Dług

2019-11-22
2019-11-22
2014-12-01
Joanna Jendryszka
atak napaść seks erotyka emocje zagrożenie niebezpieczeństwo zemsta misja dług uczucie

szokujaca i porąbana ale jednocześnie boska 😍😍😍😍😍

szokujaca i porąbana ale jednocześnie boska 😍😍😍😍😍

* 18+
* dark romans
* dużo spicu
* prześladowca ukrywający tożsamość
* zemsta na oprawcach
* love - hate

"Uważam, że jesteś w stanie kochac tak mocno, że zaczynasz nienawidzić. I nienawidzić kogoś tak strasznie, że przywiazujesz się do niego."

Mia Thibett to odnosząca sukcesy pewna siebie kobieta. Ma doskonałe życie, pracę i bliską przyjaciółkę a zarazem odczuwa coraz głębszą, dojmującą pustkę, Dręczą ją obawy, że żaden mężczyzna nie będzie w stanie sprostać jej oczekiwaniom i mrocznym pragnieniom. Impuls sprawia, że a namową przyjaciółki na dark necie wynajmuje mężczyznę, któremu płaci za to by ja napadł. Zaczyna żałować tej decyzji, kiedy jednak mężczyzna się zjawia, wie, że właśnie tego potrzebowała jej pokręcona dusza i nigdy nie zapomni tej nocy.

Tax przez całe swoje dorosłe życie zajmuje się ściąganiem długów. Nie są to jednak długi finansowe a takie, które może spłacić jedynie krew i cierpienie. Został mu ostatni cel do dopełnienia zemsty. Od niej wszystko się zaczeło.
Kiedy Mia parę dni po niezapomnianym przeżyciu z nieznajomym po raz kolejny zostaje napadnięta zdaje sobie sprawę, że pierwszy mężczyzna nie był tym wynajętym a najgorsze - tamten wcale nie udawał. Naprawdę chciał ją skrzywdzić ale z jakiegoś powodu tego nie zrobił. Wkrótce staje twarzą w twarz ze swoim oprawcą w najmniej spodziewanym miejscu. - może więcej tajemnicy żeby nie zdradzac kto byl kim

"Wszyscy robimy złe rzeczy, nawet dobrzy ludzie. Ale czasem jedna rzecz jest tak straszliwa, że definiuje cię jako człowieka."

Główny bohater, Tax jest zły, ma ku temu powody jednak sam siebie nazywa psychopatą i uważam, że to określenie tu pasuje. Mści się, morduje z zimną krwią i to bez żadnych wyrzutów sumienia. Aż w końcu trafia na Mię i jego skorupa zaczyna powoli pękać. Gdyby nie jej dobroć, uległość i chęć zanurzenia się w mroku wszystko zakończyłoby się już na ich pierwszym spotkaniu - z pomocą noża myśliwskiego. Tax nie realizuje jednak swojego planu i wmawia sobie, że zamiast tego zniszczy ją powoli rozkoszując się jej bólem. Mia po krótkim czasie staje się jego obsesją, nie potrafi trzymać się od niej z daleka. A Mia? Chociaż płacze z nienawiści do siebie za swoje perwersyjne pragnienia lgnie do niego i szuka w nim okruchów dobroci. Czuje, że już po pierwszym spotkaniu z nim została zniszczona i nigdy nie znajdzie szczęścia u boku normalnego mężczyzny. Chce zburzyć jego mur i dowiedzieć się jaki dług zaciągnęła i dlaczego Tax ją tak dręczy. Ma nadzieję na szczęśliwe zakończenie. Nie zdaje sobie jednak sprawy z prawdy.

Mój kręgosłup moralny po przeczytaniu tej książki ma się świetnie bo od dawna jest złamany, myślę jednak, że jakbym przeczytała ją w młodszym wieku mogłaby negatywnie odbić się na mojej psychice. Relacje łączące bohaterów mogą szokować, zdecydowanie odbiegają od ogólnie przyjętych norm, nie ma tu miejsca na romantyzm - jest zwierzęce pożądanie i nienawiść. Bardzo dużo nienawiści. Ale przecież między miłością a nienawiścią jest cienka granica. Akcja wgniata w fotel i nie mogłam się oderwać od tej historii. Jednak ostrzegam, ponownie jest brutalna, momentami wulgarna a podczas czytania towarzyszyła mi cała gama emocji w tym szok i niedowierzanie.

