Hideaway

Okładka książki Hideaway Penelope Douglas
Okładka książki Hideaway
Penelope Douglas Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Devil's Night (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Devil's Night (tom 2)
Hideaway
NieZwykłe
2020-05-06
2020-05-06
2017-10-05
Marta Słońska
Devil’s night Kai Banks Dark przyjaźń miłość Aranżowane małżeństwo Romans Przestępca

Pokaż mi swoją kryjówkę

Moja ulubiona część tej serii

Moja ulubiona część tej serii

Druga część podobała mi się na równi z pierwszą.
Jednak chyba bardziej polubiłam Kaia niż Michaela.
Moment idealnie powiązany z muzyką to, gdy dziewczyna w sekretariacie puszczą z głośników "Sister Machine Gun", a ekipa wchodzi na pusty, szkolny korytarz w czarnych bluzach z naciągniętymi kapturami i zakłada maski. Jeźdźcy zaczynają wpadać do klas...

Druga część podobała mi się na równi z pierwszą.
Jednak chyba bardziej polubiłam Kaia niż Michaela.

Nudziło mi się, plus nie umiałam zrozumieć głównej bohaterki. Ale przynajmniej psy miały dobre życie.

“Hideaway”

A wszystko zaczęło się od szczerości…

“Chcesz zobaczyć mój świat?”

Przyszłość dla niej nie istniała dopóki go nie poznała.

“Hideaway”, czyli drugi tom słynnej serii Devil’s night był zdecydowanie lepszy od Corrupt. Działo się tutaj znacznie więcej, a także odniosłam wrażenie, że dzięki historii Kai i Banks mogłam bardziej zagłębić się w problemy głównych bohaterów. No i Damon… chwilami wydawało mi się, że to on tutaj największą rolę odgrywa i naprawdę nie mogę się doczekać, aż wreszcie poznam go od środka, bo tutaj… serce mi się krajało.

Wyciągnęła go z głębin…

Kaia poznałam w pierwszym tomie w dość powierzchowny sposób. Jednak tutaj poznałam go nieco lepiej. Myślałam, że w jego wnętrzu będzie krążyć mrok. A tak naprawdę on lubił być sam, obserwować, patrzeć. W środku samotny, zagubiony i zbyt… opanowany. Miły, opiekuńczy i władczy.

A ona?

“Jestem nikim.”

Była chodzącą wodą i wiatrem, który wzbudzał ciekawość. Wojowniczka. Silna i zaciekła zagadka, która przeszła w swoim życiu wiele bólu i rozczarowań. A dla niej bycie niewidzialną było znacznie łatwiejsze. Jej tożsamość miała być ukryta. Nauczono ją, że faceci wykorzystują i ranią. A ona sama była gotowa na wszelkie poświęcenie dla tego, kto był jej schronieniem.

Skradzione chwile…

To przy nim doznała uczuć, których wcześniej nie znała. Poczucie pożądaną, chcianą i uwielbianą. A on dla niej był cierpliwy i pełen troski. Jej wsparcie.

Natomiast jeśli chodzi o fabułę, to tak naprawdę jest on krok po krok odkrywana i może nieźle zaskoczyć. A tajemnice? Wychodzą na światło dzienne i trzeba dążyć do prawdy.

I jeszcze ten jej stróż...
Wyciągnął do niej rękę i ją zabrał…

To jest historia na pierwszy rzut oka z dość skomplikowanymi postaciami. Fascynujący, intrygujący i skrzywdzeni przez przeszłość, a z teraźniejszości wyciągają lekcje, żeby przyszłość obfitowała w coś znacznie innego. Historia pełna napięcia, tajemnic i kilkoma nieoczekiwanymi zwrotami akcji.

“JA GNIJĘ”

“Hideaway”

A wszystko zaczęło się od szczerości…

“Chcesz zobaczyć mój świat?”

Przyszłość dla niej nie istniała dopóki go nie poznała.

Hideaway to drugi tom serii Devils Night i jak narazie to mój faworyt.
Już od pierwszych stron czułam, że pokocham tę książkę i wcale się nie myliłam. Fabuła jest po stokroć ciekawsza od pierwszej części i naprawdę wiele się tu dzieje. Akcja, która dzieje się w książce jest na tyle hipnotyzująca, że ciężko się od niej oderwać. Cała sprawa z ukrytymi pokojami w hotelach i poszukiwaniami Damona była bardzo ciekawa, a dodatkowo romans między bohaterami fajnie się w to wpasowywał. Podobało mi się również przeplatanie dwóch perspektyw jak i czasów, w których żyli bohaterowie i wiele nawiązań do poprzedniej części lub innych Jeźdźców.

Historia Kaia i Banks jest naprawdę urocza i pełna napięcia, ale jednocześnie przeszyta tajemnicami i mrokiem.

Kai Mori to trochę taki złoty chłopiec pośród wszystkich Jeźdźców i zdecydowanie jest moim ulubieńcem. To bardzo wrażliwa postać i nie raz łamało mi się serce kiedy czuł się niewystarczający dla swojego ojca i żył pod presją, aby znów go nie zawieść. Uważam, że jest to osoba która zasługuje na cały świat. W stosunku do swoich przyjaciół i rodziny okazywał tak wiele empatii i troski, że rozpływałam się czytając jego perspektywę. Jestem jednak trochę zawiedziona, bo zdecydowanie jest go za mało w tej książce, mimo że ta część powinna być przeznaczona dla niego w stu procentach. Fabułę i uwagę Banks nieustannie kradł Damon, a przez to miejsce Kaia zeszło gdzieś na drugi plan.

