Żony

2020-06-03
2019-12-30
9788366520554

Okładka książki Never Never Tarryn Fisher, Colleen Hoover
Never Never Tarryn Fisher, Coll...
Okładka książki Jackal Willow Aster, Tarryn Fisher
Jackal Willow Aster, Tarry...

Tarryn Fisher tak zakręciła tę historię, że aż ciężko uwierzyć że sama się w tym nie pogubiła.
Już w pewnym momencie nie wiedziałem kto co i dlaczego? Na początku WOW ale jedna wielka mistyfikacja aby zniszczyć życie kobiecie a potem.. kolejne WOW.
Bardzo polecam

Bardzo polecam

"Żony" to książka, w której nie trzeba długo czekać na rozwinięcie akcji. Jest nieprzewidywalna i wciągająca. Podczas lektury obserwujemy jak zmienia się postać głównej bohaterki, co doprowadza do zaskakującego zakończenia całej historii.

Poligamia to niełatwy temat. Przekonała się o tym Thursday, która uznała, na początku znajomości, że jej miłość do Setha przezwycięży tęsknotę i zazdrość o inne partnerki. Po kilku latach, osobistym dramacie i pragnieniu bycia najlepszą, życie Setha poza apartamentem, w którym spędzali czwartkowe popołudnia i noce, staje się jej obsesją. Przypadkowo zdobyte informacje zmieniają jej spojrzenie na męża. W Thursday rodzi się niepokój, zdecydowanie coś jest nie tak. Wielkimi krokami wkraczamy w historię obłędu, niedomówień, i przypuszczeń. W tej książce nic nie jest oczywiste. O żaden jej element nie można trwale się zaczepić. Pojawia się mnóstwo pytań a niewiele odpowiedzi. Niepewność bohaterki udziela się podczas czytania, zwłaszcza że wydarzenia ukazane są z perspektywy Thursady. Mnie powieść bardzo intrygowała, była zagadkowa i przejmująca, ponieważ ciekawie została ukazana ludzka psychika, która potrafi doprowadzić człowieka do destrukcji, przekonując go, że jego wizja jest jedyna i prawdziwa.

Na pewno lubię w książkach Tarryn Fisher to popapranie. I postaci, i sytuacji, i w ogóle. I tutaj dostałam to wszystko, aczkolwiek.
No właśnie - zawsze, gdy pojawia się jakieś "aczkolwiek" to już wiadomo, że to wcale nie będzie komplement.

Tak samo jest i tutaj. Wszyscy są nieźle popaprani. Tyle, że w tym popapraniu nie widzę niczego więcej. I jest mi z tego powodu trochę smutno.

Nawet nie wiemy, jak ma na imię. Ale znamy jej wygląd oraz dzień tygodnia.
To, co wiemy na pewno, że dzieją się z nią złe rzeczy. Że siebie kocha zdecydowanie za mało. A kiedy w związku kocha się siebie zdecydowanie za mało, to później źle się to kończy.

Minęła spora przerwa czasowa, odkąd przeczytałam "Bad Mommy" oraz "Mud Vein", oraz "Pomimo moich win", zatem bardzo mocno się zmieniłam. Na tyle mocno, że podczas czytania tej książki mówiłam sama do siebie "Po co jest to zdanie? Można spokojnie wywalić to zdanie, wiedziałabym to bez tego zdania". Fajnie :)

Książka trzyma w napięciu. Zaciekawiające splot twisty. Zaskakujące zakończenie.

Mroczna, zaskakująca i dająca do myślenia. Warto przeczytać!!! Polecam!!!

Mroczna, zaskakująca i dająca do myślenia. Warto przeczytać!!! Polecam!!!

Thiller psychologiczny, który mogę podsumować jednym zdaniem: "Najniebezpieczniejsze są te kłamstwa, które rodzą się w naszej głowie."
Pomimo zapewnień na okładce, że jest namiętny i przewrotny, mnie nie zauroczył. Przeczytałam w związku z brakiem innych możliwości, lecząc infekcję. Fabuła oparta na obsesji chorej psychicznie kobiety o imieniu Thusday- Pani Czwartek. Obraz wyimaginowanych okoliczności, stworzony po poronieniu i porzuceniu przez ukochanego. Obsesja głównej bohaterki prowadzi do dramatu z pistoletem w tle.
Dla mnie lektura dość słaba.
Choć uważam, że aby ocenić to warto przeczytać.

Zapraszam na mój nowy Bookstagram

#zonyniejestestajedyna po przeczytaniu groma romansów, poczułam przesyt… potrzebowałam dobrego thrillera i tak sięgnęłam po książkę, którą jakiś czas temu dorwałam w świetnej cenie na wyprzedażach w #taniaksiazka 📖 przyznam, że nie tego się spodziewałam po tej książce, oposy i przemyślenia bohaterki trochę mi się dłużyły. Jednak wciągnęła mnie na tyle, że byłam ciekawa co przyniesie kolejny rozdział. Miałam nadzieje, że wymysły i poszlaki, które odkryła główna bohaterka Thursday, okażą się prawdziwe, a jednak wszystko okazało się inne niż na początku… liczyłam na całkiem inne zakończenie 8/10

Podobała mi się. Prawie do ostatniego rozdziału nie wiedziałam, jaka jest prawda.

• Po angielsku

Tarryn Fisher Żony Zobacz więcej