"Ojciec ostrzegał mnie kiedyś, że diabeł nie ma rogów i wideł, a objawi się jako najpiękniejsza istota jaką widziałam. Sprawi, że się roześmieję. Że poczuję się dobrze. Zrobię rzeczy, o których nigdy bym nie pomyślała. I powie, że to w porządku. A zanim się zorientuję, sprzedam mu duszę. Dlatego właśnie wiem, że Tax to mój diabeł."

* 18+
* dark romans
* dużo spicu
* prześladowca ukrywający tożsamość
* zemsta na oprawcach
* love - hate

To jest druga książka tej autorki, którą przeczytałam. Co za beznadzieja, sceny seksu przelatywałam bez czytania, pomysł na gwałt jest chory, cały ten dług i zemsta nie mieszczą się w głowie. Idiotyczna, głupia książka, szkoda czasu.

IG: @rozczytaj.sie.w.sobie
🌑 Sam początek tej historii TOTALNIE mnie zszokował, nie sądziłam że będzie to aż tak spicy 🔥 Motyw wynajęcia ,,męskiej prostytutki,, która ma cię porwać i sponiewierać trochę mnie zdziwiła. Z czymś takim jeszcze się nie spotkałam

Motywy;
- BDSM, mężczyzna dominant
- Dużo scen seksu
- gwałt
- traumatyczna przeszłość
- praca w firmie zajmującej się zabawkami erotycznymi
- on chce ja zniszczyć i zabić
🌑 Narracja dwuosobowa, czyli najlepsze co może być ❤️ Relacja głównych bohaterów jest tak pop*eprzona i toksyczna że aż bawi. Podobało mi się to że autorka powoli dawkowała wiedzę dotyczącą przeszłości bohaterów (niektóre rozdziały przedstawiały sytuację z przed 14 lat) 🌻
🌑 Motyw ponownego spotkania po latach dwójki bohaterów jest świetny, nigdy w życiu nie wpadlabym na taki zamysł fabularny 🖤🧡 nie będę spojlerować ale jeżeli jesteś fanką spicy książek z elementami BDSM to ,,dług,, ci się spodoba 🔥
🌑 Podobała mi się zmiana emocjonalna głównego bohatera, z jego strony ta relacja wyglądała następująco;
LOVE (14 LAT WCZEŚNIEJ NIŻ ROZGRYWAJĄCA SIE FABUŁA)- HATE (PLANOWANIE ZABÓJSTWA GŁÓWNEJ Bohaterki) - LOVE (obsesja na jej punkcie)
🌑 Książka jest zdecydowanie dla czytelników +18, ze złamanym kręgosłupem moralnym 👌
🌑 Nie spodziewałam się że ,,dług,, będzie aż tak dobry, jestem zaskoczona kreatywną fabułą, natomiast zabrakło mi tak 4 stron ,,rzygam tęczą szczęścia,, na sam koniec 💥
⭐ Ocenka: 4.7/5 TOTALNIE POLECAM ❤️

- zemsta
- BDSM, mężczyzna...

Zapiera dech w piersiach

Zapiera dech w piersiach

Super książka. Mocno brutalna i czasem wręcz obrzydliwa, ale nie dało się od niej oderwać

Ciekawa książka z motywem zemsty. Fajna do przeczytania, ale szybko ulatuje z głowy, co tam się działo :)

Ja wale ale szambo xd

Ja wale ale szambo xd

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

1953

"Dług" to ... opowieść <?>, historia - brzmi lepiej - o kobiecie i mężczyźnie, których losy są związane czymś a'la fatum. Tytułowy dług to dość nietrafiony moim zdaniem wyraz, który powinien zostać zastąpiony hasłem "List" . Te słowo jest o wiele lepsze, zawiera o wiele więcej nawiązania do historii niż dług.
Mia i Tax to dwa wzajemne bieguny, które po połączeniu tworzą niezwykle bolesną, acz pełną zawirowań parę.
Sposób, w jaki ich historia się kończy sugeruje, że autorka miała - według mnie - plan na drugi tom, ale ktoś mądry odradził jej tworzenie dylogii.

Mia i Tax to dwa wzajemne bieguny, które po połączeniu tworzą...

Wow... Bardzo mocna książka. Trzyma w napięciu i jest bardzo ładnie napisana. Świetny erotyk, pełen emocji i akcji. Bardzo spodobała mi się perspektywa obydwu bohaterów (strona Taxa super została napisana). Zdecydowanie polecam :)

• Romans
  • Dark