Jeśli chodzi o Banks to jest to kobieta która przeszła w życiu naprawdę wiele i myślę, za to właśnie dlatego stała się w tej książce tak barwną i intrygującą postacią. Zdarzały się momenty, w których trochę mnie irytowała, ale poza tym uważam, że została wykreowana w świetny sposób. To bohaterka, której jest mi okropnie szkoda. Całe życie traktowana była przedmiotowo i nikt z jej otoczenia nie spojrzał na nią jak na silną, wartościową i atrakcyjną kobietę. Nigdy też tak naprawdę nie przejęła całkowitej kontroli nad swoim życiem, bo jej na to nie pozwalano.
Jeśli zastanawiacie się nad przeczytaniem tej serii to zdecydowanie polecam. Pamiętajcie jednak, że książka na tyle okładki ma ograniczenie wiekowe, do którego należy się stosować.

Hideaway to drugi tom serii Devils Night i jak narazie to mój faworyt.

"Hideaway", drugi tom serii "Devil's Night" autorstwa Penelope Douglas, to opowieść o losach Kaia i Banksa, która porusza serca i wciąga w wir emocjonujących wydarzeń.

W tej książce autorka kontynuuje tematykę mrocznego świata, tajemniczych relacji i przełamywania barier między bohaterami. Kai i Banks zostają przedstawieni jako postacie, których przeszłość kryje wiele traum i tajemnic, co sprawia, że stajemy się się świadkami ich wewnętrznych zmagań i emocjonalnych rozedrgań.

„Hideaway” nie tylko skupia się na romansie między głównymi bohaterami, ale również eksploruje głęboko zakorzenione demonów, które ich prześladują. Autorka w zabiegiem zręcznością ukazuje rozwój relacji Kaia i Banksa, czyniąc ich historię realistyczną i poruszającą.

Książka wplata wątki napięcia, tajemnicy oraz wzajemnej fascynacji, tworząc opowieść, która nie pozostawia czytelnika obojętnym. Autorka rozmyślnie buduje napięcie, prowadząc czytelnika przez labirynt emocji i nieoczekiwanych zwrotów akcji.

"Hideaway" nie tylko kontynuuje wątki poprzedniej książki, ale także wnosi nowe głębie do historii Kaia i Banksa. Penelope Douglas po raz kolejny udowadnia swoje zdolności w kreowaniu mrocznych i pełnych emocji opowieści, które trafiają w samo sedno ludzkich uczuć i zainteresują czytelników poszukujących niebanalnych romansów.

(To samo co w poprzedniej części, książka jest naprawdę dobra jednak daje 8/10 ponieważ następna jest jeszcze lepsza🤗)

Cóż, myślałam że po pierwszej części rzucę tę serię w kąt i do niej nie wrócę. Bardzo się cieszę że jednak tak się nie stało. Kai i Banks totalnie mnie w sobie rozkochali i wkręciłam się z ich historię. Bardzo dużo się tu działo, tajemnice, ciągłe napięcie. To naprawdę było dobre. Trudno było się od niej oderwać.

Mroczne zakątki miasta skrywają tajemniczy hotel. Stoi on opuszczony, zapomniany i pogrążony w ciemności. Spowija go sekretna aura dotycząca opowieści o ukrytym jedenastym piętrze. Tajemnica mrocznego lokatora, który nigdy się nie zameldował ani nie wymeldował.
Banks jest przekonana, że tego właśnie Kai Mori od niej chce. Pomocy w okryciu sekretnej kryjówki. On i jego kumple będą probówali zastraszyć Banks, ale ona jest silniejsza, niż myślą. Trzy lata w więzieniu na zawsze zmieniły Kai'a. Stał się kimś zupełnie innym. Kimś straszniejszym. I jest bardzo zdeterminowany, żeby dostać to, czego pragnie.

„Widziałem już twoją kryjówkę, mała. Czas, żebyś zobaczyła moją.”

Tutaj niestety musze przyznać, że drugi tom serii Devil's night podobał mi się mniej, niż pierwszy. Główna bohaterka była strasznie irytująca i nie przypominam sobie momentu w którym by mnie nie denerwowała. Jej głupie odzywki działały mi na nerwy, a zachowanie czasem samo w sobie było żenujące. Za to postać Kai'a została tak wykreowana, że polubiłam go już w pierwszym tomie. Jest on moim ulubionym z jeźdźców i to już raczej nigdy się nie zmieni. Tylko jednego nie rozumiem.. Dlaczego on jest tak niedoceniany przez czytelników?

Ten tom momentami stawał się nudny, a czytanie go mi się dłużyło. Sytuacje rozwijane w książce były z jednej strony ciekawe, a z drugiej nie. Zabrakło tutaj "tego czegoś", bo historia była sama w sobie fajna, ale działo się w niej mniej niż w poprzednim tomie.

Trochę lepsza od pierwszej, ale dupy nie urywa

Trochę lepsza od pierwszej, ale dupy nie urywa