledztwa, bo toczy się ono własnym życiem razem z biegiem książki. Thriller to nie jest.

Polecam.

1 137